Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Bobovy TRAXXíci

Aktualizováno 07. 04. 2018

Obrázek
Traxxas TRX-4 Land Rover Defender 110

~ 5,0 kg

kastle: barva Tamiya PS62 Pure Orange + Tamiya PS55 Flat Clear / Osvětlení Powershift RC Technologies TRX-4 light kit + LED Light Bar 5v-12.6v by murat-rc
elektronika: ESC Hobbywing QuicRun WP-1060 / motor Titan 21T 550 (pastorek 9T, spur 45T) / servo JX CLS6331MG 63g/0,12sec/31kg + 6A UBEC
šasi: ARB - MEX Bumper / SSD D110 Aluminum Rear Bumper / LCG Battery Tray by BowHouse RC
kola (~ 208g/ks): disky Gmade 1.9" SR02 / pneu Pro-Line BFGoodrich Krawler T/A KX 1.9" G8 4.75"

ostatní: tlumiče Yeah Racing 90mm Desert Lizard / servonaviják MStechnology RON 717 / GRC Brass Counterweight 82g/ks / GRC Heavy Duty CVD Drive Shaft
Naposledy upravil(a) Bobby B dne 13.06.2022 17:53, celkem upraveno 3 x.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: Bobův TRAXX

Zdar... Pěkná barva :-) jinak dotaz ohledně toho nárazníku to je od modelexu?
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

rfikus píše:Zdar... Pěkná barva :-) jinak dotaz ohledně toho nárazníku to je od modelexu?


Jop, to je přesně on.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: Bobův TRAXX

Zdar moc hezké autí :OK: žádná uniforma, ta čirá okna paráda, to je snad nejhorší vada traxíka ty nešťastné samolepky a střešní okno taky dobrý nápad. Nebylo by pár fotek z přestavby?
To jsi stříkal novou lexanku nebo je to z vnějšku ta původní. Pokud ano čím jsi tak pěkně vyčistil okna a jak jsi udělal ty rámy oken. To je výřez z původní samolepky nebo domalované. :-p Ještě mě zajímá snížené umístění baterky, vejde se i Li-Po 2S 7200 s rozměry 25.0*46.0*138mm pevný obal a neodře se rychle (pokud to je) vnější barva při trochu drsnějším zacházení ? Nejsem zrovna "řidič slečny Daisy" :HOPS: Zatím traxíka nemám v garáži, ale tak nějak spoléhám na ježíška :YOP: a proto nasávám informace a inspiraci.
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Kastli jsem ulovil čirou na Amazonu, byla "poslední z prvních" :) Takže kromě matu je barvená zevnitř. (Kastle přijde kompletně vyřezaná, včetně děr pro sloupky, klec, masku, atd...)

Rámy oken, masku střešního okna, černou kapotu a další detaily jsem si spáchal doma na prastarém ploteru z černý matný fólie. Přenesl jsem si do PC původní masky oken, nasílil je a znova vyřezal - když bude mít někdo zájem, můžu poskytnout hotový data ;) Fólie mám nevyčerpatelný zásoby, takže případný opravy jsou otázka deseti minut :)

Baterky jezdím úplně stejně velké 6k Zippy, jediný problém byl s délkou, musel jsem vyřezat kus výztuhy mezi zadními tlumiči (BowHouse RC prodává i upravenou výztuhu, ale to mi přijde jako zbytečnost, stačí deset minut masírování pilníkem ;) ) Nechal jsem to dost natěsno, takže baterka teď krásně cvakne na místo a sama pak vystuží celý rám. Snížení těžiště je nejmarkatnější v bočních náklonech, doporučuju všem kdo jezdí podobně těžký baterie.

Fotek mám pár a roztahaný všude možně, ale zkusím něco najít a nahrát ;)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: Bobův TRAXX

Díky za rychlou odpověď, pokud by byla nějaká fotka toho umístění baterky tak by to bylo fajn. :OK:

Nepřemýšlel jsi ještě zvýraznit nějak spáry, třeba jako to má tady na té Camelce trx4. U té tvé světlé barvy by to taky mohlo být super.
[youtube]SD2TCM6Ieuk[/youtube]
Uživatelský avatar
SkopekM
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 14.09.2017 10:25
Bydliště: Českobudějovicko

Re: Bobův TRAXX

korvetak píše:Nepřemýšlel jsi ještě zvýraznit nějak spáry, třeba jako to má tady na té Camelce trx4. U té tvé světlé barvy by to taky mohlo být super.


