caspr
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 16.04.2012 0:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele: WWW

inf

ano pane minotaur , jen sem chtěl upozornit na nekvalitní a velice ěpatnému zboží a za to se tedy omlouvám že sem to tady řekl , ale tady platí pravidlo za málo peněz málo muziky . Jinak z rádiem jsem spokojen
Uživatelský avatar
Kuba402
Uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 12.03.2012 0:00
Bydliště: Vřesina u Hlučína
Kontaktovat uživatele: WWW

Když nevíš kde trimovat tak prostě odmontuj tu servopáku našteluj kola aby jeli rovně a pak tu páku zase přidětej ne ? A až na to příjdeš jak se to dělá ( trimuje ) tak pak si to můžeš ještě více doladit.
http://rc-kuba-rc.rajce.idnes.cz/
Axial SCX10 Trial Honcho
Bullet Rockett Buggy 1:10
Alpha 1500
kaktus35
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 09.05.2012 0:00

ahoj
prdevsim jsme zacatecnici tak prosim o schovivavost.
poridil jsem synovi GT3B protoze tu co mel u castra odrovnal. chtel jsem se zeptat jestli nevite o nekom z ostravy kdo by mi pomohl preprogramovat GT3B a trochu osvetlit. samozrejme ze jsem si precetl vse co bylo dostupne hlavne od minotaura ale i tak nerad bych se pouste do neceho hned napoprve.
dekuji
skype: kaktus35notebbok
caspr
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 16.04.2012 0:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele: WWW

inf

Tak jsem byl v Ostravě u Jirku , předem jsem upozornil že nejsem připraven a že kabel instalovaný nemám tak jak jsem doufal že ho tam dostanu ale nebyl to problém , během chvíle byl kabel nainstalovaný a než bych řekl švec tak verze 6.0 byla v radiu. Super chlap můžu jen doporučit a hlavně z mého hlediska profesionální přístup. Našli jsme pak že je vypuštěná verze 6.1 (5hod) ale boužel , šla stáhnout ale po načtení napsala error , zkoušeli jsme vše možné ale nešlo to , máte někdo zkušenost z verzí 6.1 ???
psx
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 02.05.2012 0:00

Re: inf

caspr píše:Našli jsme pak že je vypuštěná verze 6.1 (5hod) ale boužel , šla stáhnout ale po načtení napsala error , zkoušeli jsme vše možné ale nešlo to , máte někdo zkušenost z verzí 6.1 ???

Ono totiz nesmite stahnout tu HTML stranku, ale kliknout na nazev firmware a az pak na dalsi strance zvolit RAW variantu souboru. Ale mam dojem, ze tohle uz minotaur na svych strankach popisoval.
Jinak verze 0.6.1 opravuje chybu v mapovani tlacitek (2 volby pro dlouhe stisknuti u trimu nejdou v 0.6.0 vybrat). Dale je tam opraveno casovani ABS a steering/throttle/channel speed, ktere se po zkraceni PPM frame docela zrychlilo. A pak je tam moznost uzamceni tlacitek vysilacky (chtel nekdo, kdo to dava malym detem, a ty mu mackali tlacitka) a moznost posilat brzdu na extra kanal.
caspr
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 16.04.2012 0:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: inf

psx píše:
caspr píše:Našli jsme pak že je vypuštěná verze 6.1 (5hod) ale boužel , šla stáhnout ale po načtení napsala error , zkoušeli jsme vše možné ale nešlo to , máte někdo zkušenost z verzí 6.1 ???

Ono totiz nesmite stahnout tu HTML stranku, ale kliknout na nazev firmware a az pak na dalsi strance zvolit RAW variantu souboru. Ale mam dojem, ze tohle uz minotaur na svych strankach popisoval.
Jinak verze 0.6.1 opravuje chybu v mapovani tlacitek (2 volby pro dlouhe stisknuti u trimu nejdou v 0.6.0 vybrat). Dale je tam opraveno casovani ABS a steering/throttle/channel speed, ktere se po zkraceni PPM frame docela zrychlilo. A pak je tam moznost uzamceni tlacitek vysilacky (chtel nekdo, kdo to dava malym detem, a ty mu mackali tlacitka) a moznost posilat brzdu na extra kanal.

