Uživatelský avatar
unicar
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

minotaur píše:Máš moc pěknýho Moga. A nad dvířka dej nápis "Nouzový průlez", tzv. z nouze ctnost :lol: Myslím, že nebude problém je předělat.



Dík. Jak jsem psal,na dveře se dostanu až tak v zimě. Je potřeba dělat na tom jiné věci.navíc není čas. Tak že to jde pomalu. Jsem ted mimo čr,ale na podzim se vracím a tak doufám že toho stihnu co nejvíc at to pěkně jezdí. Rád bych se domluvil a popř.se přidal k nějaké té projíždce v polabí :wink:
xood
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 15.08.2009 0:00
Bydliště: Všude zdejší

Jestli mne v poslední době něco nadchlo a opravdu se mi zalíbilo je to pravě tvůj unimong 900 a to ze dvou důvodů 1) byl jsem dříve vlastníkem cc-01 a zadruhé se mi líbí tvůj nápad a zpracování celého modelu dle skutečné předlohy takže u mne máš 99,9 a to jen proto aby si neusnul na bobkovém listě (vavřín) :wink:
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

prosímte, co to máš za barvu? moc se mi líbí, je to na lexan?

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

baracuda píše:prosímte, co to máš za barvu? moc se mi líbí, je to na lexan?

S dovolenim odpovim za Unicara...původní záměr byl nastříkat lexan i PSH barvou na lexan, ale přes net se povedlo sehnat jen "žluto-zelený" odstín pískové, který vypadal na každém povrchu jinak :roll: Nakonec je oboje (lexan z obou stran) stříknuto Tamiya Primerem, pak bezbarvým základem na plasty Motip, pak akrylem "pouštní písek" a navrch matným akryl. lakem. Ta žlutá byla namíchána (nebo spíš naplněna) u autolakýrníka...stačilo říct "pouštní-písková", podle označení je to odstín RAL 1002.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

ahaa :?
ja to chci na drift auto, a tam jsou nejaké ty nárazy, tak asi radši zustanu pri obyčejné tamiya PS
už i tak bude kapota rezavá, tak nechci at se mi to cele zloupe

sem netušil, že jen na barve je tolik práce

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
unicar
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

4me píše:
baracuda píše:prosímte, co to máš za barvu? moc se mi líbí, je to na lexan?

S dovolenim odpovim za Unicara...původní záměr byl nastříkat lexan i PSH barvou na lexan, ale přes net se povedlo sehnat jen "žluto-zelený" odstín pískové, který vypadal na každém povrchu jinak :roll: Nakonec je oboje (lexan z obou stran) stříknuto Tamiya Primerem, pak bezbarvým základem na plasty Motip, pak akrylem "pouštní písek" a navrch matným akryl. lakem. Ta žlutá byla namíchána (nebo spíš naplněna) u autolakýrníka...stačilo říct "pouštní-písková", podle označení je to odstín RAL 1002.

quote]

Děkuji za naprosto přesnou odpověd :wink:
Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

Ještě doplnim...ono to spíš vypadá jako dost práce, ale vzhledem k tomu že i u Unimoga se počítá s nárazy a odřeninami, tak nám to přišlo jako nejlepší postup jak barevně sjednotit lexan a PSH a aby to zároveň trochu drželo...
Uživatelský avatar
unicar
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Času mám ted hodně málo a tak po chvilkách došlo k nutnému zabezpečení proti vodě. A tak hurá k vodě.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

To bych neřekl,že je Mácháč tak velkej. :lol:

Moc pěkný fotky,samozřejmě MOG též. :OK:
Uživatelský avatar
unicar
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

cores píše:To bych neřekl,že je Mácháč tak velkej. :lol:

Moc pěkný fotky,samozřejmě MOG též. :OK:



Taky jsem si řikal že je velkej. :o Než jsem dojel k ceduli:ostrov Muskö ,Stockholm :lol:
aviaro

Pøekrásnej MOG, klobouk dolu ! :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Barva je pěkná.

Akorát by mě zajímalo jak to bude s její výdrží na lexanu. Myslíš že to bude dost pružný aby se to neloupalo?
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Jeden z nejhezčích Mogů, co tu je, možná vůbec. Taky mne ale zajímá, zda ta barva vydrží. Asi bych to nejdřív cáknul barvou na lexan, která se do toho přeci jen trochu zažere, pak to jemně smirknul a na to akrylát.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
unicar
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Mno musim říct že strach z toho že to popraská a oloupe se to mám pořád,ale zatím to drží. Snad jen pravé dveře mají dole malého pavouka,ale tam bud došlo k chybě při nanášení všech vrstev a nebo při neopatrné manipulaci. Hlavně to nebylo zpevněno. Tak jsem to nedávno zpevnil a udělal aspon podlahu. Mohlo by to ted vydržet víc. S tou pružností to ještě asi jde protože jinak krom těch dveři to drží. Věřim tomu že se za čas třeba přida další slabé místo-třeba nárazník,ale zatím je to ok.
Uživatelský avatar
unicar
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

minotaur píše:Jeden z nejhezčích Mogů, co tu je, možná vůbec. Taky mne ale zajímá, zda ta barva vydrží. Asi bych to nejdřív cáknul barvou na lexan, která se do toho přeci jen trochu zažere, pak to jemně smirknul a na to akrylát.


Hmm to zní dobře. Myslim si,že by to mohlo být podstatně lepší a víc vydržet. No příště snad.

Zpět na „CC-01“