Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Redcat RS10XT zo Slovenska

Zdravíčko,

tak po takmer jednom roku som sa odhodlal a spravím si tu svoju skromnú témičku a na úvod pridám jednu peknú foto z jeho prvej zimnej jazdy v roku 2012 :-D

Obrázek

Na rccrawler.com má tento lacnejší crawler vlastné fórum, resp. vlákno a dozvedel som sa tam kopu dôležitých informácií. Neváhal som a začal som s úpravami.

Ako prvé na rad prišli "drive piny" - neviem ako to nazvať svojou rodnou rečou a servo "ručičky" :-p
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nasledovala menšia úprava peny a dezénu pneumatík - na toto som sa patrične pripravil a vyrobil som si rezač :-D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


A po týchto menších úpravách sme sa konečne prepracovali aj do nehostinného vonkajšieho prostredia kam aj patríme :-I :OK:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Priateľku to tiež akosi chytilo, miestami som mal problém jej ten ovládač vytrhnúť z rúk :HOPS:

Obrázek


Sneh luxusne primrzol a ja som neodolal ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


V šuflíku sa mi povaľoval malý 3S LiPo akumulátor, tak som sa rozhodol ho využiť. Spravil som si malý napäťový regulátor a hodil ho do vysielačky. Bola to však strata času - spotreba narástla o 13% :NO: Hodil som do ovládača ešte starší 2S LiPo akumulátor a ten fungoval bez problémov ;-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Mal som aj menšie problémy s riadením - myslel som si, že to bolo spôsobené chladným počasím, ale nakoniec sa ukázalo, že to bol chybný potenciometer - rozobral som ho, vyčistil a funguje dodnes :OK:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


A takto luxusne zhoreli MOSFETy v serve :-D Snažil som sa to opraviť, ale neúspešne, zrejme zhorelo aj niečo iné. Objednal som teda MG946R z eBay a tie fungujú bez problémov dodnes :FINE:

Obrázek


To je na úvod všetko, viac toho pridám čoskoro :OK:

A ešte perlička na záver :tleskam:
Nevedel som o existencii GT3B a tak som si chcel vyrobiť vlastný RC systém založený na MCU ATMega 328 a bezdrôtových moduloch NRF24L01+
Ale keďže som sa dopočul o hacknutej vysielačke GT3B, dostal som sa len po návrh dosky a celý "projekt" padol :-[

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

Ze by si někdo delal vlastní radio, to sem tu ještě neslysel... :-p
Obrázek
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

Chyba začiatočníka :-D
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

Proč chyba mně se to líbí :-D každej si rádio koupí ale chtít si postavit svoje vlastní to chce kus kuráže takže za mně skvělý i když jsi to nedokončil :OK:

Jo a pokud jde o osvětlení tvého modelu koukal jsem na ty fotky a ta bouda má obrovský potenciál na parádní osvětlení myslím že budeš mít co vymýšlet :OK: :OK: :OK:

A jestli ještě někdo řekne že je blbost stavět vlastní rádio tak to neposlouchej nebýt možnosti přeprogramovat GT3 tak už to máš funkční a věřím že bys lidem vytřel zrak ten modul vypadá funkčně a něco málo jsem o programování už slyšel takže to mělo budoucnost, na druhou stranu proč vymýšlet vymyšlené viď :OK: :OK: :OK:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

Blbosť to určite nebol, ale zabralo by mi to veeeeľa času, ktorý som bohužiaľ aj tak nemal, takže dnes by to bolo funkčné možno tak z polovice :-p A určite by to nebolo tak univerzálne ako GT3B, proste bolo by to robené čisto len pre moje potreby, ale v konečnom dôsledku by to dokázalo niečo málo viac ako GT3B :HOPS:

A k tej mojej "karosérii" - postupne pridám fotky a zistíš, že to rozhodne nevyzerá tak ružovo :-D
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

Takže a poďme na ďalšie veci, ktoré časom pribúdali.
Vďaka mojej nešikovnosti som takmer prišiel o ovládač - prehodil som (+) a (-) z batérie. Našťastie si to odniesol len nap. regulátor, ktorý som vymenil za prvý, čo bol v šuflíku a ovládač opäť fungoval - LF33CV :OK:

