Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Servo trx-4

mirakuli píše:Ahoj Lukáší, HV u réglu znamená že Ubec v réglu pracuje s 6/7,4V při 3A (BEC Output: Switch Mode 6V / 7.4V@3A) třebas. Bohužel u réglu Defa Traxxas informace víceméně neudává, ale je to tak. Jediný co je jasně daný 6V při 1A.(nevím jestli pracuje s 7,4V :-( )

A to se nekde v parametrech reglu prepina? Protoze to slysim prvne, ze by regl daval hv, to je tak na odpaleni neHV serva....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servo trx-4

Mi nevěříš? HW Quicrun to umí pomocí programovací karty, kterou k tomu dostaneš. Proč by jinak měli régly označení HV.
- https://hobbyking.com/en_us/quicrun-wp- ... hed-1.html
- je to ve specifikaci i v návodu a standartní serva? Pokud budeš mít nastaveno 6V, tak v poho, standart servo pracuje 4,8 - 6V, při 7,4V není co řešit.
Například - Combo XeRun Axe FOC Combo Rock Crawler - střídavý combo pro crawlery, je to samé, HV régl.
Možná pro to je takový problém s těma servama Lukáši, ty malý maj zřejmě před servem omezovač napětí(odpor?)je těsně před servem(při reklamaci už servo dostaneš bez něj) a nebo keramický kondenzátor pro špičky. Velký nemaj nic, kromě pojistky uvnitř, tu když přemostíš maká dál(vyzkoušeno). Nejsem elektrikář tak je to jen má doměnka.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Servo trx-4

:FINE:
To čumím, slysim o tom prvně. Zase jsem chytřejší...jsem netusil, ze regly umi pracovat i z vyssim napetim, jak 6V
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servo trx-4

Jj Lukáší, to je ten rozdíl mezi mým a tvým réglem.Oba jsou velmi dobrý ve svý třídě. Moc jich asi není, nehledal jsem. Co říkáš na to combo? Asi hodně dobrý podle recenzí
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

Není to HV na regulátoru označení toho, že reglec nemá žádný BEC a pracuje přímo s napětím baterek ? Nebo také že BEC stabilizuje 6V a dá se vypnout, aby vše pracovalo bez BECu přímo s napětím dvoučlánku. To by mělo smysl při použití tříčlánku, že potom se zapne BEC na 6V a jinak BEC ( při 2S ) není potřeba.
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servo trx-4

Borik píše:Není to HV na regulátoru označení toho, že reglec nemá žádný BEC a pracuje přímo s napětím baterek ? Nebo také že BEC stabilizuje 6V a dá se vypnout, aby vše pracovalo bez BECu přímo s napětím dvoučlánku. To by mělo smysl při použití tříčlánku, že potom se zapne BEC na 6V a jinak BEC ( při 2S ) není potřeba.


Ahoj Bořiku, regl bez BEC má označení OPTO (znám jen z letadel) a regl se přidává externí. U Quicrunu zapneš bud 6V nebo 7,4V stabilizovaných a spínaných. Specifikace u Quicrunu - Built-in switch-mode BEC with switchable voltage of 6V/7.4V and cont. /peak current of 4A/6A for usage with high torque and high voltage servo. Víc asi není co dodat
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

Je mi jasné, že regly bez BECu jsou OPTO, ale proč by regulátor nemohl mít vypínatelný BEC ? pokud někdo používá starší serva nebo zařízení, co jsou do 6V, pak by se zapnul BEC. Pokud ale někdo používá modernější serva na 7.4V, pak se BEC vypne a napájení jde přímo z dvojčlánku. Bylo by zvláštní, kdyby reglec bral z baterky napětí 7.4V ( nebo i nižší - když už je baterka víc vybitá ), pak ho transformoval na vyšší napětí a pak zase zpátky snižoval na 7.4V. Při trojčlánku je to jasné, tam to snížení napětí není problém.
Až tak moc mě to nezajímá, že bych po tom pátral, jak to ve skutečnosti pracuje, ale připadalo by mně to podivné, aby plno součástek pracovalo a zbytečně se zahřívalo a opotřebovávalo s nulovým významem.
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Servo trx-4

Mám to u regulátoru pro drift taky.Ale měl by to taky zvládat přijímač,já používám Sanwu a ta je i na 7,4V ,takže pak HV servo krmím přímo z přijímače.
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
idolezal
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 08.12.2018 14:49

Re: Servo trx-4

Můžu se zeptat, proč (aspoň jak se mi zdá) nikdo neřešíte problém se servem jako reklamaci? Všichni ví o tom, že je problémové, z Astry mi to potvrdili a navrhli dokoupit materiál za cca 12 000 Kč. Nějak mi to nejde do hlavy, koupit model za 15 000 Kč, který je podle popisu a videí výrobce určen k jízdě v těžším terénu, aby se všichni smířili s tím, že prostě odejde všem stejný díl a budou muset kupovat za své nový? Proto přece existuje záruka. A není možné, aby ji odmítli s tím, že člověk jezdil v těžkém terénu, když je do něj model určen a odchází všem.
To je naopak na recall a výměnu za jiné servo preventivně samotným výrobcem.

