Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: Rfikus trx-4

Mnoooo mám k tomu tu bednu a kola lehce přesahují ale asi by se to rozšířit dalo na každou stranu o cca 2cm ty kvádry mají 3,5cm. Asi bych si pomohl ještě nad tím zauvazuju :) ale každé přidávání materiálu je váha navíc teď to má cca 1,8kg s bednou která je plastová (kola samotný teda dohromady cca 450g kvůli stabilitě)... Ještě sem s tím nejel v terénu jen zahrada uvidím jak se to osvědčí... V sobotu to prubnu na expedici v Klánovickém lese s partou... Ještě mě každopádně čeká jeden kus práce pro kámoše co to viděl a prostě to chce :) možná to rovnou udělám širší...
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Rfikus trx-4

no jazdit s takym tazkym karavanom v terene bude tazke, lebo ti bude tahat cele RC dozadu a obcas sluzit ako kotva, najma na korenoch a kamenoch. Ja mam na karavane aj spojovacku, lebo ramena nefungovali dobre
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: Rfikus trx-4

Samozřejmě je to určité omezení ale auto váží dvakrát tolik co vozík a dokáže se s tím poradit...

Jinak výměna ESC (debil sem prohodil +a- ;) a přidání bec 6V/6A s 20kg servem+ALU páka...

Stejně originál ESC má 1A což je sakra málo...
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: Rfikus trx-4

Obrázek
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: Rfikus trx-4

Obrázek
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: Rfikus trx-4

Obrázek

Obrázek

Nové prelepena a dovážena kola se zaslepením odfukovaci dírky (ta voda uvnitř je fakt ekl)...

Udělal sem test zatím jen na zahradě a super... Těším se až to vytáhnu na expedici...
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
Litmark
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 02.08.2017 13:41
Bydliště: Blízko Olomóce

Re: Rfikus trx-4

rfikus píše:https://youtu.be/IYxUuvdM3fI



Promazání portálů samozřejmost a seřízení pastorku taky (byl lehce mimo) a časem se chystám ještě promazat převodovku ale do toho se mi zatím moc nechce :) jinak servo i po zátěži stačí...


Proč by mělo být v tomto případě promazání portálů samozřejmostí?

Před seřizováním továrně nastaveného pastorku varuji.....je jen zdánlivě lehce mimo. Kryt spojky totiž slouží zároveň jako držák motorové přepážky, tudíž při sundaném krytu spojky není motor v té samé pozici, jako po namontování krytu a tedy ani pastorek není ve svojí pozici vůči ozub. kolu spojky. Po nasazení krytu se pastorek vůči kolu srovná a lícuje.

To, že lícuje se pozná podle hlučnosti. Pokud je převod tichý je sesazení pastorku a kola v pořádku.
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: Rfikus trx-4

Samozřejmě že je nutné to namazat - po namazání to krásně ztichlo... A po seřízení pastorku je model krásné tichý... Tyto věci znám, není to můj první model :-)
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
Litmark
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 02.08.2017 13:41
Bydliště: Blízko Olomóce

Re: Rfikus trx-4

Nezpochybňuji Tvoje zkušenosti....ale na otázku ohledně mazání :CIAO: jsi mi tak nějak neodpověděl dostatečně srozumitelně... :-p
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Rfikus trx-4

:CIAO:
Mám naprosto stejnou zkušenost s RTR obecně. Je třeba si uvědomit že když si někdo staví (smontovává) model, tak pokud není zvíře si s tím pěkně pohraje a vyladí aby to bylo vše na 100%. Pokud jich ale někdo má za směnu smontovat XX kusů tak to podle toho taky vypadá. Co se portálů týká, tak v předních jsem nenašel žádnou vazelínu ani olej, v zadních byly jen stopy mastnoty -snad oleje. Vzhledem k tomu že je to převod kov na kov, tak by to po čase mohl být docela problém. Ten pastorek jsem taky seřizoval, ale až teď po asi 4Hod. jízdy a bylo vidět že sedí proti spuru asi jen ze 70% a bulo nutné ho posunout blíž k motoru, ale bacha na červík aby se nepřiplet do spuru! I zubová vůle by mohla být menší. To uchycení motoru je docela mizérie. Jednak jak píše Litmark se to blbě nastavuje a i po dotažení krytu spuru to má malou vůli a s motorem lze trochu hnout. Naštěstí je to kompenzováno hrubým modulem který si nechá dost líbit.
Škoda že se nedělá kitová verze. Přibyla by zábava ještě při montáži a věděl bych že je vše v cajku. Takhle mám v plánu omrknout ještě převodovku zevnitř jestli tam není schovaný nějaký kostlivec, ale až pozdějc.
:BYE:
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: Rfikus trx-4

https://youtu.be/Q_31-0mtWnE

Samozřejmě pokud člověk auto vytáhne 2x do měsíce nemusí řešit seřizování a i mazání. Já jezdím 2x týdně na dvě osmitisícovky :-) a terén včetně mokra... Ale ano nějakou dobu by to vydrželo :-)
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: Rfikus trx-4

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Menší test... A drží :)
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Rfikus trx-4

Covece na tech obrazcich... To Uto by se melonsnazit drzet karoserii v rovine a kdyz to fotis takhke zepredu, nemel bys koukat na to, jak se to cely naklani jako vejir, ale rovina auta by mela jit proti kopci, tzn kolo co je vys by melo smacklou pruzinu a kolo co je po svahu niz zase vytazenou. Ti to dela obracene. Poresit to lze, mekky tlumice, auto posazeny na trochu smacknutejch a ne na napruzenejch...
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: Rfikus trx-4

Jako že by to mělo popírat zemskou gravitaci? Pokud je to v kopci 45° je jasný že karoserie jde na stranu z kopce a ne proti. Tlumiče mám od gds racing a měkkými pružinami. To že to vypadá napruzeny dělají 1.portaly a 2. menší scale kola. je to cca 5mm od spodního dorazu tlumičů... Nějak nechápu to co jsi napsal ;-)
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
chipmen
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 08.04.2013 10:18
Bydliště: Praha

Re: Rfikus trx-4

Taky mi to nejde do hlavy, to auto se chová podle fyziky. Na mém je to stejné, prostě relativně vysoké těžiště a celkem těžká bouda dělají v bočních náklonech své, já s tovární konfigurací už bych tady šel přes boudu.
Popisované chování by šlo udělat tak leda, když by to mělo řízený podvozek a čidla náklonu :)
Traxxas TRX-4, Wrangler Axial SCX10, DSYS MDD90, MDL-16, Turnigy 9x-Open Tx, GT-3B custom FW, 2x TT-01E, Truggy, Stavba Tatra Phoenix 6x6
http://chipmen.rajce.idnes.cz

Zpět na „Traxxas TRX4“