Tak když jsme stáhli verzi 6.0 tak si myslím že stáhnout další verzi není problém , nevím kde byla krpa ale fakt to nešlo prostě.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Vypuštěna verze 0.6.1 open source firmwaru pro GT3B/GT3C
V článku opět popis změn a oprav v nové verzi. V sekci Download najdete zip s potřebnými soubory.
To caspr: Firmware jsem zkoušel nacucnout do STVP a bez erroru, checksum OK. Asi jste to měli fakt blbě uložený.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
biovirus
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 16.04.2012 0:00

Ano presne tak. Ukladal jsem to blbe. Potvrzuji funkcnost vseho. Jirka
Uživatelský avatar
jajek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 765
Registrován: 30.11.2011 0:00
Bydliště: Ludgeřovice

hoj mám GT-3B dokoupil jsem si příjmač GT-2 2.4 GHz přijímač 3Ch do lodi nevíte jak příjmač spárovat,je u toho konektor s kolíčkem :| dík za rady
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

připoj k přijímači napájení, pak připoj ten konektor, který k tomu byl do pozice bind/ch3, pak drž na vysílačce tlačítko bind a zapni jí. Až přestane blikat ledka na přijímači, tak můžeš pustit tlačítko bind a vytáhnout konektor a máš vysílačku spárovanou.
Uživatelský avatar
jajek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 765
Registrován: 30.11.2011 0:00
Bydliště: Ludgeřovice

super dik,tak přímač funguje, podle tvojeho návodu,ještě jednou dík :tleskam:
(moderátorem snížen počet smajlíků z cca padesáti na jeden)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Protože vznikly jisté nejasnosti, kdy se při změně firmwaru smažou paměti a kdy ne a protože jsem to asi nikde neuvedl, tuná je článeček, který to (doufám) osvětlí >>> Jak je to s pamětí modelů u open-source firmwaru pro vysílačku GT3B/GT3C
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
JiriBenes
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 22.08.2011 0:00
Bydliště: Chomutov

Ahoj,

tak mi včera večer zbylo trochu času, vysílačka GT3C už byla doma a já se pustil bastlení. Vytvořil jsem si programovací kablík, který jsem chtěl natáhnout rukojetí a vše napájel ke konektoru SWIM. Pro úplnost dodávám, že používám 4-žilový kablík. Ještě před zkompletováním vysílačky (sešroubováním jsem chtěl ověřit funkčnost)

Programování vysílačky tedy probíhá bez vložené baterie!

Při připojení kabelu k programátoru začne pípat zvuková výstraha podpětí vysílačky. Ta ale v obratem (cca 2 - 3 tóny) přestane a vysílačka nereaguje na programování STVP.

Kód: Vybrat vše

Error : Cannot communicate with the device !
Check the SWIM cable connection and check all the needed pin connections on the SWIM connector.

If the application code uses Swim Disable and Reset pin as Output or has disabled SWIM Clock Divider:
Try Now to SWITCH OFF and ON the application Power Supply while NRST Reset pin is forced low.

Error : < PROGRAM MEMORY programming failed.


Problém je že po vyjmutí swim programátoru a připojení LIPO a vyzkoušení vysílačky se mi nedaří zapnout a při opětovném připojení na programátoru už nezačne hlásit podpětí a nesvítí displej. :(

Co jsem ale dnes ráno zjistil je, že pokud nechám vysílačku déle v klidu, mohu ji znovu připojit na programátor a signalizuje mi opět cca 3x přepětí, pak se jakoby vypne. (toto se mi daří opakovaně)

Jen pro informaci už jsem svou původní GT3B cca 4x přeprogramovával na novější firmware.

Druhá věc je, že se mi ve včerejším zmatku a beznaději možná povedlo přepólovat swim konektor, ale nejsem si tím jist. Nevím jestli by toto mohlo procesor nějak poškodit.

ukázka spojů (prozvoněno multimetrem)
Obrázek

Už mě moc věcí nenapadá, tak se obracím na vás.

EDIT: Pozor vypozorována další změna po odpočinutí vysílačky cca 5-10min vložena baterie (bez připojeného programátoru) a vysílačka jde zapnout. Rozsvítí se displej, který po chvíli zhasne a zůstává svítit nápis modelu FS0. To je ale vše, na nic jiného nereaguje (tlačítka, kolečko, apod.) Po vypnutí a znovu zapnutí už nenajede a musím vyndat baterii a opět počkat.

btw: Před úpravou vysílačka fungovala s normálním FIRMWARE! :-D
Uživatelský avatar
JiriBenes
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 22.08.2011 0:00
Bydliště: Chomutov

Po odpájení kabelu vysílačka funguje. Tak jsem vše znovu přepájel a frčím na PSXovo 0.6.1 :tleskam: alespoň v rozebraném stavu. Ještě vše pojistit tavným a vyříznout otvor pro SWIM kabel. :-)

Zřejmě neumím pájet. :roll:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Tady bych ti nic jiného než přepájet neporadil 8) Tipuju, že tam byl nějaký "vlásek" mezi RST a GND ploškou. Blbý závady, desetkrát to kontroluješ a stejně nevidíš.
Zkus ještě rozebrat volant a podívat se, v jakým stavu máš kablíky k vypínači.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“