Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Tak vážení, sezona 2012 v Mrakáči je za náma, poslední párty dopadla skvěle a je na čase zapřemýšlet nad sezonou 2013.
Tyto řádky berte jako pohled člověka, který nemá v Mrakolandu žádný vlastnický podíl a ani není členem Hajzltýmu. Prostě to berte jako pohled na sezonu 2012 očina člověka od "jinud". Jestli si můj názor vezmete k srdci nebo ne, je čistě Vaše věc.

Všichni jezdíme do Mrakáče za zábavou, za poježděním na dráze, za závodama, za lidma. Ale byl bych rád, aby si každej uvědomil, že všichni přijedem na závody, takříkajíc k hotovýmu. A ve finále se o závody a o dráhu starají 1-2 lidi, kteří musí na naše závody, na naší zábavu, vynaložit nějakou svou práci, svůj čas a i finance. Ano, vybírá se startovný ve výši 50kč. Ale ať si každej co chce řiká, to je prostě jen almužna. Ať člověk přijede na jakékoliv závody, kde je někdo pořádá, tak prostě startovné je 150kč a výše. V případě Mrakáče není ze startovného nikdo placen, ale Mrak střádá, aby bylo třeba na nový stromky. O tom, že se platí nocleh v hospodě, nebo do budoucna elektrika, která bude vytažená na dráhu z hospody, ani nemluvim.

Dál co jsem vyslechl od Mraka, tak jsou plány, jak Mrakoland posunout zase o level výš. Plánuje se výstavba přístřešku, se stoly a sezením, aby bylo kde opravovat auta, nebo se schovat v případě deště. Plánuje se dostavba tratě vzadu u plotu, nové stromky, sezení kolem dráhy a vybudování další sekce (další díry).

Materiál na stavbu přístřešku dodal Fred (velký dík), ale na přístřešek bude potřeba udělat střecha. To kluci odhadem napočítali na 3000,-. Koupit další stromky to bude cca 2000,- Bagr na další díru taky bude něco stát. A takhle by se dalo pokračovat.

Tak mě napadlo, co udělat jakejsi hromadnej sponzorskej dar, od všech, co do Mrakáče jezdí. Vzhledem k tomu, že když se v Mrakáči vyhlási brigáda, tak je to dost problém, protože jsou tací, kteří jen za dopravu na brigádu dají třeba 1000kč.
Tak kdyby sme se složili, třeba každej 500kč (což jsou třeba 2 návštěvy v hospodě), tak by to byla od každého investice do něčeho, co nám přináší zábavu a potěšení.

V žádném případě nemyslim vybírat prostředky na nějaké výplaty pro Mraka a organizátory. Bohužel Mrak si vybral sám tu svojí pozici, kdy musí před každýma závodama jít na dráhu, trochu jí poladit, trochu vytrhat nějakej ten plevel, posekat trávu, zajistit nocleh a žrádlo pro nás hladovce.
Dobrý, ať strejda Mrak maká, ale nemusí do toho cpát prachy za svýho.

Tak napište co si o tom myslíte. Výše startovnýho ??? Nějakej hromadnej sponzorskej dar ???

