niio
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 09.09.2012 20:54

Re: Začátečník-konzultace

takto som teda nakoniec poriesil vodotesnost, svietenie a umiestnenie lipolky.
https://docs.google.com/folder/d/0B6BF2 ... s5SFE/edit

zo starej merkur stavebnice som si spravil konstrukciu a na to prisroboval lipol podlozku. vaha je rozdelena idealne a lipolka znizuje tazisko najviac, ako je to mozne.
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

niio:
1)proč si nezaložíš vlastní vlákno o svém axíkovi a trousíš příspěvky po celém foru?
2)já nejsem na elektriku, nějak moc pořádnej, ale přijde mi, že v těch drátech máš šílenej bordel a je jich tam nějak moc
3)k čemu slouží ten chrchel drátů na předním nárazníku?
4)jak jsou přiletovaný přední ledky bych raději nikde neukazoval
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Začátečník-konzultace

Pedro píše:
všechno jsem si nachystal, začal sundávat izolaci ze silovách kabelů +a - (samozřejmě už vím, že nejdříve sundat jednu izolaci, přepájet, pak druhou)
:-D :-D :-D ty si v.l :-D :-D dyk se ti říkal nejdřív jeden pak druhej :-D ale nic si z toho nedělej, já si jednou taky cvrnkul - teda drátama o sebe.
Jak je psáno pokud to byla chvilka tak je šance že to přežilo bez úhony. Aspoň budeš u druhý baterky už vědět.

Ty vogo dneska už se tomu taky zasměju, ale včera jsem na tej židli nadskočil půl metru. Hlavně, jak jsem ti do PM psal, nejdřív jeden, potom druhej… příště už si dám pozor, to je fakt. :wink:
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Začátečník-konzultace

Baterie vypadá takto: nabíjím na 1A v režimu balance a displej ukázal po začátku nabíjení na článcích 3.87 a 3,86 V. Nyní ukazuje po 36 minutách 3,94 a 3,93 V.

Zde přikládám fotky, které si nemohu nechat pro sebe: http://kesi1n.sweb.cz/index.php?dir=.%2 ... mA-XT60%2F :oops: (na první je vidět spálené místo). Více než polovinu drátů z každého silového kabele jsem byl nucen odstřihnout (mám skvělý "střihač" psích drápů :mrgreen: ).

Auto jezdí jako ďas, zdá se doma, ale nesvítí jedna LEDka ve předu. Jak postupovat?

Edit: baterka ukazuje na článcích 3.97 a 3.97 V tj. 7.94 V a 2S má mít 7,4 V. :?
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Začátečník-konzultace

plný článek má 4,2V
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Začátečník-konzultace

- Ledka bude zřejmě vadná, takže ji vyměním.

- Kola jsou od výrobce zalepená, ale po zmáčknutí "písknou" (jde tam vzduch), je to takto OK pro ježdění v kalužích?

- Servo při jeném dotyku ovládání nebo často i samo "bžučí". (Že by to bylo tím digitálním servem?).

- Regulátor přichycený kouskem oboustranné lepicí pásky nedrží, použil jsem tedy jinou oboustrannou pásku, jaké je vaše řešení?


To je zatím vše, auto vytrimováno a připraveno k ostré jízdě, ještě musím počkat do pondělka, až mi sundají sádru z haksny.
eos píše:plný článek má 4,2V

Děkuji i za PM, hotová bakalářka. 8)

Edit: odpověď můžete poslat klidně do PM, budu moc vděčný za každý poznatek/radu. Děkuji. :wink:
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: Začátečník-konzultace

netesna kola jsou v pohode, na projizdeni kaluzi to nevadi. Pokud chces hodne brodit, tak by bylo dobre bud kola zalepit po celem obvodu a zalepit diru v disku, nebo nic nezalepovat a udelat do vnejsi strany gumy par der (aby mohla voda vytekat).
bzučení serva je normální, bzučí především digitální, ale i některá analogová.
regulator mam prychyceni kvalitnejsi oboustrankou a drzi.
niio
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 09.09.2012 20:54

Re: Začátečník-konzultace

ja som kolesa uplne zalepil, aby voda nesla dnu vobec a naviac ked som ich mal iba bodovo prilepene, tak som ich pri poriadnom triale vyzul.
elektroniku som prichytil umelohmotnymi stahovackami (ak ich budes kupovat, tak min 100ks ;) ). obojstranna paska nedrzala, dostala sa pod nu voda a spina a nelepila.
servo bzuci, motor piska, kardany vrzgaju...
k tym kolesam: ak planujes poriadne jazdenie, nie len po rovnej zahrade za domom, tak ako prve budes davat zavazie do kolies. Rovno si objednaj za 10eur tu na fore niekto vyraba olovene. nainstaluj zavazia a potom kolesa zalep natrvalo. zalep to sekundovym lepidlom, ale nie tym, co predavaju pri pokladniach v tej malej tube. v baumaxe som zohnal 10ml flasticku, ktora sa da opatovne pouzit, lebo tie male su na jedno pouzitie...
za chvilu ale zistis, ze aj vo vode by si si chcel zajazdit, tak budes utesnovat elektroniku ;)
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Začátečník-konzultace

Nejsem modelář a proto hledám nejjednodušší cestu ke změně pro mě nevzhledné kastle "Honcho". Na netu mě moc neoslovila, ale bral jsem model hlavně kvůli podvozku a čekal, jak na mě sériová kastle zapůsobí v realu a bylo to nakonec stejné jako na obrázcích, proto hledám změnu. :wink:

Našel jsem tyto odkazy:
http://prolineracing.com/bodies/1992-je ... lear-body/
http://prolineracing.com/bodies/jeep-co ... one-piece/

Takže.... bude pasovat bez úprav na podvozek SCX 10? Měla by... tedy snad...
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Začátečník-konzultace

To vypadá v pohodě: axial-scx10-f31/jeep-comanche-t5107.html zkusím objednat.
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Ten pick-up by tam měl sednout bez problémů
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Začátečník-konzultace

I to číro je v pohodě


Obrázek
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

nechci ti do toho moc kecat, ale když už jsis pořídil autíčko amáš na něm půl kastle ( ten zadek neberu jako kastli :-) )
co kdyby sis prostě ten zadek vymodeloval tvrdit že nejsi modelář mužeš dál i já to tvrdím a přesto jsem se pustil do dělání celého auta.
Za A- uděláš si to takové jak to budeš chtít ( nebo jak se ti povede)
ZA B- budeš mít netuctový originál
a věř mi že když si to uděláš bude tě to těšít mnohem víc než koupení nové kastle jo a nejspíš to bude i dražší ale na to bych moc nekoukal. Takových dodělávek jsem tu už několik viděl a udělat korbu zvládneš i jako nemodelář dyť je to vlastně jen bedna s dírama na kola :-D
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
niio
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 09.09.2012 20:54

Re: Začátečník-konzultace

v prasnom prostredi sa mi zacne zadrhavat motor, teda znizia sa otacky a vydava take skripave zvuky. robi to hlavne ked motor nie je v tahu, teda na rovinke alebo dole kopcom. Pomohlo ten motor cely vykupat v otackach v cistej vode, ale ked som isiel do prasneho prostredia znovu, tak znovu zacal skripat. skripanie vychadza uplne zo zadnej casti, kde nie je pastorok. Motor je nerozoberatelny, je na to nejaky sposob, ako ho poriadne vycistit a predlzit mu zivotnost? Alebo proste treba kupit novy motor?
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Začátečník-konzultace

Kontaktol ve spreji, a jako jemný filtr nasadit dámskou punčochu 8)
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“