Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

On ma tu zabavu jen trochu vic naklonenou :lol:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

stiifii píše:On ma tu zabavu jen trochu vic naklonenou :lol:


tak tohle je hodne pekne receno stifii :-D :-D :-D
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

geri píše:dosť dobrá recenzia, ten motor 35 sa my nezdá, skús vymeniť prevodovku za HPI WK ja mám na nej 35 auto to udrží v prudkom kopci a ide to aj dosť rýchlo :wink:


.....a ješte lépe, místo toho WK tam dej dvoukvalt z vrtačky....


Ahoj, díky za rady. Možná o tom budu uvažovat, ale zatím mi rozjezdy příliš velkou starost nedělají. Jak jsem psal, na expedice je to naprosto v pohodě, mám dobrou rychlost a extra velkou citlivost na začátku nepotřebuji, protože RC Truck trial s autem nejezdím... Každopádně mám námět na zamyšlení.
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

zax píše:Nebudu chválit tvůj literární elaborát, to už udělali jiní. Budu spíše hanit, kdo to má safra číst? Takhle dlouhý jsem nemíval snad ani slohový práce ve škole.
Ne, dělám si srandu. Je bezva že se čas od času někdo pustí do něčeho takového.
Pro nováčky je to velice cenný zdroj informaci (když nejsou líní číst).
Osobně jsem tohle bral spíše jako recenzi a bohužel pro RC4WD né moc dobrou.
Náklon máš slušnej to je fakt, ale nepřicházíš pak trochu o zábavu?


Nazdar Zaxi, díky za připomínky. Když jsi vzpomenu na svá studentská léta, kdy jsem opravdu nenáviděl slohovky, protože mi nikdy nešly, tak také nechápu, kde se to ve mně bere. Asi to bude tím, že když máš o čem psát, jde to samo! :mrgreen:

Neměl jsem v úmyslu hanět RC4WD, pouze jsem napsal, jak se věci mají. Je fakt, že mít Axíka, tak ta "recenze" vypadá asi trochu jinak.

Po zkušenostech s CC-01, kdy z auta vždycky po cca 5 minutách něco upadlo, ohnulo či povolilo se, kola se zasekla apod., mi Gelande přišlo celkem v pohodě. :lol: Ale je fakt, že CCčko skládala dohromady přítelkyně a zřejmě mu neutáhla moc šroubky. Časem, když jsem na něm všechno dotáhnul a vyměnil, mohl jsem začít i trochu jezdit.

V článku jsem popsal to, na co si dát pozor a co jsem na autě měnil. Možná jsem ho měl víc chválit a rozepisovat se o jeho skvělých vlastnostech, ale to by pak zabralo ještě 2x tolik místa, což už by fakt asi nikdo nečetl. :mrgreen:

O zábavu rozhodně nepřicházím, spíš o "krásu". Dívat se na vykuchaný vnitřek není moc pěkné. Jak máš vlastně vyřešený přístup k baterce a jejímu zapojení? Představa, že bych kvůli tomu pokaždé měl odmontovat kastli, by mě doháněla k šílenství. :?
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Pavlak píše:Moc pekny :tleskam: sam bych nedal dohromady ani ctvrtinu :oops:
P.S. z celyho textu mne nejvic pobavilo :...při tom urazil nechtěně volant a mám teď místo něj spíš řídítka, jako na skútru... :lol: :lol: :lol:


Tak jsem ti vyfotil řídítka a dal je do textu k poslednímu bodu. :mrgreen:
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

ty riditka nemaj chybu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem to nevydržel a zatmavil zadní skla. :mrgreen: Viz článek.

Obrázek
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

ty tmavé skla vypadaji mnohem lépe,

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

O zábavu rozhodně nepřicházím, spíš o "krásu". Dívat se na vykuchaný vnitřek není moc pěkné. Jak máš vlastně vyřešený přístup k baterce a jejímu zapojení? Představa, že bych kvůli tomu pokaždé měl odmontovat kastli, by mě doháněla k šílenství.


