Uživatelský avatar
SkopekM
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 14.09.2017 10:25
Bydliště: Českobudějovicko

Re: Servo trx-4

vincent píše:co jsem četl tak je to normální, mě zatím neodešlo servo, ale páka. doporučuji rovnou koupit servo 20 kg voděodolné a hliníkovou páku a hlavně externí bec


Páka nám asi odešla všem. Dokonce tento neduh oficiálně přiznává i jeden prodejce, vč. návodu pro začátečníky na výměnu či přilepení.
Traxxas TRX-4 Land Rover Defender 110 # 3× Traxxas Stampede VXL TQi TSM # Tamiya Ford F-150 Ranger Blackfoot (58058)
Uživatelský avatar
Zbynoor
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 11.02.2018 22:30
Bydliště: Brno

Re: Servo trx-4

Ha tak ac jsem si myslel ze budu celkem ohleduplnej k servu a ze me vydrzi dlouho, tak nic. Dnes na expe vyjedem sutr a stojime na nem par minut, myslim ze ani nebzucelo a kdyz chci odjet uz nezatacim... Taaak niiiic, a jelikoz jsem vyrazil hrozne na rychlo ( vcera akce v klubu a ranni zaspanicko ) zapomnel jsem nahradni doma, jeste ze kluci meli vse potrebne, vymenil jsem a jelo se dal... ted uz mam nainstalovane 20kg z ali, tak uvidime co tohle vydrzi.
TRX4 v prubeznem tuningu ;)
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

Asi ho vyměním ještě coby nové, skoro nepoužité - je lepší mít slušné servo do lodičky, než spálené na vyhazov.
Uživatelský avatar
Citelis
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 02.03.2018 10:00

Re: Servo trx-4

Ahoj, jsem skoro šťastným majitelem TRX-4. Štvou mě na něm dvě veci.
1) servo řízení - i když auto jen stojí tak si pobzukává. Ale když auto zvednu a třeba jen maličko do předních kol cvrknu (občas není potřeba ani to), tak se šíleně rozkmitají a servo není schopné je vrátit na střed. Musím je chytit, zastavit a zase si jen pobzukává a kola viditelně pocukávají. Je to normální? Tu zatáčecí asistenci mám staženou na minimum, to trochu pomohlo, ale problém to nevyřešilo.
2) sice offtopic, ale zpátečka je strašně ostrá. Vpřed se mi rozjíždí krásně pozvolna. Dozadu se to daří jen při maximální ostražitosti a úsilí, většinou vystřelí vzad jak splašený - páku plynu jsem kalibroval. Dnes jdu vyzvednout BT modul do vysílače, tak doufám, že se mi podaří regulátor nějak zkrotit.
Mám vyjetou sotva jednu baterku, ale tyhle věci mi vadí fakt moc.
Traxaxs TRX4 Defender
Uživatelský avatar
HonzaMB
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 23.01.2018 10:39
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Servo trx-4

Citelis píše:Ahoj, jsem skoro šťastným majitelem TRX-4. Štvou mě na něm dvě veci.
1) servo řízení - i když auto jen stojí tak si pobzukává. Ale když auto zvednu a třeba jen maličko do předních kol cvrknu (občas není potřeba ani to), tak se šíleně rozkmitají a servo není schopné je vrátit na střed. Musím je chytit, zastavit a zase si jen pobzukává a kola viditelně pocukávají. Je to normální? Tu zatáčecí asistenci mám staženou na minimum, to trochu pomohlo, ale problém to nevyřešilo.
2) sice offtopic, ale zpátečka je strašně ostrá. Vpřed se mi rozjíždí krásně pozvolna. Dozadu se to daří jen při maximální ostražitosti a úsilí, většinou vystřelí vzad jak splašený - páku plynu jsem kalibroval. Dnes jdu vyzvednout BT modul do vysílače, tak doufám, že se mi podaří regulátor nějak zkrotit.
Mám vyjetou sotva jednu baterku, ale tyhle věci mi vadí fakt moc.


