Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: FreeKec

Není zač, na buggy se mi tohle stalo po každý jízdě a ještě když jsou kolečka z plastu
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

Ahoj,potřeboval bych radu-chtěl bych vyměnit tlumiče na Honchu za lepší,stávající jsou 90mm,když kouknu na videa a fotky tak všude je hned upgrade na 120mm,což bych díky větším bočním náklonům asi nedával,(a taky vizuálně je to moooc)ale našel jsem 100,103mm,olejové-jakým olejem plnit?Jsem začátečník,takže jsem pobral že tlumičový olej je nějak číslován,ale nevím jakou hodnotu na expediční a trialové ježdění použít.
Já bych ty tlumiče ani nedával,ale objednal jsem"obutí" ke kterému bude lepší o nějaký ten mm to zvednout :-) ,navíc k těm stávajícím originálům se úplně nejlíp na zahraničních forech nevyjadřují,díky za odpovědi!
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: FreeKec

Tlumiče se plní olejem, který koupíš v modelářsképrodejně a jsou číslovány podle hustoty, na expediční ježdění se běžně používá olej tak do 500cps, spíš míň, ale záleží na každém, jak mu to na jeho autě vyhovuje.
Uživatelský avatar
Habua
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 23.01.2009 0:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Dost se taky na expedicích používají tlumiče bez oleje. Jen namazaný pro lepší chod. Nepotřebuješ účinnost jako na bugyně. Úplně vidím mojí bugynu (xray), jak se díky super tlumičům po hození z metru na zem vůbec neodlepila od země. Tlumiče pobraly všechno :hura:
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

ja tam mam origo tlumice rok vaha auta tak kolem 4 kilo a zatim si nestezuju :OK: ;-) maka to normalne jsem rad ze mam ve stavebnici dinga jeste jedny nepostaveny do rezervy
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

JJ,věřím že ty stávající stačí,ale já je mám fakt nějaký mrtvý.Předek po uložení baterky lehne tak,že na pružení zbývá tak 10mm chod,a zadek se pro změnu v nejvyšší-klidové poloze seká,zadrhává.Vyčistil jsem,a po vyčištění a namazání to na zadku trochu pomohlo,ale předek lehnul dolů snad ještě víc...
Když už jsem koupil větší pneu za takovej peníz,tak přivřu oči a plácnu se přes kapsu,koupím tlumiče,těch 103mm je myslím dostačující,nechci z toho mít kozu.
S olejem díky,je to tedy čím nižší číslo tím"měkkčí".A tlumiče jsou zcela zavřené,nebo mají nahoře takového"červíka" na plnění,a nebo jsou s bandaskou na plnění.Jde paušálně říct,jaký typ zvolit?
Koukám po těchto-
Přílohy
tlumiče.jpg
tlumiče.jpg (43.77 KiB) Zobrazeno 1867 x
tlumiče.jpg
tlumiče.jpg (43.77 KiB) Zobrazeno 1867 x
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

tak jeste zkus ty sponovaci matky dat vic dolu oni ti trochu ztvrdnou pera ja mam ty matky az nahore a je to v pohode :OK: ;-) ;-)
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

...má pravdu předsedo... :tleskam: ,předku to trochu bodlo,ale jeden zadní fakt chodí úplně jinak než druhej a zadrhává,nějaký den to takto přežiju.
ještě jako neználek-při montování-demontování,jsem si všiml,že rám má dost rezervu na to,posunout zadní nápravu bud blíže,nebo dále od motoru,jednoduše zkracovat-zvětšovat rozvor.Když na to půjdou IROK gumy,které jsou o nějaký mm větší,možná by tomu"slušelo" trošku(10-15mm)zvětšit rozvor,jaký je to nápad???
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

no jestli mas original honcho tak to ma rozvor 31.3 cm pisou no a kdyz bys to prodlouzil tak tam muzes dat kastli defendra 110 ta ma 33 cm ale jinak nevim jestli to nejak pomuze ja jak mam to honcho tak to ma rozvor dinga coz je asi 29 cm a zda se to dobry hele jestli zitra pujdem jezdit tak dame rec :OK: ;-)
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

wolffe právě to jsem měl na mysli,koukám po Defíkovi jak mlsnej kocour,ale nevím kde hledat boudu(raději tu pevnou,ne lexan),tak najdu vždy Defender 90,a ten má rozvor cca 29,takže bych musel krátit(což mi přijde škoda),protože má rozvor jak píšeš 31.3,starší Axíky a Dinga mají méně jak píšeš.Zítra pokecáme,snad nebude lejt jak z konve.
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

ja o jednom vim http://store.rc4wd.com/110-Land-Rover-D ... _1187.html ale je to ranec penez :-(
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Fanda 9 píše:wolffe právě to jsem měl na mysli,koukám po Defíkovi jak mlsnej kocour,ale nevím kde hledat boudu(raději tu pevnou,ne lexan),tak najdu vždy Defender 90,a ten má rozvor cca 29,takže bych musel krátit(což mi přijde škoda),protože má rozvor jak píšeš 31.3,starší Axíky a Dinga mají méně jak píšeš.Zítra pokecáme,snad nebude lejt jak z konve.


Ja take o jedne boude vim..Defender 110 rozvor 33,4mm lezi mi tu za pc a kituju ji..jen nevim zda ji pouziji na sve auto!! ma otviraci haupnu a zadni dvere..
ja bych musel svuj stavajici rozvor posunout z 29 na 33,4 coz znamena cele to prekopat a jeste koupit jina kola pac tyto se tam svou vejskou nevejdou..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

tak ukaz aspon fotky :-D ;-)
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

Tom60105-no a já mám šasí dlouhý jak týden,a stávající rozvor 31.3 by se dal v klidu prodloužit o 50mm!Bez nějakýho velkýho překopání,jen udělat 4 dírky v rámu a přeházet to...A kdyby mi ruplo v kouli,a dal tam Defendra 90tku,tak budu muset rám říznout,byl by moc dlouhej.Tak sem hod nějaké foto,ale u mé osoby je problém,že co se zručnosti týče jsem schopen max zdobit,lakovat,nastrojovat,dodělat,nebo udělat kastli,jako třeba Wolff bych asi nikdy nedal.To co máš ty,je stavebnice,nebo jsi to dělal?
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Fanda 9 píše:Tom60105-no a já mám šasí dlouhý jak týden,a stávající rozvor 31.3 by se dal v klidu prodloužit o 50mm!Bez nějakýho velkýho překopání,jen udělat 4 dírky v rámu a přeházet to...A kdyby mi ruplo v kouli,a dal tam Defendra 90tku,tak budu muset rám říznout,byl by moc dlouhej.Tak sem hod nějaké foto,ale u mé osoby je problém,že co se zručnosti týče jsem schopen max zdobit,lakovat,nastrojovat,dodělat,nebo udělat kastli,jako třeba Wolff bych asi nikdy nedal.To co máš ty,je stavebnice,nebo jsi to dělal?


nu ja ji koupil v nic moc stavu a kituju ji a hraju si s ni kdyz nemam co delat..jinak jsou to 2xD90 do sebe nevypada to nejhur..Muzu ji zitra vzit s sebou na jezdeni pokud nebude chcat jel bych se na vas mrknout a neco nafotil kdyz nemuzu jezdit..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Jihočeský "Ortolez"“