Já mám v plánu také stříkat kastli a uvažuji, že zkusím spáry zvýraznit pomocí "Ozdobná páska na karoserie, černá, šířka 0.4mm" (netroufl jsemsi sem dát odkaz na eshop, ale předpokládám, že kdo bude hledat, najde).
Traxxas TRX-4 Land Rover Defender 110 # 3× Traxxas Stampede VXL TQi TSM # Tamiya Ford F-150 Ranger Blackfoot (58058)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Bobův TRAXX

... Bobbbby, mas tu koukam vic identit :-D se v tom ztracim


... Za nenaznaceny spary uz vynadano dostal, za hnusny pneumatiky taky.
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Profil tu mám jen jeden ;) Tak opatrně, ať omylem nevynadáš někomu jinýmu :D

Přiznám se, že se mi tyhle kontrastní spáry na světlejch barvách nelíbí. Původní plán bylo vzít ten matný základ zlehka hnědým pigmentem, jenže jsem se na té kastli už stihnul venku podepsat a myslím si, že teď by to vytáhnlo spíš škrábance než spáry. Něco vymyslím ;)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

...pokud by byla nějaká fotka toho umístění baterky tak by to bylo fajn. :OK:


Pár fotek k LCG kitu, kvalita je taková jaká je, netřeba kyselých poznámek :D

Obrázek
Vyříznutá výztuha

Obrázek
Usazení baterie

Obrázek
Spočítaný to je na milimetr, ani při plný kompresi vana netlačí na bowden zadního diferenciálu.

Obrázek
Porovnání s původním usazením. Baterie je sice níž, ale taky se podstatně posunula dozadu.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Traxík konečně svítí :)

Obrázek

Dnes provizorně na "RTR" MST gumách z CFX-W. Na poslední akci jsem protrhnul jednoho Mickeyho a definitivně s nimi ztratil trpělivost. MTZtka jsou na svoji výšku prostě příliš měkké, vystřídal jsem postupně čtyři sady vložek a uspokojivého výsledku jsem se nedobral. Gumy se pořád bortily a v záběru "namotávaly" na ráfek. A ke všemu jsou prý ošklivé :D V týdnu by měli dorazit IROKy, tak snad už to bude to pravé.
Naposledy upravil(a) Bobby B dne 05.04.2018 8:15, celkem upraveno 1 x.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Sága pokračuje :)

Ze států dorazili vymodlené IROKy. I s proclením a byrokracií s tím spojenou mě nakonec stály malé jmění, ale legendy nelhaly - jsou perfektní :)
Zbavil jsem se původních pekelných tlumičů a nahradil je 80mm RSDčky od Gmade. Def se teď chová mnohem předvídatelněji, je stabilnější v bočních náklonech a hlavně už neskáče jak koza přes každý kořen.
Kotvu vzadu vystřídal hliníkový nárazník od SSD s podstatně nižším profilem.

A pak přibyla nějaká další kosmetika :) Fejkový panty a stěrače, řetízek a cestářský odrazky... páč byl v tom lese málo vidět ;)

Obrázek

Na WoToKaBi podával Defík výkony i přes chromý servo - na dvojku prudce trhalo do leva. Všechno ukazuje na vadný BEC, tak už je na cestě jiný :)

Obrázek
Naposledy upravil(a) Bobby B dne 03.04.2018 17:19, celkem upraveno 1 x.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
podrouzek.p
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 01.09.2017 23:24

Re: Bobův TRAXX

můžu mít otázku pořád uvažuji o koupení Led osvětlení z Ebay akorát nevím jak ho poté zapojit abych se nevyšplouchnul díky :)
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Záleží co od toho čekáš a jak si schopný s pájkou ;)

Pokud ti stačí aby to "jen svítilo" tak ti stačí jakýkoliv svazek se správným počtem ledek a zapojení je určitě nejsnazší přímo na JST konektor vyvedený z réglu (ten malý červený).
Do teď jsem na něm měl rozdvojku pro osvětlení zvlášť parabol a zvlášť rampy (pro snazší zapínání "v poli" jsem před ní měl ještě vypínač pod předním nárazníkem). Plánuji rampu ovládat na vysílačce, tak to mám teď trochu rozkopané ;)

Jestli toužíš po funkčním osvětlení, tj. dálková a brzdová světla se zpátečkou, popř. směrovky, potřebuješ je zapojit nejdřív skrz modul, který se připojuje přímo na přijímač.

A pokud to chceš úplně blbuvzdorný, vem originál traxxasí osvětlení, na Ebayi se nechá koupit "po částech", takže nemusíš vypláznout dva a půl za celý kit ;)

(Já tam mám tenhle plug&play kit ze států, ale ten už se ti dneska nevyplatí: https://store11415794.ecwid.com/Traxxas-trx-4-light-kit-p86580854)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
podrouzek.p
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 01.09.2017 23:24

Re: Bobův TRAXX

S pájkou nejsem žádný amatér, ale co jsem koukal na ty ceny u ostatních bych rači vzal nějaký ten set podobný

https://www.ebay.com/itm/Set-LED-Front- ... SwiIxZ9ssx

Zpět na „Traxxas TRX4“