PeetRees
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 25.07.2018 13:05

Poznatky/ problémy s převodovkou?

Ahoj lidi :-) Splnil jsem si dětský sen a pořídil si tento tank :-) V Adventure oranžové podobě.
Ale na to se chci zeptat, taky máte převodovku tak hlučnou? Po dvou dnech mi to nedalo a jal jsem se ji promazat. Všude jsem nacpal vazelínu určenou na homokinet. klouby u aut (za oba dekly) a zase smontoval. Nemusím popisovat jak mi vazelína při zavírání všude vytekla a nejde to prostě 100% ze všech škvír utřít :-/ Ale, stále mi přijde že je v ní takové VELMI NEPATRNÉ pravidelné pocvakávání. Je to slyšet na pár videích i na youtube že to dělá asi tedy všem. Jen na youtube u ostatních víc. Je to tedy normální?? No a další věc, ta vazelína se mi neustále tlačí ven směrem ke kardanům. Včera jsem to dělal asi do jedné do rána a neustále jsem točil motorem dokud něco teklo. Ale předpokládám že venku v ostrém terénu to opět povyteče. Je to normální že to tak teče? Nechci aby se mi přes tu mastnotu dostal bordel do převodovky :-/ Jak to mažete??? A další :-) převodovka se zahřívá? Proč? když jsem to měl včera na stole právě kvůli chytání vazelíny do ubrousku tak po asi pěti minutách plného plynu na dvojku byl kryt převodovky velmi znatelně teplý, néli horký. Je to normální?? a poslední věc :-D neprosákne ta vazelína až spur?!?! nerad bych hodil vazelínu na pastorku od motoru :-( To jsem tomu dal co? :-( Neměl jsem na to sahat, od výroby tam bylo vazelíny dost, ale děsně mě štval ten cvakavej zvuk jak když tikaj hodinky kterýho jsem se stejně nezbavil :-(
Naposledy upravil(a) PeetRees dne 25.07.2018 13:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Poznatky/ problémy?

Mel jsem to taky tak, jak popisujes. Pouzil jsem hodne ridkou vazelinu a udelal jsem stejnou blbost a naplnil povvrch. Hreje se mi taky, vytika a přetěžuje motor. Zitra to znovu rozdelam a 70-80%ji vystrkam ven, páč si myslim, ze to bylo kontraproduktivni.... Je pravda, ze auto ztichlo, znatelně, ale nestoji mi to za spaleny motor.
Asi tak...
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
PeetRees
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 25.07.2018 13:05

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Já už to rozebírat rozhodně nebudu. včera jsem tomu autu věnoval času víc než dost a jsem na to a na sebe naštvanej :-( A když už tedy řešíme konkrétně tu teplotu, nevšiml si někdo jak hřeje bez tohoto hloupého zásahu? Nenapadlo mě před tim na ní venku po jízdě sahat :-(
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Bylo to v pohode, rekl bych, ze se vylozene nehrala, ale studena nebyla ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Tak dneska jsem ju rozhodil a odmazal, zustala jen namazaná, ne zalitá. Zatim to vypada, že jí to prospělo. Uvidim po delsi jízdě, jestli se bude motor stejně trápit a zahřívat
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
PeetRees
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 25.07.2018 13:05

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Tak to ja to zase nechal tak a jel to vyzkouset do terenu. A kupodivu jsem byl VELMI mile prekvapen. Auto bylo jak jsi psal o poznani velmi tiche a pocvakavani...nebo to specificke tikani pri zarazeny dvojce ustalo. Ale projevilo se naopak pri jednicce :)))) ale prevodovka studena nebo vlazna a olej netekl. A namahani motoru neresim....ten stoji pakatel :) tak uvidime...:)
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Namáhání motoru začneš řešit, až budeš na třetí expedici měnit třetí motor … :lol:

Traxe nemám, ale mažu tahavou vazelínou Mogul A00. Natahuje se na kola a pořád maže, některé se vyhážou na kraj převodovky a kola jsou suché. Dám trochu víc, něco vyleze přes ložiska a co nevylízá zůstane uvnitř a cajk. Převodovka by se zahřívat neměla, běžné to není.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Souhlas, motor bys řešit mel.....
Ja jsem dnes na expe na Harte vyzkoušel. Vyplacani vazeliny ven a nechani jen na kolech pomohlo. I na vyhni motor s prijatelnou teplotou, prevodovka taky a zustalo to tichý....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
PeetRees
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 25.07.2018 13:05

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Ahoj vespolek, děkuji za Vaše poznatky a zkušenosti. Vážím si toho. Až bude čas tak to znovu rozeberu do posledního kolečka, vystříkám čističem brzd a dám tam novou vazelínu. Sehnal jsem nějákou lithiovou modrou voduodpudivou. Byla mi doporučena človíčkem co se živí prodejem maziv. Tak jsem na to zvědavej. Ale je šíleně hustá, každopádně už neudělám tu samou blbost abych to narval po okraj.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Zak urcite tam necpi nic hustyho. Odstredivkou se to vypraska na steny a kola budou suchy. Chce to neco řidšího, aby to zas pěkně zteklo na zuby.
Staci, to co v ni už máš jen ubrat, aby to nekladlo takovy odpor, tak jak ja a funguje to parádně
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

No esli je teda dle tvých slov šíleně hustá, tak už teď mi to nepřipadá jako dobrá volba. V modelařině je prostě lepší se držet rad zkušených modelářů, co léta jezdí a ví, co a jak funguje. Ostřílenej chlápek v 1/1 záležitostech může mít zkušeností na rozdávání, ale tohle i tak nikdy neviděl a nelze si to tak jednoduše představit. Jsem přesvědčenej, že borec, co celý život staví závodní převodovky do rallyových aut ti stejně neporadí, jak správně nastavit řazení dvoukvaltu na Traxxasu :lol:

Tím jsem zas jako nechtěl říct, že ti zkušení modeláři jsme my dva ... :lol:


Hodně užitečných rad najdeš zde, i když je to na axialu, ale mazání se tam řeší taky a Pita je fakt člověk na správným místě :wink:
topic6006.html
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

vyrobci modelu z nejakeho duvodu davaji na mazani kolecek at v napravach nebo prevodovkach cernou vazelinu ktera je proste na prevody v modelu... ja verim vyrobcum modelu a davam na kolecka cernou rekneme modelarskopu vazelinu....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Hmmmm, zajímavá uvaha. Traxxas v kitu měl bilou ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Ahoj, to cvakání mi dělá též a jsem rád, že jsem si to tady přečetl a tím pádem zjistil, že řešit to asi nemá moc smysl.Jediné co jsem mazal, bylo to velké kolo se spojkou, dal jsem trochu grafitové vazelíny na zuby toho kola, jinak nic.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Poznatky/ problémy s převodovkou?

Spur s nemaze, teda jestli myslis to...
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Traxxas TRX4“