Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

gorila píše:to není chyba modulu, prostě se omylem přenastavej neutrály, Badgerův modul je asi nej co může být

Já ten modul nehaním, vím, že je velmi dobrý. Ale uložené hodnoty neutrálu by se neměly přenastavovat samy od sebe. Může to být drobná chybka v softu. Ale to jen spekuluji, počkal bych na Štěpánovo vyjádření.

rakpavel píše:Kdo je Stepan?

Štěpán = badger >>> badger@centrum.cz
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

rakpavel píše:Zkusil, nic to nedělá.

To pak spíš vypadá na něco vážnějšího, jako že něco uhnilo. Napiš přímo na mail badgerovi, to bude nejlepší.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Díky, napsal jsem mu. Který modul je best?
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 581
Registrován: 31.08.2009 0:00

Re: Světelné moduly

rakpavel: jsem si 100% jist že mám moduly od Badgera...

minotaur: po přečtení recenzí se domnivám, že to není tvůj favorit, a opakuji není to chyba modulu, pouze v daný okamžik máš plnou výchylku a výpadek signálu na Tx, modul uloží novou polohu...
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

To gorila: Podívej, já se snažím přistupovat k věcem pozitivně. Když ty věci testuju, tak obvykle se snažím spolupracovat s výrobci/tvůrci. Jednak abych si byl jistý, že funkce modulu chápu a prezentuji dobře, druhak navrhuji případná vylepšení. Aby jste i vy z toho měli co nejvíc. V případě BELu pan Budínský nějaká vylepšení akceptoval, v případě Štěpána (badgera) jsem fungoval trochu jako vrba. Jsem rád za oba moduly, že tu jsou a oba klidně doporučím. Že považuji BEL v jistých ohledech za lepší, tím se netajím. A můj příspěvek, že by se hodnoty neutrálu neměly samy od sebe přestavovat, není útok na Štěpánův modul, ale snaha o poukázání na možný problém. Věřím, že Štěpán to vysvětlí / poradí si s tím.

Uvažuji, až nebudu fakt mít co dělat, že bych tu založil tři-čtyři chlívky umístěné vepředu a věnované nejpoužívanějším modulům - TLU01, 3racing apod., Štěpánův Car Light a BEL DSS1 a rozsypal tam obsah tohohle vlákna. Kvůli zpřehlednění.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

rakpavel píše:Díky, napsal jsem mu. Který modul je best?

Pokud ti dosud vyhovoval a bude ti vyhovovat i nadále, tak ten tvůj je best 8) Občas se stane, že se něco pokazí. Že by ti s tím Štěpán nepomohl, o to strach nemám.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Jj, ještě večer mi psal. Jdu zkusit jeho rady. Díky všem. Jinak s modulem spokojeny sem.
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
badger
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 02.04.2010 0:00
Bydliště: Praha a někdy i Tábor
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

minotaur píše:
gorila píše:...taky se mi to občas stane při výpadku signálu, že se rozhodí základní nastavení výchylek modulu

Hmm, tohle by se asi dít nemělo. Je pravda, že tohle jsem, když jsem měl modul v pazourách, netestoval. Předpokládal bych, že si uložené hodnoty nastavení neutrálu bude pamatovat.
Pavelrak >>> zkus napsat přímo Štěpánovi. Poprosil bych sem pak hodit i krátkou zprávu, na co se přišlo.


Tak mě po dlouhé době napadlo sem taky kouknout, tak aspon dodám to "krátké shrnutí".

Zaprvé měl modul nejspíš rozhozený nastavení neutrálu, ale nejsem si moc jistý, mohl jsem rozhodit i já, vzhledem k tomu, co všechno jsem zkoušel, než jsem odhalil následující chybku.

Modul měl poškozenou jednu cestu na plošnáku (zrovna tu, co vede plus pol napajeni od prijimace).
Netuším, jak k tomu došlo, možná chybka z výroby plošnáku, možná tomu Pavel trochu "pomohl", když se snažil měřit, co je špatně. Každopádně trocha letování a modul už chodí jak má.
http://rc-svetla.cz
http://jezevcinora.cz/gallery

CC-01 Mitsubishi Montero (2,4GHz) :)
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Na elektroniku jsem dost opatrný, ale při měření je možné, že mi sklouzl hrot.... Každopádně badger se postavil čelem a patří mu dík.
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
badger
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 02.04.2010 0:00
Bydliště: Praha a někdy i Tábor
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

gorila píše:rakpavel: jsem si 100% jist že mám moduly od Badgera...

minotaur: po přečtení recenzí se domnivám, že to není tvůj favorit, a opakuji není to chyba modulu, pouze v daný okamžik máš plnou výchylku a výpadek signálu na Tx, modul uloží novou polohu...


když tak o tom přemýšlím.. pořád do kola, a dumám, jak to šikovněji vyřešit.. dochází mi, že tenhle problém je vlastně jen u těch modulů, které mají ten "třetí" kanál jen "on-off" a kde páčka zůstavá v "on" poloze.

