Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

Hledal jsem, hledal, ale kloudnou odpověď jsem nikde nevyčetl. Mám v hlavě určitou myšlenku cíl, ale problém hned na začátku, a proto bych se rád zeptal zkušenějších.

Chci si pořídit další model, konkrétně kit TRX-4 Sport (https://www.peckamodel.cz/tra82010-4-tr ... 0-kit#dily), ale záměr je dát na to tuto boudu: https://www.amainhobbies.com/xtra-speed ... 37/p524854

Bohužel rozvor TRX-4 je 312mm, zatímco bouda Rubíka je 275mm, čehož jsem si pochopitelně vědom, umím číst. Dotaz tedy zní, je možné rozumnými zásahy upravit Traxxas podvozek na požadovaný rozvor. Alespoň přibližně, nemusí to být na 100% scale pochopitelně. A prosím vynechat odpovědi, kup jiný podvozek, je mi jasné, že by to bylo nejjednodušší řešení, ale já bych chtěl konkrétně tento.

Děkuji všem za jakoukoli radu :HOPS:

Takto by měl vypadat výsledek plus mínus:
Obrázek
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

No když zkrátíš linky tak by neměl být problém, ne?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

Se stejnou myšlenkou si pohrávám i já, rozdíl cca 5cm si myslím nebude neřešitelné. V nejhorším případě se udělá home made šásko :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

gecko-x píše: 09.05.2019 21:08 No když zkrátíš linky tak by neměl být problém, ne?
To pochopitelně asi problém není, ale pokud to udělám jen linkama, tak se sníží světlá výška vozu a navíc tlumiče půjdou dle mého v nechtěném úhlu. Nebo se pletu?
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

milan008 píše: 09.05.2019 22:18 Se stejnou myšlenkou si pohrávám i já, rozdíl cca 5cm si myslím nebude neřešitelné. V nejhorším případě se udělá home made šásko :OK:
Šáskem jsou myšleny v podstatě ty dva ocelové profily, že ano? Otazníkem zůstává, zda zbyde na středu dost místa pro motor a převodovku.
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

Ano, v podstatě dva profily, asi bych je spíš dělal z Al profilu, prostě by se udělaly na míru, ale, nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. :-D Tím chci říct, že kastle je teprve na cestě, jakmile přijde, hluboce se zamyslím a uvidíme co se dá dělat. :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

Fajn, také tedy objednám kastli a uvidíme. Až dorazí, omrknu to na svém Defovy, dojdu pro Sport Kit a dáme hlavy dohromady :-p
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

Kastle už je doma, tak pár prvních fotek

Obrázek

první letmé posazení na podvozek

Obrázek

Nebude to tak jednoduché, s přední nápravou se asi nic moc nedá udělat, je tam "parchant", takže jen zadní nápravu posunout o cca 5cm dopředu. O držáky tlumičů nejde, ale linky se výrazně zkrátí :-p A také bych rád zachoval co nejvíce interiéru.

Nasazena původní pneu 120mm, to by asi nebylo pěkné

Obrázek

Menší gumky, cca 110mm vypadají zdá se lépe

Obrázek

Upřímně, nevím zda se do toho pustit, práce jak na kostele a výsledek nejistý :-p
bflmpsvz
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

Já něco v tom smyslu chtěl napsat, že to není úplně vhodná kombinace na předělání. Na 3dv. je pár vhodnějších šásek, tohle i s ohledem na interiér vyžaduje dost zásadní úpravy, nebo spíš udělat nově a jinak...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

Já mám již doma kašnu také, ale nebudu fotit to stejné co ty, navíc mám na šásku Defíka, takže ještě o cenťák větší rozvor. Nyní čekám na díly podvozku, protože to stavím jako druhé auto a vzhledem k množství tuningových dílů jsem se dopočítal, že se mi kit vzít nevyplatí.

Obecně se ale dá říct, že je potřeba z kratšího rozvoru TRX, tedy 312mm ještě ubrat ideálně 37mm. Zatím dle všech měření na podvozku co mám doma jsem se dostal k tomu, že 33mm zkrátit, a to téměř rovnoměrně z obou stran, není problém.

Výsledek: já do toho jdu :HOPS: Možná existují lepší platformy, ale minulý týden jsem viděl např. SCX2ku v akci a byl jsem zděšen, to domů rozhodně nechci...
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

Já mám právě ten delší rozvor tak to potřebuju zkrátit víc a vepředu to zdá se nepůjde, takže pouze zadek. Držáky tlumičů už mám posunuty na doraz a už musím vyřešit uchycení tlumičů na nápravě zezadu. A tak zadní linky budou sotva 9 cm dlouhé. Nevím jak se to projeví na jízdních vlastnostech.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

Já mám Defendera, takže mám fyzicky také ten delší rozvor o 12mm, ale vše jsem odměřoval od děr na rozvor 312mm. Proč si myslíš, že by přední náprava nešla posunout?

A to že budou mít linky 9cm, zatím nemám změřeno tedy, ale čemu to vadí. Jejich délka je úměrná rozvoru, tedy s touto kastlí nikdy delší být nemohou přeci, ne. Nebo je to špatná úvaha?
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

:-p Já tedy jsem přesvědčený, že původní rozvor jsem měl 324mm, ale už to mám posunuté. Přední náprava posunout dozadu nejde proto, tedy podle mne, že šasi se hned za držáky tlumičů rozšiřuje, kdežto vzadu je celkem velká část s konstantní šířkou. Také je tam už blízko motor, vepředu, tak by tam mohlo docházet ke kolizi držáků linku a motoru. Tak jsem předek nechal tak jak je a posunul pouze zadek. No a tím, že zkrátím linky, tím dochází k jiné dráze pohybu zadní nápravy, pohybuje se po menší kružnici, čímž se výrazně pohybuje dopředu a dozadu. Ale to jsou jen mé teorie ;-) vše poznám až v praxi. Hele, možná se pletu a jde to udělat všechno jinak, já zas nejsem nijak zdatnej modelář, jsem jen takový sešroubovávač :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

No to jsme na tom podobně :YOP: S boudou si poradím, ale podvozek mě děsí... Abych se přiznal, tak jsem si rozšíření nosníků v přední části nevšiml u svého modelu. Kalkuluju s tím, že s domečky tlumičů půjdou co to jde směrem k ohybu nosníku.
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: TRX-4 Sport Kit a krátký Rubík

U mne jsou přední už na hraně, dál nejdou, zadní se dají posunout o cca 4cm.
bflmpsvz

Zpět na „Traxxas TRX4“