Bud v klidu, to servo stejne brzy odejde a budes mit po problemech, ja s nim najezdil asi 5hodin po lesnich cestach a je KO
Uživatelský avatar
Zbynoor
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 11.02.2018 22:30
Bydliště: Brno

Re: Servo trx-4

Citelis píše:Ahoj, jsem skoro šťastným majitelem TRX-4. Štvou mě na něm dvě veci.
1) servo řízení - i když auto jen stojí tak si pobzukává. Ale když auto zvednu a třeba jen maličko do předních kol cvrknu (občas není potřeba ani to), tak se šíleně rozkmitají a servo není schopné je vrátit na střed. Musím je chytit, zastavit a zase si jen pobzukává a kola viditelně pocukávají. Je to normální? Tu zatáčecí asistenci mám staženou na minimum, to trochu pomohlo, ale problém to nevyřešilo.
2) sice offtopic, ale zpátečka je strašně ostrá. Vpřed se mi rozjíždí krásně pozvolna. Dozadu se to daří jen při maximální ostražitosti a úsilí, většinou vystřelí vzad jak splašený - páku plynu jsem kalibroval. Dnes jdu vyzvednout BT modul do vysílače, tak doufám, že se mi podaří regulátor nějak zkrotit.
Mám vyjetou sotva jednu baterku, ale tyhle věci mi vadí fakt moc.



to co popisujes urcite neni normalni, vse me fungovalo dobre, plyn vis ze ma v nekterych modech zpet prvne brzdu a pak az zpatecku?
TRX4 v prubeznem tuningu ;)
Uživatelský avatar
Citelis
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 02.03.2018 10:00

Re: Servo trx-4

Dík za rady, není to můj provní model, jen první digitální servo.
Dneska jsem dokoupil BT modul do vysílače, proběhl update vysílače a update přijímače. Reakce plynu na zpátečku je o 1000% lepší. Jen to servo je stále stejné a fakt to není normální, tak hold zajedu na reklamaci. Nějak je mi proti srsti koupit si nové auto za 14k a hned do toho sypat další prachy za BEC a servo. Viz video, přední kola držím ve vzduchu a plynule zatačím na vysílačce.
https://www.youtube.com/watch?v=lL8_Y_f-_CY
Traxaxs TRX4 Defender
lepka
Nově příchozí
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2016 7:32

Re: Servo trx-4

Ahoj máte někdo zkušenost s www.wish.com ?

Koukal jsem tam na doplnky na trx4 a ceny jsou proti ČR luxusní.
Měl někdo náký problém s doručením nebo třeba clem?

Díky
Albert
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 22.09.2017 3:08
Bydliště: sever cech

Re: Servo trx-4

Zatim vse prislo bez cla a na ceste spousta dalsich vyhoda ceske podpory
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Servo trx-4

No, tchan tuhle nahonem blokoval placeni kartou onlajn, kdyz si mesic nepouzivany wish strhnul 17 kil z uctu :-D ale to muze bejt ojedinely. Kazdopadne domluva zadna, kontakt zadnej, nejakej mail do kalifornie ze ktereho se odpovedi nedockas...
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

S Wishem mám dobré zkušenosti .... zhruba každých 14 dní si udělám radost a objednám si nějaký doplněk na TRX-4. Zatím vše přišlo v pořádku ( 7 balíčků ). Další je už na cestě dost dlouho ( už týden po předpokládaném termínu doručení ), ale na 99% je to problém České pošty, která mně zhruba každý čtvrtý balíček ztratí - takže nevidím důvod, proč by to tentokrát mělo být jinak. Na další 4 balíčky čekám a doufám, že "výtěžnost" bude lepší. Jinak zboží z Wishe bylo vždy 100%. Co se týká plateb, tak si Wish strhnul vždy jen to, co bylo součtem ceny a poštovného.
Uživatelský avatar
Tec
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 25.02.2018 17:52
Bydliště: SK-Banská Bystrica

Re: Servo trx-4

Ja mám v Defenderi zatiaľ 4 mesiace Futaba BLS155 bez externého BEC, auto má nad 5kg, 80% crawler, 20% expedičky, aj keď vcelku jazdím málo, ale zatiaľ spokojnosť. Orig servo zhorelo hneď v prvý večer po rozbalení ešte doma v obyvačke. A mali ho aj v Astra http://www.astramodel.cz/cz/katalog/fut ... 13341.html
lepka
Nově příchozí
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2016 7:32

Re: Servo trx-4

tak to asi zkusím. potřeboval by jsem ten vypínač na trx4.

A když něco objednáváte děláte raději extra balíčky nebo to objednáváte najednou?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

Každý objednaný díl nebo výrobek má své poštovné a svůj balíček ( bývá to dodáváno z různých obchodů ). Dokonce i když objednáš několik kusů stejného výrobku, poštovné se sčítá jako kdyby jsi to objednával zvlášť. Jen nemám vyyzkoušeno, jestli to přijde v jednom balíčku nebo vše samostatně.
Uživatelský avatar
Zbynoor
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 11.02.2018 22:30
Bydliště: Brno

Re: Servo trx-4

jedinej co sem zatim nasel na ali, kdyz to neni free shiping, je Injora shop kde usetris na postovnym, tam ti ho nauctujou jen jednou...
TRX4 v prubeznem tuningu ;)

Zpět na „Traxxas TRX4“