Obrázek


Kúsok som sa pohral aj s vodeodolnosťou elektroniky a serv :-)

Obrázek

Obrázek


Nahodil som luxusné 1W LED z eBay ;-) Bohužiaľ, som neprišiel na to ako ich prilepiť, takže išli preč - stále vypadávali :-p

Obrázek


A aby to nebolo len o úpravách, tu sú aj nejaké foto z jazdenia :FINE:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Po jazdení došlo aj na generálku :-I

Obrázek


Taktiež sme prezúvali - HB Rover White :CIAO: Mierne som upravil aj karosériu - Bandolik, teraz buď múdry :-D :-D :-D

Obrázek


A opäť sa strihali peny :FINE:

Obrázek


Beadlocky v čiernej vyzerajú podstatne lepšie, čo myslíte? :YOP:

Obrázek


Urob si sám po ďalšie - snažil som sa vyrobiť rám :-) Áno, dobre vidíte - lopárik z kychyne :-D :-D

Obrázek


Aby ste nepovedali, že som sa len autu venoval :-I :tleskam: :tleskam:

Obrázek
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

:-D :-D no tak jo kolego trošku jsi to uřízl ale myslím že to ještě není ztracené čumám se dá udělat. Když jsi udělal rám z kuchyňského prkýnka tak to bude pohoda :OK: :OK:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

Táto karoséria bude po Vianociach aj tak minulosťou :HOPS:

Plánujem kúpiť rám z Gmade R1 ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

Mam 2 R1cky a nevim jestli je to top napad, je tam uvnitř dost malo mista uplne pro všechno a ani se tam nevejde trochu delší motor. Na druhy strane, nevypada spatne, to je jasny.
Obrázek
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

No ja mám motory na nápravách, takže ušetrím kúsok miesta :HOPS: A ako píšeš, R1-ka vyzerá veľmi zaujímavo a zapáčila sa mi na prvý pohľad a prerábka je otázkou cca 20€ :tleskam:
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

A pokračujeme :lol:

Po tom ako mi odišlo pôvodné ESC a jeden z motorov som spravil aspoň takúto menšiu úpravu zadných linkov :mrgreen:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A tu už niečo aktuálnejšie, konečne dorazila náhrada za odpálené ESC a motor :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pastorky od ALS Racing - 13T @ 3,17mm @ 0,6M

Obrázek

Nakoniec dôkaz toho, že tie malé outrunnery niečo potiahnu :-I 8o

Obrázek
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

By me zajímalo jestli tem outrunnerum bude delat dobře, ze sou takhle na rane.
To se uvidi casem.
Obrázek
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

Najskôr musím spojazdniť auto a potom sa uvidí :HOPS: Ale aj tak sa neplánujem brodiť v blate, naposledy si to odniesol jeden brushed motor :-D
Možno sa mi podarí vymyslieť nejaký šikovný kryt, miesta je tam teraz viac než dosť :-p

A k tej plánovanej kúpe kostry Gmade R1 - asi sa to ruší, neviem či by som tam vtesnal všetku elektroniku :-I
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Redcat RS10XT zo Slovenska

Menšia aktualizácia pod dlhšom čase :HOPS:

Crawley už dlhšiu dobu zapadal prachom, nikde nejazdil, nedostal žiadny upgrade a tak som sa rozhodol pre radikálnu zmenu. Okrem nových ložísk a knuckles dostane aj kompletne novú "doma upečenú" kostru :hura:
Nikdy predtým som s výrobou čohokoľvek podobného neprišiel do styku, takže začínam kompletne od nuly a preto som začal vyrábať medenú maketu, ktorá bude ľahko opraviteľná a upraviteľná ;-) Kúpil som sadru, závitovú tyč, zopár podložiek, matíc, 5 metrov medeného drôtu s prierezom 6 mm² a pustil sa do majstrovania :-D


Najskôr som si spravil sadrový odliatok karosérie ...

Obrázek

Obrázek


... a pomaly som začal so spájkovaním drôtov až vzniklo toto :YOP:

Obrázek

Obrázek


Celé to vzniká tak povediac za pochodu a okrem približného tvaru nemám ani najmenšej potuchy ako to vo finále bude vyzerať :-D
Takže držte palce, po sviatkoch budem pokračovať :BYE:

Zpět na „Ostatní crawlery“