romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: Osvětlení s výkonovými LED (SMD 5050, D8mm, ...)

Tyto světla jsou na prodej. Když tak SZ.
romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: Osvětlení s výkonovými LED (SMD 5050, D8mm, ...)

A tady je náhled videa ;)

[youtube]SiKZYmhsPmI[/youtube]
romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: Osvětlení s výkonovými LED (SMD 5050, D8mm, ...)

Další pokus s LEDkama D8. Jsou 1 Watové a pořídil jsem k nim i optiku.
Na fotkách je vidět, jak to svítí bez optiky(druhá fotka) a s ní(třetí fotka).
Třeba se to někomu bude hodit pro inspiraci.

Obrázek



Obrázek


Obrázek
romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: Osvětlení s výkonovými LED (SMD 5050, D8mm, ...)

Počuli, ale mají velký odběr :)
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Osvětlení s výkonovými LED (SMD 5050, D8mm, ...)

Promiňte mi, ale nedá mi to a písnu můj názor. Pokud jezdím ve tmě, pak je toto osvětlení perfektní a nic proti němu. Ale pokud jezdím za světla, pak bych to s tím osvětlením nepřeháněl. Při jízdě v terénu se člověk rád podívá i na modely jedoucí okolo a pokud je model "hodně" osvětlený, pak místo hezkého pokoukání je člověk oslněn a nic z té krásy nemá. Přesně toto se mi stalo na výstavě Model hobby v Lipsku, kde byly některé kamiony tak osvětlené, že oslňovaly tak, že se ze předu na ně nedalo koukat a celý efekt nádherné podívané byl ten tam. Podle mě by měl být model osvětlen tak, aby bylo vidět že svítí a né být přesvícen. Můžete namítnout, že ve dne s tím velkým světlem nemusím svítit, ale řekněme si popravdě: kolikrát jezdíte ve tmě? A pokud se světly nebudu svítit abych neoslňoval, pak je nemusím dělat svítící. Vím, že se stejně pokaždé se všemi světly nesvítí, ale čas od času je každý rozsvítí aby se ostatním pochlubil že auto svítí a to je ten moment, kdy by mělo svítit na efekt a ne oslnit.
Je to můj názor a pokud má někdo jiný, v žádném případě mu ho neberu a nechť si osvětlí autí dle libosti. :mrgreen:
Jinak výroba je pěkná :OK: , jen bych to s těma diodama a optikou nepřeháněl. :-(
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
boZZda
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 19.10.2013 7:32

Re: Osvětlení s výkonovými LED (SMD 5050, D8mm, ...)

Já jsem to vyřešil tak, že používám stejnosměrné regulátory a z rádia si ladím svítivost dle potřeby. Mám v rádiu namixované různé předvolby právě na zhasnuto/denní svícení/potkávací/dálková apod. Velmi jednoduché a velmi levné řešení jak řídit svoje osvětlení podle aktuální potřeby.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Osvětlení s výkonovými LED (SMD 5050, D8mm, ...)

Taky si myslím, že se nic nemá přehánět. Dejme tomu ty 1W (350mA) LEDky a ještě ne na plný kule, už při 100mA šajnujou pěkně.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“