Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

BMW X6

Helou pánové. Po fiasku s Jeepem kterého jsem řezal, řezal až mi z něj nic nezbylo jsem začal s novým, mnohem decentnějším projektem, abych si už konečně taky jednou zajezdil s tím, že ho budu prezentovat až ho poprvé rozjedu, to se povadlo tak je to tady. Pěkně provedenou hračku jsem koupil před vánoci v Tescu. Ale se samotnou stavbou jsem začal teprve před pár dny. Rozhodl jsem se, že auto bude decentní - přece jenom X6 není žádný off-road. Podvozek jsem chtěl nechat originální a implantovat do něj diferenciály a nápravy z Himota, které jsem měl doma. V místě přední nápravy byla spousta výstupků a nerovností a vzadu byla podlaha snížená jak to u hraček bývá - obojí jsem tedy vyřezal a nahradil 2mm PSH, které jsem zajistil ještě 1mm shora a zespoda. Pak jsem začal usazovat nápravy - přední byla bez problémů. U zadní se mi podařil pořádný fail - fotek níže je patrné že držáky ramen jsou umístěné vzhůru nohama zespodu podvozku. Otočil jsem i ramena, ale blbec jsem neprohodil kameny, a jelikož je na nich sbíhavost, tak jsem tak vytvořil rozbíhavost. Když jsem je pak prohodil tak jsem tam měl sice správně sbíhavost,ale kola se tak posunula dopředu, takže nebyly zdaleka uprostřed blatníků. Naštěstí to vyřešilo otočení ramen. Takže to mám celý přeházený, že už nevím jak to bylo na začátku. Ale naštěstí to nějakým záhadným způsobem sedí, takže dobrý. Ale dost bylo keců a tady jsou nějaké fotky - více jich je na rajčeti http://nikyboom.rajce.idnes.cz/BMW_X6/

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Křížení není nic extra, ale snad bude stačit. Na kola nekoukejte, mám už od Žíly objednané jiné.
Obrázek

Dlouho jsem přemýšlel jakou barvu protože ta červená je fakt hodně nudná. Napadla mě moje oblíbená kombinace - žlutá s černýma kolama a doplňkama. Pak jsem našel jednu fotku na googlu, sice v matné, ale ta rozhodla. Bude žlutá - i s proužkama :FINE:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Niky dne 13.01.2014 15:42, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
nguyenerik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 610
Registrován: 28.09.2009 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: BMW X6

Hezky :OK: Kamarad taky predelal X6 ale na podvozek TL-01 a stejnym zpusobem ale vypada lepsi nez kdyz z Himota :) Dobra prace :hura:
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: BMW X6

Hezka kastle a cele to vypada hezky..jedine nevim, zda ten podvozek to PSH zvladne a zda neprdne... Mozna bych to zkusil z nejakeho Duralu, obklreslit z PSH a nechat vyriznout..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Díky. No o pevnost se ani trochu nebojím - na nejslabším místě je to 4mm PSH a to je docela dost. Auto jezdí dost rychle - takže jsem s ním jezdil na totálně rozmlácené cestě - beton, cihly, kamení, hlína - prostě všechno možné - se spoustou výmolů a přes ty výmoly jsem jezdil plnou rychlostí a nic nepovolilo. Navíc to budu ještě zpevňovat - takže si myslím že podvozek přežije kastli. :OK:
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: BMW X6

máš to pekné, mne práve dnes prišla, za chvílu si pre nu idem na poštu, sa na nu teším,

ja to ale budem robiť ako leštenku na chrómoch ku mojej Z4 ktorú tiež postavím na chrómy, akurát ešte zohnať podvozky pre oba, ak by niekto vedel o lacnom xray T3 a TL-01 napíšte mi

mimochodom, čo to máš presne za podvozok himoto? Nejaký onroad? Ja to chcem postaviť na TL-01 ako Erikov kamarát, ale ak by himoto bolo lepšie, tak prečo nie :-)

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Nó - původně jsem měl buggy, ale koupil jsem ramena a poloosy z onroada - prodává se po názvem Nascada. Ono TLko je na prodloužení asi náročnější protože diferenciály a držáky ramen jsou součástí šasi - u Himota jsou k šasi jenom přišroubované.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: BMW X6

tak ono by sa to dalo spraviť aj zo šmejdu TT-01 za pár korún, ale aby to malo trochu úroveň,..

Tá nascada vôbec nieje zlý nápad, musím si o tom podvozku zistiť viac

inač aj taká TA-01 by tam nebola odveci,.. Neviem sa rozhodnúť na čo tú kasňu postavím.. Ale stáť bude! :-D

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Takže malý update. Dorazily nové gumky. Průměr je ideální, akorát jsou trochu užší, ale co už, nic jiného v tomhle rozměru jsem nenašel. Taky jsem trochu říznul nárazník - inspirovala mě tahle X5.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
JTulis
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 08.06.2011 0:00
Bydliště: Polička

Re: BMW X6

začína to být zajímavé, jen tak dál :tleskam:
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: BMW X6

Moc hezké.....držím palce
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: BMW X6

Pěkný, co to je za nový disky? Jsou to 1.9? :)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: BMW X6

krásná kastle :-) jsem na to zvěedavej,vzhledem k podvozku to vypadá fakt parádně :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Lee93 píše:Pěkný, co to je za nový disky? Jsou to 1.9? :)


Disky jsou 1.9 od Tamky http://www.mz-racing.net/p7702-84245-disky-1-10-4ks/
klidně je za 150 střelím kdybys chtěl - mohl bys mi to odečíst od ceny rámu ;) koupil jsem si ještě jiné které se mi líbí víc.

Wendis: No já jsem taky zvědavý jak to dopadne - bude mít premiéru na Ještědu - ale jak jsem tak koukal na fotky tak ty diferenciály budu asi muset zavřít a přidat redukční převodovku.
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: BMW X6

Takže - disky Tamiya poputují k Leemu a já nazul mikro pneu na disky HPI. Problém je, že běhoun má šířku 20mm a disk 26, což není dobrý takže budu zužovat.

Obrázek

Obrázek

Pro představu jak jsou ty kola malé fotka s Defíkem
Obrázek

A na autě - fakt se mi ty disky líbí :hura:
Obrázek
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: BMW X6

Pěkné....fandím ti......ty kola i disky se tam hodí......ale trochu mne bijí do očí ty matky kol...jak jsou modrý....ale jinak super :OK: :CIAO:
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...

Zpět na „Scale projekty“