Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

rozpadl se kloub

Kucííííííí, pomóóóc....

Na Rubíkovi se mi rozpadl kloub kardanu. Na novým RTR (asi i kitu, to je jedno) je CVD - a je to trochu bolístka. jak je tam kříž tvořenej "tyčkou s dírou" a "menší tyčkou skrz tu díru", tak ta menší se provozem a vůlema dycky vykousává vykousává až se prostě rozemele na sráč a je po kloubu. Zatím se mi to stalo na obou kardanech 2x (3 měsíce provozu auta :-D ) a vždy jsem to stihl vychytat tak, že jsem neztratil tu "tyčku s dírou" a tu slabší, která se rozemlela, nahradil kusem vrtáčku, naposledy byl po ruce ocelovej hřebík...

Jenže teď jsem to nevychytal, povolily na blbým místě - no a už jsem to nenašel. Takže koukám na holej kloub a holou mističku a nemám jak to spojit :evil:

Nemáte někdo tip na rychloopravu? Nejlepší oprava = nový kardany, jasný, ale abych si třeba mohl večer zajezdit :x :x co? Napadá vás něco?

Obrázek
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: rozpadl se kloub

Zlatý starý kardany! (AX30380 + AX80011)

Vrtat díru do kalenýho kolíku ti nikdo nebude a sada ND na ten novej šmejd je dražší, než Slickův HeavyDuty komplet.
Takže řešení je tady: Obnovená výroba kardanů Notyro?
Slick7 píše:Tak tady je má aktuální celková nabídka kardanů :OK:
105-130mm, 125-150mm, 145-170mm a krátký kardánek 27mm.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: rozpadl se kloub

ale já vim, já na ně šetřim, na jeden už mam :-D , jako nadrženej pes.. Víš co, hledám řešení, abych to domo-robo metodou nějak na čas zafixoval. Z nerezu udělám halabala kolík, snad se mi podaří vyvrtat díru, na chvíli to snad pomůže, ale zkrátka jestli někoho nenapadá fígl "tady to prořízni, přiletuj tam pětikorunu, takhle to vohni a tudy prostrč drát" :-D rozumíte :-D

hmm, možná to udělám "na prasáka" - přetahnu přes to nějakou elastickou trubičku a uvidíme. CVD s takhle tenkejma fífama aby jeden pohledal.

Jsem na to po prvním incidentu s rozpadem kardanu upozornil kolegu, kterej taky jezdí origo, a on s úsměvem zvedl auto a já viděl loňský kardany se "čtvercem" uprostřed... nechápu, proč tenhle díl změnili. Jinej kolega obhajoval CVD, že umí větší úhle, na druhou stranu u náprav se to zase tak nemění, jako třeba u Cček při řízení... Fakt za tyhle kardany palec dolu
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: rozpadl se kloub

Hele a mluvíte oba o stejných dílech? Na prvním obr. je poloosa v nápravě, ne? Ocelovej kolíček by měl jít samostatně koupit, ten střed nevim. Co dát smršťovačku přes ten náboj, aby kolíček nemohl vypadnout...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: rozpadl se kloub

nooo, na první obrázek jsem jen vygůglil zhruba o co de. Jde samozřejmě o kardan, jak se píše...


Což on je zajištěnej převlečným prstencem na konci tý části kardanu, což o to - to funguje, nevypadne. Ale ta hlavice má prostě dycky výli a jak to furt naráží na ten mrňavej kolíček, tak mi ho to dojebalo (už několikrát). No a tentokrát se mi podařilo ztratit díky tomu ten tlustej kolíček s dírou - v mým případě nejni tak velkej a dutej, normálka plnej. No a mě zajímá, jestli to nějak nahradím samodoma.

Nevim jestli de objednat a koupit, to asi ani nechci, koupim rovnouo Slickovy kardany. Ale ne neska ani zejtra ani za tejden :-D takže to potřebuju spravit. Něčim.

Asi dám jen tu vymletou osičku novou, tu tlustou oželim, kardany se stejně dávno nevysunujou, tak to zafixuju nějakou izolačkou nebo smršťovačkou a bude to na prasáka... - v tý mističce se to o sebe opře a když to udržim aby to nevyskočilo tou izolačkou, tak to tak nějak fungovat asi i bude... Příde na to :-D jdu radši makat ať mám co nejdřív Slicka
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: rozpadl se kloub

Kdyby náhodou ta „tyčka s dírou“ měla průměr 5mm, délka by byla 8mm a díra pro kolíček by byla 2mm, tak bych ti mohl tenhle díl mohl darovat (ze svého rozpadlého kardanu :-D)
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: rozpadl se kloub

Jun-fuc ( nebo jak se to píše ) dělá opravnou sadu je tam vše včetně té silnější tičky i s červikem a nechtějí zato ani mos tušík do deseti dolarů , ale už je to dlouho co jsem na to koukal
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: rozpadl se kloub

Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: rozpadl se kloub

Tohle je opravná sada do CVD poloos na Axial....
Jestli můžu poradit tak nejlepší řešení je koupit kvalitní kardan a ty zbytky si dát do krabičky a později vyhodit jako nepotřebné....Jinak budeš furt vymejšlet a nebudeš jezdit....vlastní zkušenost.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: rozpadl se kloub

jůůůůůů, konečně řešení. Kolega mi půjčil celý kovový Jun-fuc, ale nechápu :-D ten kloub je řešenej úplně stejně (a stejně na h***o).

Manek
tak to nepohrdnu, oměřím a domluvíme se, co jsem viděl jsi měl kardany jinačí, 2mm kolíček to je, třeba to půjde :tleskam:

Maztekk
http://shop.rc4x4.cz/wb8-spojka-hridele
konkrétně tohle, ale z tý opravný sady, co uvádíš, by to mohlo bejt stejný...

jasná věc je SLICK kardan, problém jsou jen money protože potřebuju baterku, nabíječku, kardany - to si nevyrobim, to musim koupit :( a pár tisíc, byť opravdu jenom tak dva a půl, na to prostě teď nemám :-[
nemysli si, já spíš jezdim, než to kuchám, důkazem toho budiž to, že mi to už několikrát odešlo. Ale štve mě to nehorázně a půjdu do kardanů co nejdřív, protože už se neuměj dávno zasouvat vysouvat, akorát mi to ničí vše kolem (hlavně mám strach o kola v diferácích..)

člověk časem opravdu příde na to, že když dovážíš kola, uděláš něco pro jízdní vlastnosti, tak musíš i všechno kolem, všechno, přes co ty síly dou. Do budoucna vidim nějakou úpravu alespoň přední nápravy, zadní to zvládá dobře, na "heavy duty" způsob, kterej jsem tu viděl. Slick taky umí pořádný kola do diferáků, ne?

do kol místo dogbounů CVD (tam si myslim, že to zvládnou - přeci jen síla motoru/2 jde na každým kardanu do náprav a ke kolum už /4 takže je to zase poloviční síla, než mi drtí CVD v kardanech. Fuj voe to je peněz

Zpět na „SCX10“