Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Obrázek

Tak nakonec jsem sám zjistil,že je pravda,co psali kluci o pár stránek zpět,a to že ten BEC je fakt slabej u toho novýho DSYSu.
Problém začal když se mi začal hřát regl GM V4R+,byl horkej a vypínal se mi,myslel jsem že po 4 letech už to má za sebou, tak jsem koupil DSYS MDD56 s tím že si polepšim. Fungoval bez problému asi týden, pak z ničeho nic přestalo auto couvat, takže jsem ho poslal na opravu za asi 160kč. Potom asi měsíc zase fungoval, i když občas vypínal BEC při zatočení kol-asi 2x za hodinu se vypl,ale jinak ok. Ale teď naposled- 5 minut jízdy, vypl se BEC, zapl se,jel jsem a po 2 minutách se už kouřilo z podkapoty.No a výsledek vidíte na obrázku.
No a po nějaký době zjišťování jsem zjistil že to bylo servama, mám jedno na řazení-Futaba S3003, a řízení Futaba S9402 a taky BLUEBIRD BMS-620, no a s těmahle servama se mi ten GM V4R+ hřál, tak jsem vyměnil serva za 2x HEXTRONIK HX12K a regl se nehřeje a funguje!!
Takže na závěr-sice jsem si to asi po.ral sám s těma servama ALE proč DSYS hned shořel když má tolik ochran a GM V4R+ se stejnýma servama se jen hřál a vypínal se?? Tady je vidět kde je kvalita
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

na otazku proc to shori kdyz to ma tolik ochran tu jeste nepadla odpoved, dycky se na ni nejak zapomene :-(
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

A jsme zase tam, kde jsme byli už mockrát, co? MDD90 za zhruba stejný prachy, jako GMV4R+ by možná vydržel. Ovšem při srovnání uváděných parametrů je jasný, že je prostě někde něco špatně. Zlatá stará AE-2!
rtomecek
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 03.04.2011 0:00
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Dalsi, kdo platil za opravu v zaruce? ;)
Jinak ja teda mel problemy s BECem, ale regl neshorel, proste jen vypnul. Tu pricinu totalni destrukce bych mozna hledal nekde jinde. A mozna to bude tim, ze si na motor zapomenul doletovat 1050 soucastek. :)
A odpoved na otazku, proc shorel, kdyz ma tolik ochran? Tu ti neda nikdo. Temer vsechny regly maji ochrany a neznam znacku reglu, ktera by neodesla. :( Jen nektere odchazi vice, nektere regly mene...
Traxxas E-Revo VXL, Axial Wraith, Axial SCX10
www.mojemodely.cz, CalcRC
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

to je pravda no, ale po opravě mi k němu přišly i kondíky a transil kvůli rušení a špičkám,který jsem k tomu připájel,tak za chvíli k tomu budou třeba i posílat externí BEC kdyby to náhodou ten v reglu neutáhl
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

eos píše:A jsme zase tam, kde jsme byli už mockrát, co? MDD90 za zhruba stejný prachy, jako GMV4R+ by možná vydržel. Ovšem při srovnání uváděných parametrů je jasný, že je prostě někde něco špatně. Zlatá stará AE-2!


To jsi asi špatně četl ne? Ta 56ka shořela kvůli BECu a MDD90 má snad silnější BEC než 56ka?
rtomecek
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 03.04.2011 0:00
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ono nejde jen o silu BECu, ale taky o pouzite ochrany a jejich funkcnost. DSYS ma sice 3A BEC, ale neutahnul servo, ktery bez problemu makalo s 2A BECem na AE-2. V tomto pripade je to (udajne) striktni ochrana BECu v DSYSu. ALe je prislibeno, ze se to zmeni k lepsimu.
Nejsem patriot, jako jeden muj kolega. Ale presto bych celkem rad ten regl zase nekdy pouzival, libily se mi jeho moznosti nastaveni. Mozna by stalo za uvahu, zda by se nevyplatil extra regl pro auta, i za cenu vetsi velikosti. Pak by se nemohlo vse hazet na univerzalnost reglu a my neresili tyhle problemy. Ale nejsem ekonom a neznam prodejni statistiky, zda by se to vyplatilo...
Traxxas E-Revo VXL, Axial Wraith, Axial SCX10
www.mojemodely.cz, CalcRC
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

nastavení se mi u něj taky líbilo, a taky že měl hezky plynulý rozjezdy, proti tomu V4R+
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Speciál regl pro auta asi nebude. Kvůli pár lidem by se výroba nevyplatila a kdyby se měla zaplatit, byl by regl podstatně dražší.
Co se týká toho BECu - už tady bylo psáno, že se ochrana mírně upraví, aby tak moc nevypínal, ale rozhodně to nebude všelék, na silná serva ( hlavně v kombinaci s tvrdýma Li-polkama ) bude vždy lepší externí BEC. Když se podíváte na tabulku povoleného odběru u BECu, tak při 6V jsou to 3A, ale při plně nabitých Li-Polkách ( přes 8V ) to je už hodnota cca 1.7A.
Regulátory by tolik nehořely, kdyby si majitelé nastavili pomalejší akceleraci. Tím by se dostali zhruba na úroveň těch regulátorů, co mají větší vnitřní odpor a tím pádem tak velké proudy přes sebe nepustí. Výše zmiňovaný GM V4R+ má vnitřní odpor 2 miliohmy, 56 DSYS 0.8 miliohmů a tak je jasné, že přes něj projde 2.5 krát větší proud, což je rozdíl dost podstatný.
Asi bude vhodné trvale nastavit pomalejší rozjezd, aby se toho tolik nepálilo. Při těch velkých a rychlých špičkách už ty ochrany nedokážou zareagovat dostatečně rychle a pak už bohužel nezbývá nic, než smradlavý čmoudík.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Dobře, že to píšeš, aspoň nemusím znovu reagovat na řeči o BECu, nad fotkou s odpařenou většinou mosfetů. :-)
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

ale aspon mensi pokrok, nastavit rozjezd o par procent pomaleji a hned se snizi riziko spaleni
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Stačí si to přečíst v návodu. ale chápu to, i já používám návod, kdy už nevím,jak dál. Ale pokud se dostanu do průšvihu, podruhé už čtu docela pozorně.
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

To je teda řešení problému. A ještě radši pro jistotu si nastavim plyn na 50% ne?
eos: no ale myslim si, že 90ka by dopadla asi stejně, navíc si myslim že 90A regl je do těhle aut zbytečnej, mám 45závitů motor a auto si bere do 20A max, při zablokování motoru 40A
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Seš si jistej, že je to tak prostý? Čti historii.
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

eos píše:Seš si jistej, že je to tak prostý? Čti historii.

Asi není,ale vždycky mi stačil regl kolem 32A, v druhym autě mám GM SX3R taky s proudem 32A,auto má skoro 5kg a po 2 hodinový jízdě je regl jen vlažnej. A DSYS bych měl mít 90A? Jinak mosfety odešly i lidem co měli MDD90-taky to někomu přestalo couvat. Ten regl je prostě moc citlivej,připájíš na to kondíky a transil a stejně odejdou mosfety kvůli špičkám :-(

Zpět na „Pohony a regulátory“