Ten výše zmíněný problém nastane jen když jsou při tom poklesu napětí na BEC pod cca 4V oba kanály (plyn a "ten třetí") na max. pokud máš třetí kanál on-off-on, tak je většinu času v nule a při poklesu (resp. při tom, kdy se napětí znova vrátí nad minimum) tak je na max jen plyn a modul nezačne s "nastavovací sekvencí".
http://rc-svetla.cz
http://jezevcinora.cz/gallery

CC-01 Mitsubishi Montero (2,4GHz) :)
slv
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 06.10.2012 15:19
Bydliště: Brno

Re: Světelné moduly

badger píše:když tak o tom přemýšlím.. pořád do kola, a dumám, jak to šikovněji vyřešit.. dochází mi, že tenhle problém je vlastně jen u těch modulů, které mají ten "třetí" kanál jen "on-off" a kde páčka zůstavá v "on" poloze.

To je vcelku obvyklý problém. Nejlépe bude, pokud do nastavovacího režimu nebude možno vstoupit kdykoliv, ale jen po nějakou dobu po zapnutí (resetu) a ještě tak, že tam dáš požadavek, že se parametr(y), který pouští nastavení bude nějak definovaně (a z hlediska provozu speciálně) měnit. Pochopitelně nejlepší je zvláštní tlačítko, ale pak nemůžeš upravit stávající verze HW.
Uživatelský avatar
badger
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 02.04.2010 0:00
Bydliště: Praha a někdy i Tábor
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

slv píše:
badger píše:když tak o tom přemýšlím.. pořád do kola, a dumám, jak to šikovněji vyřešit.. dochází mi, že tenhle problém je vlastně jen u těch modulů, které mají ten "třetí" kanál jen "on-off" a kde páčka zůstavá v "on" poloze.

To je vcelku obvyklý problém. Nejlépe bude, pokud do nastavovacího režimu nebude možno vstoupit kdykoliv, ale jen po nějakou dobu po zapnutí (resetu)

To tak je, jenže ten reset nastane ve chvíli, kdy servo nebo motor (nebo oboji) zatíží baterku nebo BEC tak, že na modulu klesne napětí pod úroveň na které je modul schopný fungovat a tak skončí v resetu.
Problém je, že signál pro to, že se mají nastavovat neutrály je, že modul po zapnutí zjistí, že je plyn i ten třetí kanál při zapnutí nad cca 70% kladné výchylky.
slv píše: a ještě tak, že tam dáš požadavek, že se parametr(y), který pouští nastavení bude nějak definovaně (a z hlediska provozu speciálně) měnit.

tomu moc nerozumím co jsi tím chtěl říct. mohl bys to nějak rozvédst. Uvédst třeba příklad? Jako že třeba musí být dvě sekundy na max, pak další dvě sekundy na min a teprve potom se začne nastavovat? (Vidíš to by mohlo být řešení. :) )
slv píše: Pochopitelně nejlepší je zvláštní tlačítko, ale pak nemůžeš upravit stávající verze HW.

Je a není. první problém je, že by to vyžadovalo jiný HW a druhý problém je, že tlačítko se dělá špatně odolné vůči vodě. To by muselo být tlačítko "odpojovatelné", jako má pan Budínský (BEL)... i když.. možná by šlo udělat konektor na který by se vrazila párovací propojka na přijímač, tu má stejně dneska skoro každý. :)

No každopádně díky, že jsi mě donutil zamyslet se nad tím zase trochu jinak a přijít k novým nápadům.
http://rc-svetla.cz
http://jezevcinora.cz/gallery

CC-01 Mitsubishi Montero (2,4GHz) :)
slv
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 06.10.2012 15:19
Bydliště: Brno

Re: Světelné moduly

badger píše:tomu moc nerozumím co jsi tím chtěl říct. mohl bys to nějak rozvédst. Uvédst třeba příklad? Jako že třeba musí být dvě sekundy na max, pak další dvě sekundy na min a teprve potom se začne nastavovat? (Vidíš to by mohlo být řešení. :) )


Pochopils to dobře. My to u našich procesorů tak děláme, protože je to dost průšvih, pokud za provozu dojde k samovolnému přechodu do režimu nastavení. Pokud to chceš ještě vylepšit, tak můžeš do RAM po přechodu do provozu na určité místo paměti zapsat nějakou určitou hodnotu (nebo na dvě místa). Pokud jde zařízení opravdu z tvrdého POR, tak v RAM máš nějaké nesmysly. Pokud půjde z provozního stavu, tak tam máš už ty nastavené provozní hodnoty. Pokud tam tedy jsou, tak do nastavení nejdeš. RAM si podrží obsah do dost nízkého napájecího napětí.
Já tvé zařízení neznám ani jsem je neviděl. Jen koukám, že si ho ostatní chválí a samovolné přenastavení je nepříjemné. Protože tady bylo napsáno, že jsi vstřícný, tak jsem si dovolil cosi navrhnout.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Já bych šel přes konektor a párovací propojku (tu má fakt každý... téměř :wink:).
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

Re: Světelné moduly

Ahoj, měl bych dotaz ohledně DSS1...máte někdo zkušenost, zda se dá na jeho programování použít i něco jiného než origo kablík s tlačítkem, např. podobné tlačítko + servo kabel ? Origo sem ztratil a potřeboval bych přeprogramovat...díky.
minotaur píše:Určitě dá. To origo je opravdu jen obyč kablík a obyč tlačítko.


Díky, to jsem potřeboval....vykuchal jsem tedy tlačítko z CD mechaniky, připájel kablíky a paráda... :FINE:

Obrázek
Under construction:
- Tatra 815 Dakar 2011(André de Azevedo)
- LR Discovery III(CC-01)

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“