Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Kluci nechce se mi to tady celý pročítat ale už někdo řešil náhradu za mikroservo uzávěrky? :-) zadní uzávěrka mi zhebla tak potřebuju nový servo :-)
dík :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Bez uprav asi nenajdeš, nebo o nem nevim. Nejjednodussi je pouzit standardni servo s 25t a vymyslet uchyceni serva a bovdenu.
Ja jsem pouzil serva turnigy 113mg, ale puvodni servosawery jsem odvrtal a vlepil do nich tisicihran pasujici na mensi servo. A taky jsem musel zvětšit otvory, do kterych servo vsunes. Viz muj topic ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Wendis píše:Kluci nechce se mi to tady celý pročítat ale už někdo řešil náhradu za mikroservo uzávěrky? :-) zadní uzávěrka mi zhebla tak potřebuju nový servo :-)
dík :-)


Strana 17 :OK:
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ahoj, nedával jste někdo na tohle auto jiné tlumiče? Mě to auto přijde takové tvrdé, tak jsme vylil původní olej (překvapilo mě, jak byl po pár jízdách černý) a nalil 100 cst a už je auto takové plavnější, ale zase je třeba více přítáhnout pružiny, protože si auto zase dost sedlo (4,6 kg).
Takže, je lepší koupit jiné tlumiče nebo laborovat s pružinami? Líbilo by se mi, když by auto bylo měkčí, houpavější.
Byly mi doporučeny od Gmade XD tyto https://www.mz-racing.net/gm22007-gmade ... 103mm-2ks/ a dát olej cca 150 cst a mělo by to makat perfektně nebo to jsou jen vyhozené prachy?
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ahoj Loskutaku, jezdime tyhle na defech a spokojenost. https://hobbyking.com/en_us/alu-shock-a ... 0mm-2.html. Olej 200cst, ale zvazuju 250cst, je to vec preferenci a vahy auta.
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Mně se naopak ty origo tlumiče moc líbí (hlavně ty jejich hranatý "O"kroužky s břity) auto mám asi stejnou váhu a pouze jsem vylil olej a nechal jen pár kapek, namáznul ty "O"kroužky i zevnitř, přitáhl pružiny a cajk :OK:
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

to mě taky napadlo, ale zase si myslím, že prostě tlumič má být plný oleje a třeba bashing, kde jsou skoky nebudou asi na prázdné tlumiče nic dobrého.
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ahoj pokud chceš občas skákat, tak těch 100mm je lepší než origo, pro off road jsou lepší měkčí pružiny a hustší olej asi tak nějak no. :OK:
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

zatím jsem tam nechal originály se stovkou olejem a přitáhl pružiny a zatím mi to docela vyhovuje, ale asi pak koupím ty Gmade
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Aktivně hledám "konečné řešení" nekonečného příběhu s mikroservy...

Za rok a půl co Traxxe mám jsem strhnul dvě sady ozubení a komplet upekl dvě z nich (první prošlo reklamací, u druhého už jsem na to neměl sílu...)

Mirakuli se tu před nějakým pátkem podělil o alternativy s kovovými převody - tak se ze slušnosti podělím o zkušenosti s jednou z nich: Turnigy™ TGY-211DMH
Podle popisu vyhovovala jak rozměry, tak podobnou silou - mají ještě silnější verzi, ale nevím jestli by to z dlouhodobého hlediska nedělalo neplechu, jeden bowden už jsem měnil i tak ;)

Za prvé - rozhodně to není jen "vyměnit a jezdit", serva jsou stejně dlouhá, o maličko užší, ale výrazně vyšší než původní traxxasí, takže je třeba je vypodložkovat (materiál není kde ubírat, v cestě je uchycení linku). Kabely jsou navíc vyvedené do strany a né dolů, takže je třeba jim vyřezat v kaslíku prostor. Ale nic co by se za večer nedalo vyřešit.

A zadruhé - s origo vysílačkou si ani neškrtnou - resp. nevím o možnosti jak na ní nastavit end pointy pro uzávěry, což je nutnost - na obou mám nastaveno jen na cca půl kroku na obě dvě strany.

Obrázek

Jsou trochu neposednější = častěji bzučí (bylo mi řečeno, že to je u digitálů vlastnost), ale nehřejí.
V neděli mě čeká první zkouška v terénu, tak snad mi to celé neshoří ;)

Když narazím na jakkýkoliv problém, dám vědět.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Čusek, nevíte někdo nějaké bližší info o motoru Titan 21T, který je použit v TRXku? Snažil jsem se najít alespoň max. otáčky, ale nic.Jde mi o to, když motor nahradím nějakým střídavým kombem, které má nějakých 1800KV, tak ať to nejede ještě pomaleji.Převodový poměr měnit nechci.Dík za případné info.

Pořád se tu řeší servo pro zatáčení, není to třeba kus od kusu?Mám za sebou jednu expedičku a x hodin po lese cestou necestou, ale zatáčí to pořád jako nové.Dělali jste to základní nastavení dorazů řízení podle návodu?Já ano.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

já mám stříďák Hobbywing Axe 2300kv a je to trošku rychlejší než origo, ale tipuji tak 10%
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Loskuták píše:já mám stříďák Hobbywing Axe 2300kv a je to trošku rychlejší než origo, ale tipuji tak 10%


Děkuji moc za info. Už alespoň vím, jaký přibližně stříďák hledat.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
KAHAN
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 26.06.2018 11:19
Bydliště: OLOMOUC

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Zdravím.
Jsem nový majitel TRX-4. je už kompletně předělaný (servo, BEC, závaží atd....) ale objevil jsem že uzávěrky chodí jinak než v návodu. Chodí mi to takhle přepínač v poloze 1 uzavřený předek (v návodu oba otevřeny), poloha 2 otevřený oba dif (návod - uzavřený předek) poloha 3 uzavřený zadek (návod uzavřeny oba). Když jsem přehodil konektory od serv. Tak v druhé poloze jsou zamčeny oba.
Neví někdo co s tím? díky
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Precti si znovu navod, tohle jde nejak programovat. Nereknu ti jak, pac nepouzivam origo radio, pro vyse popsane neduhy a pro vice kanálu...
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Traxxas TRX4“