To je jako bych si koupil třeba mixér a počítal s tím, že mi za pár hodin provozu odejde jeho motor a místo reklamace si rovnou kupoval motor náhradní a rovnou od jiného výrobce, protože ten vydrží víc :-)
Tohle nikdo neudělá, tak proč u Traxxasu ano?

Za mě bych řekl reklamovat, a při třetí reklamaci vrácení peněz. A to tak dlouho, až model bude osazen díly, které zvládnou provoz na který je určen.
Naposledy upravil(a) idolezal dne 25.12.2018 22:55, celkem upraveno 1 x.
vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Re: Servo trx-4

nevím jak ostatním, ale já jsem nehodlal čekat až mě odejde servo X kilometrů někde v lese a budu auto vláčet v ruce. stačilo když takto odešla páka serva, tu jsem naštěstí měl hned náhradní. jako další se mě nechce čekat 30 dní na reklamaci a nejezdit, a těch peněz za poštu. proto jsem raději dal dalších 1000 kč za lepší servo a nemám s autem nejmenší problém. a další věc je že jsem servo vyměnil ještě před poroucháním a tak mám to origo jako rezervu.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

Správně by to opravdu mělo být zralé na reklamace. I originální video od výrobce ukazuje na těžký terén, ve kterém se model pohybuje a tak to servo by mělo vydržet. Druhá otázka je, jestli je opravdu zájem podstoupit celý proces reklamace a čekat a čekat ... Asi největší chyba je u výrobce, protože prostě musí mít zpětnou vazbu a to servo je opravdu největší nedostatek celého auta. Pro výrobce by neměl být problém zajistit v modelech jiná serva, co vydrží. Zřejmě vychází z toho, že je to bezesporu nejkupovanější auto a tak není nucený ten krok k lepšímu udělat.
idolezal
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 08.12.2018 14:49

Re: Servo trx-4

No možná kdyby to reklamovali všichni, musel by výrobce nějak zareagovat preventivně.
Zajímavá je ta poznámka o servu za 1000 Kč. Když jsem se zeptal v Astře na doporučení náhradních a servisních dílů aby mi model fungoval během dovolené, první co doporučili je vyměnit servo spolu s BEC a doporučili servo se střídavým motorem a kovouvou kostrou: servo 4000 Kč, BEC 800 Kč, konverze na střídavý střídavý pohon 7200 Kč. Takže jen na výměně serva jsem skoro na ceně nového modelu? Jsem začátečník, mám jeden Slash 4x4, který mi ale už funguje 3 roky bez problému, nicméně tomuto nerozumím.


To vincent: při reklamaci hradí poštu do i zpět prodejce/výrobce a pokud bych nechtěl čekat až reklamaci vyřeší, místo náhradních dílů za 12000 bych si radši koupil modely dva, jeden v servisu, s druhým se jezdí a zase naopak. No a při třetí reklamaci to vrátit...

Mimochodem, na US fórech jsem četl že Traxxas řeší reklamace tak, že pošle rovnou nový díl, což se zdá logičtější než posílat celý model tam a zpět.
vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Re: Servo trx-4

no pozor takto tě na astře chtějí pěkně natáhnout. jednak je zde na fóru spousta typů na náhradní díly i na tuning za daleko menší částky a když budeš hledat na netu určitě najdeš. nebo mohu doporučit modelcentrum padubice, kluci jsou super a rozhodně tě nenatáhnou. když jsem si chtěl pořídit jednu drahou součástku tak to se mnou probraly a samozřejmě mě jí i nabídly ale také o mnoho lacinější variantu která funguje naprosto stejně jako ta drahá. a hlavně mají modely se kterými součástky vlastnoručně testují.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

To, co předvedli na Astře, znamená jediné: už tam nikdy nenakupovat, protože nejde o pomoc v nouzi, ale jen a jen o kšeft a snahu jak nejvíc obrat zákazníka. Samozřejmě je možné takto vytunit každé auto a zvýšit tak spolehlivost ještě o kapku víc, ale pokud jde o rozumnou náhradu těch nejrizikovějších dílů, tak by měli poradit s díly do pár stovek.
Kdyby to reklamovali všichni .... to je svatá a nikdy neuskutečnitelná pravda.
Kdyby se tak chovali všichni a ve všem, tak si buď žijeme jak v ráji a nebo by už lidstvo dávno vymřelo.
Uživatelský avatar
Tec
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 25.02.2018 17:52
Bydliště: SK-Banská Bystrica

Re: Servo trx-4

Astra? Môj názor by tu nebol publikovateľný ani od 18+. Ale čo tieto individuá dokážu, s tým som sa ani vo svojej osobnej spotrebiteľskej praxi nikdy nestretol a ani vo svojej 24 ročnej profesnej obchodnej praxi som nezažil to, čím som si prešiel v Astre.

Zpět na „Traxxas TRX4“