Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Update! :CIAO:

Pořád mě štvali ty dlouhý převisy na obou stranách, tak jsem zadní nárazník sundal úplně a přední vyměnil za úzký axialácký.

Obrázek

A přesně v tenhle moment se to celý zvrhlo, protože mi padla do oka jiná, výrazně menší kastle. A když už jsem tam měl ten nárazník... :-D
Míry jsem vzal stylem "to půjde" a Sportík si prošel krizí osobnosti.

Obrázek

Vím, že to nedává zrovna smysl měnit jednu RTR lexanku za jinou, ale já jí prostě chtěl :)
Takže bylo třeba zkracovat. Rám jsem vzal jednoduše k první další díře a rozvor zkrátil o cca centimetr.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nechtělo se mi převrtávat díry, tak to skončilo na magnetech. Rampa působila jako dobrá kotva už na stole, takže šla taky brzo dolů.
Jenže s níž posazenou boudou, se mi tam vejdou už jen taky podstatně nižší baterky. V průběhu prvního rozmontování jsem také vyměnil původní převody za výrazně pomalejší, takže když jsem na internetech potkal tříčlánek, který by mi tam parádně padnul, nepřišlo mi to ani jako tak hloupý nápad.

Obrázek

První zkouška proběhla v mrazu a na sněhu, ale bože tahle věc lítá. Připomenu, že jsem se snažil o trialově zaměřený speciál, ale to co tenhle hybrid v sobotu předváděl bylo peklo na zemi.
Spíš než cokoliv jiného, to teď jezdí jak mini Wraith. Což není nutně špatná věc, jen se musím naučit odolávat tendenci všechno na druhý pokus brát silou :-D
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Rychlý update, dokud nám to fórum funguje :-D

"Závoďák" sklízí první úspěchy, z Rojšína jsem si přivezl zpátky krásné třetí místo, takže potenciál tam evidentně je :FINE: (stejně jako prostor pro zlepšení :D)

Obrázek

Defík si mezitím prošel pár drobnými zásahy, takže už to teď není Defík.

Obrázek

Můj první hardbody počin, s výsledkem jsem spokojen :) Z interiéru moc nezbylo, ale uzávěry mají přednost.
Teď už stojí na menších Pitbullech, takže už ani nevypadá tolik jako monster truck.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Bobovi TRAXXíci

No prosimte, ty ses zbavilnty oranzovy kastle??

Co je tohle zac, ta krehka varianta?
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobovi TRAXXíci

Nezbavil, leží mi tu někde pod hromadou ostatní veteše rozebraná, ale technicky jsem pořád majitel :D

Je to naprosto obyčejná no-name kastle z Aliexpressu, Číňan se konečně chytil za hlavu a vydal opravenou druhou verzi se správnými proporcemi zadních dveří (původně byly strašně úzký). A za těch patnáct - šestnáct stovek co za to chtěl to udělá spoustu parády, to i lexanky jsou dražší (některý dokonce dvojnásob). A není to z lisované tmy, která by se tříštila už při přísnějším pohledu - mám za to, že s tou Michalovo od New Bright si se seznámil dost intimně, takže víš co mám na mysli :D

Není to perfektní, třeba přední pozičky tak jak jsou z výroby nejsou připravené přijmout ledky a zadní světla jsou z nějakýho důvodu z půlky červený, z půlky čirý a parabola pro ledku je uprostřed :-p Trošku mě zklamalo, že to není lisovaný přimo z barevnýho plastu, ale je to jen stříklý přes bílý základ. A celý je to lepený tavkou. Ale opět, za ty prachy ;)

Foto ze stavby a techniku "pod sukní" přidám hned jak najdu chvilku volného času.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Bobovi TRAXXíci

Jo, no prave, ta new bright neni ani deckam na to auto ze kteryho se to bere. Dodnes z toho spatne spim a Michal kvuli tomu zacal trenovat karate, vubec by me nenapadlo ze range rover projede takhle skrz tu karoserii. :-p 2x .. :-I :-(

Lexanka je trapna kdyz nezavodis a neladis gramy na strese. Aby se to pekne houplo, obcas neco nevyjelo a bal ses ze se to prevrati je treba mit to tvrdy a tezky :FINE:

Je dobre ze ty dvere naladili, to bylo hrozny

A je to teda pevnejsi, jo..

No tak ja se pripojim nekde na expe a zkusime, ne? :-D
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobovi TRAXXíci

"Malý" update dění za ty tři roky, co nám fórum churavělo.

Rubicona (původně Defík) jsem prodal celkem záhy po dostavění, nešlo to posadit tak nízko jak bych si představoval a musel jsem mezery v podběhách dohánět obřími koly. Musel bych vymýšlet nějaký delete portálů a to se mi vůbec nezamlouvalo (člověk si nekupuje TRX aby to z těch portálů sundal, že?)

Volné místo obsadil opět Traxxas, resp. Traxxas a půl. Dělá mi obrovskou radost a i přes obrovský nájezd za ty léta je servis minimální. Na jaře jsem měnil veškerá ložiska a kromě pinů v (aftermarket) kardanech a poloosách nenese prakticky žádné známky opotřebení.

Obrázek

Trialka (původně Deadbolt a úplně původně červený Sport) už je ve své třetí evoluční fázi. Dostala ještě o kus menší kastli Pro-line Cliffhanger, původní bodýčko z Deadbolta jsem zrecykloval do přední masky a interiéru.

Obrázek

Třeba se dokopu k napostování dalších fotek ze stavby... Třeba taky ne O:)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Bobovi TRAXXíci

Osobně lexanový karoserie nemám rád i když jim nelze vytknout jejich odolnost a v poslední době i řada doplňků. Nicméně ta trialka na mě působí tak nějak magicky. Až mám lehké nutkání něco podobný taky stvořit.
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobovi TRAXXíci

Já už další lexan domů taky nechci ;) Ale tady jde především o váhu a rozměry. A vymazlenou plastovou kastli bych si určitě netroufnul stavět zpátky na kola plným plynem ;)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobovi TRAXXíci

TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobovy TRAXXíci

Sbíráme další úspěchy 🙃 Druhé místo z osmého ročníku projektu Vodník ❤ Byly to nervy až do úplného konce, ale podařilo se.

Obrázek

Píťu je třeba extra pochválit za výběr poháru, nejen že se vyjímá, ale navíc je i tématický k aktuálnímu počasí 👌
Naposledy upravil(a) Bobby B dne 25.07.2022 7:28, celkem upraveno 1 x.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Bobovy TRAXXíci

Pěkný, Bobe. Gratulace k umístění. Jen škoda, že takhle široký branky nevalíš přeci jen s expedickou, ale drtíš speciál 😳

Ale je to jasný, bylo třeba tahat toho s tím nezávislým vepředu 😂🤪
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobovy TRAXXíci

Děkuji :) Když moje expedička je stejně o nápravu delší a absolutně nevhodná do těsných branek a bydlík by se nedostal ani k druhé brance a kdyby mu tam ostatní nějakým zázrakem pomohli, akorát by někoho cestou dolů ze svahu zabil ;)

Ten Martinův Gatekeeper s nezávislou přední rozhodně není žádná přítěž, řekl bych že mu to jelo výrazně lépe než loni. Tam kde se ostatní chytali za hrušku, Martin ten svůj skid vesele tlačil jak sáňky. Asi jen jednou / dvakrát za celý den se podařilo nějakému zle nalazenému kořenu nebo klacku narvat se mu mezi ramena, ale i to se nechá řešit zakrytováním. Překvapilo mě, jak kompetentně to jelo.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/

Zpět na „Traxxas TRX4“