Doufám, že mě tu neukamenujete, ale prostě při pohledu na to jak to v Mrakolandu funguje,že to táhnou 1-2 lidi a ostatní se jen vezou, přijdou k hotovýmu a baví se, tak sem to prostě napsat musel. Nechci aby to vypadalo, jako že Mrakoland krachuje nebo tak něco. Svym způsobem krachovat ani nemůže, ale jde o to, jak to pujde do budoucna. Buď to bude takový jaký to je a bude se paběrkovat pujde se dopředu hodně pomalu, a nebo se trošku domluvíme a pomůžem udělat pořádnej krok o level výš.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Co na to napsat ?...Samozřejmě těch lidí co pomáhaj je víc než dva....určitě Mrak je ten kdo se stará nejvíc...Možná je čas příští rok a to opravdu hned z Jara se do toho obout jinak a bohužel finance jsou v podstatě to co pomáhá řešit většinu problémů...Ale nejenom to...Je fakt že bych rád aby se v Mrakolendu každýmu líbilo, aby se tam odehrávala jen ta čistá a bezstarostná zábava pro kterou sme to začali provozovat....No a proto se mi líbí Jendovo pohled z venčí ....Myslim že nechcem direktivně nakazovat co kdo zaplatí aby mohl do Mrakolendu přijet a tak je vlastně na vás jak to pořešit tak aby ste si ze závodů mohli sem tam odvézt i ceny který vám k něčemu budou,aby sme si v létě mohli v klidu posedět ve stínu nebo když bude pršet no a taky aby to jednou strejdu Mraka s námi nepřestalo bavit protože je na to sám... 8)
Každopádně ....nazývejme to jako příspěvek do začátku sezony je dobrej nápad , jasné že studenti asi budou mít problém ale zase maj zdravější ruce naz my tak že i tak se to dá řešit... :twisted:
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Loupak83
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 28.02.2012 0:00
Bydliště: Semily - Praha

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Honzo dobrej nápad. Jakožto člověk od jinud jezdim do Mrakolandu velice rád. Dobrá parta lidí se kterýma se člověk nenudí a perfektní trať. Byť letos jsem do mrakolandu jezdil jen tak, jelikož jsem měl jen crawlera tak po domluvě nikdy nebyl problém si tu trať projet a být obodován. Samozřejmě pod čarou a mimo oficiální pořadí. Ale jezdil jsem vždy rád když mě to vyšlo. A pokud to chtějí kluci posunout o další level výše tak jim tleskám a držim palce. A já osobně nevidim problém v tom aby startovné bylo 100,- a případně dát nějaký ten sponzorský dar, nebo prostě zajet někam do nějakýho krámu a něco potřebného nakoupit a přivézt. Vše je o domluvě. A pokud by Mrak uveřejnil seznam věcí co by se jim hodili tak věřim tomu že některé věci by lidé našli někde doma zašité co nepotřebují nebo když pojedou na závody tak se staví např v OBI a něco dle seznamu koupí a pak samozřejmě ty finanční dary.
Jinak na příští rok doufám že Vám zatopim ve výsledkách. Jsem se rozhodl že si nadělim Axíka sice pod stromek se to nestihne tak budu mít takový malý opožděný dárek
X-ray T3/2012 Stock
Durango DEX410V3, Durango DEX210
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily/386434194776233
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Nezbývá než souhlasit.Každej kdo je v obraze ví,že se v Mrakáči nikdo nechce obohacovat,ale jistý provozní náklady na téhle úrovni jsou nezbytný.Určitě by ten větší obnos co by se vybral na začátku roku byl lepší a využitelnější než to co se vybere během roku po pajckách- můj názor,takže za mě jo :OK:
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Jj, tohle je úhel ze kterého se řada lidí nedívá. Vstupné bych neměnil, ale rozhodně souhlasím se spozorským darem (500 peněz není zase tak moc aby to většina z nás nemohla věnovat).
Stejně tak mi přijde jako dobrý nápad, aby se v sekci mrakolandu vytvořilo vlákno, kam by pořadatelé vypisovali, co je aktuálně potřeba. Jak bylo napsáno, leckdo bude mít lecos doma, nebo třeba možnost to sehnat za lepší cenu, nebo se prostě po cestě někde zastaví ...atd.
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Čoveče Zaxi to je dobrej nápad. Udělat vlákno "Co je potřeba do Mrakolandu". Svym způsobem tam může Mrak napsat prostě co by bylo potřeba sehnat a každej může zapřemejšlet.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

jj, tahle přesně jsem to myslel
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

