Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: TRX-4 Defender Adventure, výměna serva řízení - problém

Rtr nebo chces-all in one je podle meho nazoru to nejhorsi, co muzes udělat. A v pripade traxxasu je toho plny net. S drogou souhlasim, ale v tomhle případě jsi mel zatnout zuby...
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: TRX-4 Defender Adventure, výměna serva řízení - problém

ahoj.jestli jsem to prehlid,tak se omlouvam.
ja bych zacal tim,ze bych si pujcil jakykoli servo,zapojil ho misto toho na rizeni.ani neni treba montovat.a vyzkouset popojizdet.tak ziskas stopro jistotu cim to je.petr
ghost-13
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 05.07.2018 11:12
Bydliště: Lugano

Re: TRX-4 Defender Adventure, výměna serva řízení - problém

Přátelé,

hlásím, že problém je vyřešen.

Moc děkuji všem za rady a náměty, zejména pak kolegovi gecko-x, který mě nakonec navedl na správnou cestu. Díky nápadu s "exponencielním řízením" jsem se začal vrtat v nastavení (je to trochu jednodušší s bluetooth modulem a aplikací v telefonu a našel jsem funkci "Traxxas stability management", kde bylo nastaveno "Assistance" na cca 35%. Nastavil jsem 0% a problém (jak samovolné zatáčení, tak lenivost serva) zmizel. Při nastavení nenulové hodnoty se problém opět objevil. Takže je to tím.

Teď řeším další problém s nefunkční telemetrií, ale na to v budoucnu až to trochu prozkoumám, založím jiné vlakno.

Takže ještě jednou díky a pokud někdo budete výletovat jižně od Alp, tak dejte vědět. Případně snad na podzim v České Kanadě či Praze.
Pár fotek, abych se pochlubil: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0YGdPblXofw9R

:CIAO:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: TRX-4 Defender Adventure, výměna serva řízení - problém

:-D :-D :-D :-D :-D :-D

Rozhodne, at je to vtipny jak chce, je to poucny a do budoucna jiste vhodna rada, a jak slozite vyzkoumana.. pecka.. :FINE:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRX-4 Defender Adventure, výměna serva řízení - problém

Každopádně se to chová nestandardně a nemyslím, že by problém byl vyřešený - hlavně jak píšeš, že když nastavíš nenulovou hodnotu, tak se problém objeví. Něco musí být v tom programu špatně, protože pokud nastavíš asistenci třeba na jedno procento, tak bys rozdíl ani neměl poznat. Spíš bych se začal dívat po nějakém upgrade SW, který by toto měl řešit.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: TRX-4 Defender Adventure, výměna serva řízení - problém

gecko-x píše:Rtr nebo chces-all in one je podle meho nazoru to nejhorsi, co muzes udělat...

Minimálně se člověk vyhne podobným skrytým záludnostem, jako v tomto případě. Akorát zprovoznění modelu trvá mnohem dýl, ale taky obecně nedoporučuju RTR.

ghost-13 píše:...Díky nápadu s "exponencielním řízením" jsem se začal vrtat v nastavení (je to trochu jednodušší s bluetooth modulem a aplikací v telefonu a našel jsem funkci "Traxxas stability management", kde bylo nastaveno "Assistance" na cca 35%. Nastavil jsem 0% a problém (jak samovolné zatáčení, tak lenivost serva) zmizel. Při nastavení nenulové hodnoty se problém opět objevil. Takže je to tím.

Aneb "Jak je praktické číst návod"...jinak funkce je to celkem pochopitelná - "stability management" se snaží kompenzovat točivý moment zatáčením kontra a otupit řízení zpomalením reakcí serva. Jen to vypadá, že aspoň nějak fungovat bude možná tak za dvě tři generace...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: TRX-4 Defender Adventure, výměna serva řízení - problém

Ahoj pánové, dnes jsem udělal tovární nastavení vysílače TQi a je to tu, to co popisuje uživatel ghost-13 mám teď taky.Bohužel nemám bluetooth modul pro vypnutí TSM.Jde to nějak vypnout bez tohoto modulu?
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: TRX-4 Defender Adventure, výměna serva řízení - problém

Tak vyřešeno, zkusil jsem multifunkčnímu ovladači přiřadit funkci TSM, pak ho nastavil na 0 a znovu vjel do nastavení a multifunkčnímu ovladači přiřadil funkci tempomat.A už je to zase OK.Mohli to zmínit v návodu, že pokud tomu ovladači něco přiřadíte, tak to zůstane ve vysílačce i když už ta funkce nastavena nebude.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE

Zpět na „Traxxas TRX4“