Uživatelský avatar
Vencis
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 26.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Kousání přední nápravy SCX10

Čau pánové, předně vše nej do nového roku, ať to jezdí!
Objevil se mi problém, se kterým si nevím rady.
U přední nápravy se mi začalo projevovat "kousání" kol. Bez zatížení je to prakticky neznatelné, ale jakmile auto dám na zem, tak je vidět, že přední náprava cuká a netočí se pravidelně. Vypadá to, jako když mi něco dře kola. Ale auto jsem měl kompletně (několikrát) rozebrané a nikde není vidět jediný vadný kus čehokoliv. Ani ožvejkaný plasty, ani vylámaný zuby, prostě nic... Už jsem zcela zoufalej.
Nenapadá vás někoho něco, co by toto mohlo způsobovat??
Jediné, co jsem vypozoroval bylo, že se mi uvolňuje šroub spoje nápravy se šasi (kdyžtak pošlu foto).
Díky
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Ahoj. Tento problém dělají zcela určitě poloosy. Počítám, že je máš originální. Mohou být víc vydřené drážky v klubech poloos, ale i když nebudou tak to má tendenci stejně dělat díky jedné vodící tyčce kloubu. Když vyndáš poloosu a začneš s ní točit v ruce, aby to bylo zatočené v rejdu a soustředíš se na chod toho kloubku, tak bys to měl vidět.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Vencis
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 26.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Zkusím!
Díky!
A je nějaká možnost, náhrada, oprava?
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Spíš náhrada :roll: CVD poloosy :wink:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Kousání přední nápravy SCX10

No jednoduše když zvedneš kolo a jakoby s ním potočíš, tak hned uvidíš jestli je v poloose vůle nebo ne. Je to běžné opotřebení. Další vůle běžně bývají na stálém převodu nápravy ... když se to sečte, tak kardan udělá půl otáčky a kola ještě stojí :mrgreen:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Co mas za kardany? Jestli ze stavebnice dinga tak tam muze byt chyba. tohle mi to taky delalo,dal sem kratsi sroubky do kardanu a zakulatil jim spicku,voala a najednou to melo cistej chod.
Uživatelský avatar
Vencis
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 26.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Kardany jsou z Honcha. Ty vypadají ok. Ale zkusím.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Kratší šroubky do kardanu se zakulacenou špičkou? Snad jsem jen přechodně tupej z vánoc, ale to nějak nepobírám. Už vůbec ne v souvislosti s nepravidelným chodem nápravy. Ale rád se poučím :idea:
Uživatelský avatar
Vencis
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 26.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Jak jsem to pochopil já, tak kratší šroubky jsou ty, co drží plast kardanu s kovovou hlavou. Pokud by byly moc dlouhý, tak budou zasahovat do kovové části kardanu a ten se bude "kousat".
Kulatá hlava je zřejmě myšleno zakulacení šroubu při případném zkrácení...
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Vencis to pochopil velice dobře .. Tam je kámen urazu , při složení s origo šroubkama.

Eos - ted se mužu bit do hlavy že sem to video smazal, protože sme na to přišli asi po 10 minutách.. proste daš plyn a napravy se cukaji .. Ale zkusím to jeste u te svoji potvory, tam se na tenhle tuning teprve chystám , jde to citit už jen když si s kardanem točiš v ruce , v pracovnim uhlu .Jenže když daš zase dost kratší šrouby tak to nedotahneš , proto to zakulacení na konci.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Jo, chápu. Mám tu tyhle nový kardany jen jedny, tak jsem to pro info rozebral. Nevím jestli je to originál, protože jsou z druhý ruky, ale mám tam černej zápustnej inbus 3x6, kterej ze dna kalíšku nekouká, ještě je tam rezerva skoro 0,5 mm, drží tam cca na 5,5 závitech. V manuálu od Dinga je ale díl AXA144 M3x8mm, kterej tedy bude už koukat ven a asi o něj bude koule škrtat, když se vykloní do úhlu mimo zploštěný konec.
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Chtěl sem udělat video jak se to kouše ale ja na pajeru rovnou pri stavbe pouzil jiny šroubky a neděla mi to
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Kousání přední nápravy SCX10

Nerozebíral si převodovku kvůli údržbě? Jde o to že to také dělali ty novější kardany když nebyli na výstupech z převodovky oba stejně.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kousání přední nápravy SCX10

No, snad jsem jen přechodně tupej z vánoc, ale tohle taky nějak nepobírám. Může mi někdo smysluplně vysvětlit, jak může mít otočení kardanu kolem jeho vlastní osy vliv na funkci. Už jsem to tu viděl několikrát, že "šroubky rovnoběžně" a podobně, ale žádnej rozumnej závěr. Už to vidím, jako slušnou UL. :?
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Kousání přední nápravy SCX10

To tě zklamu kámo, ale nedokážu. Pár lidem to ale už pomohlo.

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“