No když to tak sleduju, tak sem čekal, že se tu k tomu vyádří víc lidí :?: :?: :?:
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

nechci sem moc zasahovat (do diskuze),přeci jen to zní líp od někoho jiného a není to z mojí hlavy, vlákno potřeb mrakolendu můžu založit (stačí po novém roce),nápad to je dobrej :tleskam:
MRAKOLEND-rc park
Hitec-2,4GHz
OT64-SKOT
LIAZ-plachta
MITSUBISHI PAJERO-CC01 trial
Holídajka by MRAK
MITSUBISHI PAJERO WAGON-CC-01
HAJZLTEAM -patřím k nim
http://rc-listany.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/DOLUBOBO
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Já osobně bych startovný zvýšil na 100kč/závod. Pokud by byla i dvoudenní akce tak klidně 200,-. Ti co do mrakáče jezdí, tak ví, že si to mrak nenechává pro sebe, takže myslím, že nikdo se nebude kroutit. Když by někdo přijel jentak mimo závod se projet, tak bych mu to dal za 50,-.
Ten sponzorskej dar neni špatnej nápad, ale zase je tu problém, kolik lidí to dá... Sice se hodí každá koruna, ale zase je blbý když by to dali jenom dva a ostatní se vezli s davem. Proto radši to větší startovný.
K brigádám bych to viděl tak, že by to chtělo vypsat alespoň dva termíny nebo tři termíny na rok a vypsat je co nejdříve, ať si většina lidí udělá čas. Ještě by to chtělo lidi co přijedou na brigádu nějak "zvýhodnit", ale nenapadá mě jak, aby to motivovalo víc lidí ;-)....
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Jako nápad je to super,ale jak už bylo psáno výše jde o to kolik lidí bude ochotno přispět...
A at si nezasvěcení nemysli,my jako pořadatelé a hajzltým taky platíme startovný a mrakovi dám nejen pěto z fleku,každej se všemožně snažíme pomáhat a dodávat co je v našich silách od čendovo darů až po moje prsty skoro ufiknůtý na pile když řežu tyčky na oplocení sekcí :-)
a brigády jsou taky velice potřebný,jenže ne každej si může udělat vždycky čas...
Takže velkej dík Honzovi že tohle téma nakousnul a snad to bude mít pozitivní reakce,neděláme to jen pro nás,ale i pro vás :-) :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Za mě startovný zvednout asi problém neni....ježdění mimo bych nechal na dobrovolnosti a možnosti každýho....a zvýhodňovat lidi co příjdou na brigádu mi příjde divný...prostě kdo chce a má možnost přijet tak to udělá...a myslim že z těch lidí co k nám jezdí přijede každej pokud mu to okolnosti dovolí... 8)

To stejný je co se týká sponzorskýho daru....někdo může dát víc a někdo míň...tak to prostě je.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Startovny bych nezvysoval.... kdo chce tak zasponzorovat muze vzdycky....kdo nechce tak si prijede za mrzkej peniz zajezdit.... je na nem jestli to unese nebo ne..... :lol:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

cendab píše:....a zvýhodňovat lidi co příjdou na brigádu mi příjde divný...


Napsal jsem to blbě, myslel jsem prostě nějak ty lidi motivovat, aby přijeli. ;-)
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
ivandr
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 28.08.2010 0:00
Bydliště: Česká Lípa

Re: MRAKOLAND je pro všechny, ale ............

Ahoj chlapy.Jestli můžu trošičku něco napsat k tomuto tématu :BYE:
Zatím jsem u vás nebyl a v podstatě znám zatím jen Loupáka z jiných akcí,ale docela bych se k vám příští rok přijel podívat a pokud možno i zajezdit.Bohužel jsem na tom s volným časem o víkendech špatně a tak vím až na poslední chvíli jestli bude volno nebo budu v práci.
Z mýho pohledu bych klidně zaplatil nějaký vyšší startovný a neřešil to dopředu nějakým příspěvkem,když vlastně ani nevím jestli se k vám a kolikrát dostanu.
Nebo pro vás skalní může být nějaký jednorázový příspěvek předem v tom případě nebudete platit "startovný".A my ostatní si zaplatíme na každý závod startovný.
http://rcivandr.rajce.idnes.cz/
http://ivandr.galerie.cz/5597378-rc-modely
1:10 AXIAL SCX-10 HONCHO
1:10 AXIAL SCX-10 Jeep Wrangler
1:10 Ansmann Mad Rat 2WD buggy

Banda Team

Zpět na „RC Offroad park Mrakolend“