disco trx4
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 09.12.2018 14:41

TRX-4 a voda

Zdravím, jsem nový majitel trxka, chci se zeptat jak je to s vodou, může se potopit celý nebo ne, v papírech píší že ne ale na videích s tím lítaj do vody pořád. Předem děkík za info. :OK:
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: TRX-4 a voda

Ahoj.
Sice ho mladej jeste uplne neutopil, ale ve vode lita v jednom kuse. Kdyz jsem nedavno rozebiral krabicku prijimace, byl uplne cisty. Regulator byl nekolikrat uplne obalenej bahnem, oplachlej "opatrne" hadici a zatim bez problemu. Ted tam mam home-made podbehy, ale i tak se tam neco dostane. Jedinej problem je zatim moturek. I pres puncochu se tam dostal bordel a zacal skripat. Vycistil jsem ho v destilce, maznul hridelku a zas maka.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: TRX-4 a voda

Traxxas si na vodotěsnosti zakládá ;) Akorát mysli na to, že když to celé potopíš, tak přijdeš o signál z rádia. A doporučuju máznout nějakou vazelínu vpředu kolem poloos, v diferenciálu vodu nepotřebuješ. Elektronika to kousne :)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRX-4 a voda

Vzhledem k tomu, že signál 2.4 GHz se šíří kolem 12-15 cm pod vodu, bude potřeba se zamyslet nad vysouvacím periskopem s koncem antény, aby ten signál dorazil tam, kam má.
Jinak sama voda až tak moc neškodí - dá se vyfoukat a vysušit, ale zato blátíčko a jemný píseček se v ložiskách a hlavně na kolektoru motoru přemění na dokonalou brusnou pastu a začne pěkně brousit a hlodat ...
disco trx4
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 09.12.2018 14:41

Re: TRX-4 a voda

díky moc za info, je nějaká vazelíny co doporučíte?
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: TRX-4 a voda

Mě byl kdysi doporučen Mogul LA 2, matlám to úplně do všeho. Dokonce si to samo našlo cestu do ložisek, takže body navíc za vlastní invenci :D
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Mochys
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 26.12.2018 21:03

Re: TRX-4 a voda

Yany píše:Ahoj.
Sice ho mladej jeste uplne neutopil, ale ve vode lita v jednom kuse. Kdyz jsem nedavno rozebiral krabicku prijimace, byl uplne cisty. Regulator byl nekolikrat uplne obalenej bahnem, oplachlej "opatrne" hadici a zatim bez problemu. Ted tam mam home-made podbehy, ale i tak se tam neco dostane. Jedinej problem je zatim moturek. I pres puncochu se tam dostal bordel a zacal skripat. Vycistil jsem ho v destilce, maznul hridelku a zas maka.


Ahoj, jsem taky novacek. Jakou mate puncochu na motoru? Nehreje se to kdyz je v necem zabalenej?
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: TRX-4 a voda

Cau, staci mame, manzelce nebo sestre ukrast obycejnou silonku. Na motoru ji mam prichycenou plastovou zadrhavackou. Ale neni to sto procentni. Vetsi bordel to venku udrzi, ale jemny bahno v rozjezdeny kaluzi se do motoru stejne dostane.
Zatim se nic nepripeklo.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport

Zpět na „Traxxas TRX4“