Výměnu provádím spodem, kastle dolů nemůsí.

Obrázek
Naposledy upravil(a) zax dne 08.11.2011 12:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Ahoj, já mám v těch místech čtyřlink a navíc mám baterku napříč...
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Skvělý sloh, dobrá práce. Dokážu si představit, co to sežralo času. Vyplodit aspoň 5 článků za měsíc na mých stránkách představuje min. 12-15 hodin čistýho času práce, takže to dokážu ocenit. A tvůj článek mi jen potvrdil, že jsem udělal asi dobře, když jsem si Gelanďáka nekoupil, kdysi jsem o něm taky uvažoval.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

To jsem rád, že se článek líbil. Je fakt, že mi zabral několik hodin, ale bavilo mě to a čas rychle ubíhal.

Mrzí mě jen, že nedělá dobrou vizitku Gelande. To jsem neměl v úmyslu. Až na ty špatné kloubky bych auto neviděl, jako nějakou tragédii a popravdě jsem s ním spokojený. Moc se mi líbí, jak je do detailu provedené a rám je hodně bytelný.

Nápravy T-Rex či tlumiče RC4WD tu používá spousta lidí, to není jen věc Gelande. Planetární převodovka je na expedice moc pomalá, ale auto je spíš myšleno na reálný offroad a kochání při jízdě v terénu, než na nějaký extrémní terén, který Axialy přeskáčou. :lol:

Zajímalo by mě srovnání s Mexy. Vzhledem k tomu, že spousta dílů je shodných, předpokládám, že kvalita bude velmi podobná, ovšem cena je zase o hodně dál...
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

To s tím ccčkem mi docela pořád uniká, když si vezmu, jak dlouho s tím jezdím bez jediných problémů... Jasně, taky to není bezchybný ale pořád krapet jinde než to co jsem viděl na expedici v krči. Navíc po vytažení molitanových vložek z pneu jsem i vyjel ten štěrk nahoře...
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Má běžná jízda s CC-01 končila obvykle po 5 minutách, kdy z auta něco upadlo. Většinou se vytočil nějaký šroub. Než jsem si pořídil XVD osu, tak „hex pin“ (nevím jak se ta tyčka v kole jmenuje česky) neustále při zatočení vypadával s kalíšků, což mělo za následek brutální zaseknutí kola a příšerné zvuky. Auto v základu nemá skoro žádné křížení, zatáčení je vysloveně tragické, a to i v případě, že si člověk pořídí „tuningové“ z hliníku. Nechám ho předělat u Jirky Pstružiny z Truck Trialu, tomu funguje, ale také vypadá úplně jinak, než ty, které se prodávají. V autě brzy začnou přeskakovat zuby u převodovky. Při neustálém dotahování krytu, který je drží, se velmi rychle strhnou plastové závity, což jsem řešil zalepením šroubů, nebo namontováním šroubu většího. Ani jedno řešení však nebylo dobré, chce to provrtat skrz a na opačný konec dát matku.


Takhle bych mohl pokračovat hodně dlouho. Na rozdíl od Gelande jsem byl z CCéčka dost nešťastný a frustrovaný. Je fakt, že jsem začínal, ale začátek to lehký rozhodně nebyl.

Pokud bych dělal recenzi na CCéčko, asi by si ho nikdo nekoupil…

Jak ale vidím, Gelande zřejmě také ne!
:lol:
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Co tato recenzia robi na fore?Sup,sup s nou na stranku,nech pribudne nieco nove.
Gratulujem ako si sa s nou vyhral.
Prajem vela stastnych m s defom a podvozkom rc4wd.

PS:aj tak skoncis na axiale.

PS2:ze toto je drahe hobby?tak zacni ako s modelom jazdit z autom 1:1 a potom uvidis co je drahe.
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6

Zpět na „Scale projekty“