Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: Servo trx-4

Zdravím, celé jsem to zde pročetl a dospěl jsem k názoru, že provedu výměnu serva dříve, než mi to odejde uprostřed lesa 8) Na doporučení jsem koupil následující díly:

Servo - Savox SW-1210SG
Páku - SAMIX 25T servo horn for TRX-4 (TRX4-6022F)
ALU uložení serva - SAMIX ALU adjustable servo brace (TRX4-6038) tak nějak pro radost :wink:
BEC - Traxxas zdroj BEC sadu (TRA2262), líbí se mi, že to má nové víko krabičky přijímače, tak jsem byl ochoten akceptovat vyšší cenu.

Je to dle Vás použitelná sestava?

A teď několik problémů, jelikož jsem začátečník:
1) nové servo má výrazně kratší kabel něž servo původní. Je to měnitelné? Dá se koupit delší? Nebo jiná rada.
2) trochu tápu nad zapojením BECu, návod jsem již prolétl 2x (nejsem 100% angličtinář). Je tedy správně, že do BECu zapojím servo, BEC zapojím do přijímače. Je ještě něco dalšího, co musím udělat/zapojit? Nemyslím tím vše do modelu naskládat apod.

Všem děkuji za odpovědi 8)
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Servo trx-4

cau
ja koupil tohle
https://www.amazon.com/gp/product/B07MH ... UTF8&psc=1
dle videa
https://www.youtube.com/watch?v=Zkg4Y_xILjo

kabel byl taky kratsi, cili prodluzovacku
https://www.amazon.com/gp/product/B01N2 ... UTF8&psc=1 - vysla tak akorat, ze nezbyva zbytecne moc kabelu. BEC mam taky traxxasí, a zapojeni bylo v pohode, podle navodu, pokud si nejses anglictinou jistej, tak pro jistotu YT video nejaky.


mimochodem moje Traxxas servo odeslo mechanicky - oholil se jeden z prevodu. Asi ho casem zkusim vyuzit na navijak, jestli se to naucim.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

Velmi důležité je, pokud používáš externí BEC, odpojit BEC z regulátoru ( ze servokonektoru regulátoru vytáhnout červemý kablík a dobře ten vytažený konec zaizolovat proti zkratu ). Pokud by byly zapojeny oba BECy ( externí i ten v regulátoru současně ), začaly by se výkonově přetlačovat a s velkou pravděpodobností by vyhrál ten externí ( bývají silnější ). BEC v regulátoru by shořel ( to by zase až tak vadit nemuselo ), ale mohl by s sebou do peklíčka vzít i nějakou další součástku a to by pak mohlo způsobit zkázu celého regulátoru.
Defík777
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 23.07.2023 8:32

Re: Servo trx-4

Ahoj všichni, mám takový problém. Odešel mi starý ovladač od trx4 a když jsem koupil nový, tak se mi zblbly serva uzávěrek diferenciálů. Zkrátka trx má mít tři stavy diferenciálů; oba odemčené, přední uzavření, oba uzavřené. Mě se po přepárování stalo toto: první stav - uzavřené přední, druhý stav- obě uzavřené, třetí stav - uzavřené zadní. Zkoušel jsem přehazovat zapojení v přijímači ale to nepomohlo.
Nestalo se to už někomu? Nevíte co s tím? Díky za reakce.
TRX-4 Land Rover Defender olive
Traxxas Rustler 2wd
TRX-4 Land Rover Defender sand
Traxxas Stampede 2wd
EXPEDICE!!!
Dejva
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 11.05.2022 12:54

Re: Servo trx-4

Defík777 píše: 09.12.2023 21:14 Ahoj všichni, mám takový problém. Odešel mi starý ovladač od trx4 a když jsem koupil nový, tak se mi zblbly serva uzávěrek diferenciálů. Zkrátka trx má mít tři stavy diferenciálů; oba odemčené, přední uzavření, oba uzavřené. Mě se po přepárování stalo toto: první stav - uzavřené přední, druhý stav- obě uzavřené, třetí stav - uzavřené zadní. Zkoušel jsem přehazovat zapojení v přijímači ale to nepomohlo.
Nestalo se to už někomu? Nevíte co s tím? Díky za reakce.
Ahoj, no, nastavení serv, jejich reverzace, stejně jako nastevení krajních bodů řízení se nastavuje přes vysílač. Takže nový vysílač je ve výchozím nastavení. Jestli máš někde manuál od vysílače, jak ho programovat přes tlačítka, koukni do něj. Hledej reverzování serv na kanálech těch diferenciálů. Druhá, snadnější ale dražší cesta je BT modul do vysílače a pak to nastavit přes mobil.
Přehazováním kabelů serv na vysílači si nepomůžeš.
Defík777
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 23.07.2023 8:32

Re: Servo trx-4

Ahoj všichni, mám takový problém. Koupil jsem si silnější servo na TRX-4 a pak jsem dokoupil i kovovou páku, ale kvůli tomu, že je to kov na kov, mi pořád vypadává. Zaroveň to nechci to utahovat úplně na krev, abych něco nezničil... nemáte radu jak zabránit odpadávaní?
TRX-4 Land Rover Defender olive
Traxxas Rustler 2wd
TRX-4 Land Rover Defender sand
Traxxas Stampede 2wd
EXPEDICE!!!
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 333
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Servo trx-4

Tam budeš mít něco špatně… ta páka se na servo šroubuje a pokud se nevytočí šroub, tak to nemá jak vypadnout 🙂

Na páce bývá takový malý imbus, kterým to stáhneš jakoby po obvodu a pak klasicky šroub do tisicihranu serva. 🙂
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 614
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re: Servo trx-4

Defík777 píše: 13.04.2024 13:58 Ahoj všichni, mám takový problém. Koupil jsem si silnější servo na TRX-4 a pak jsem dokoupil i kovovou páku, ale kvůli tomu, že je to kov na kov, mi pořád vypadává. Zaroveň to nechci to utahovat úplně na krev, abych něco nezničil... nemáte radu jak zabránit odpadávaní?
Jak píše Mirda.
A máš dostatečně dlouhý šroub ? Nedrží ti jen na pár závitech? Nebo sem dej fotku.

Zpět na „Traxxas TRX4“