Loupak83
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 28.02.2012 0:00
Bydliště: Semily - Praha

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

:hura: Přeji vše nejlepší k narozeninám a ať se daří stavba a zásobuješ nás nejkrásnější příběhem na pokračování :FINE:
X-ray T3/2012 Stock
Durango DEX410V3, Durango DEX210
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily/386434194776233
Uživatelský avatar
calvin
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 28.11.2012 10:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

tak pripajam pozdrav zo Slovenska..nech sa dari v stavbe, aby sme sa mohli nadalej kochat :tleskam:
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Děkuji za přání chlapci. ;-)
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Ale aby nezůstalo jen u řečí, tak zase trochu pokročím dál. Když už jsem začal s tím ohýbáním paluby, tak v tom budu pokračovat, a to, tím nejhorším zadním dílem. Opět tomu předcházelo hodně zkoušek na proužcích plechu, než jsem se pustil do originálu. Ohýbačka v tomto případě sloužila dost často pouze jako široký svěrák.

Obrázek

Plech jsem musel podebrat dlátem, potom podstrčit jiný plech a stále se snažit to ohnout a nezdeformovat.

Obrázek

Obrázek

Pak jsem dospěl k situaci, kdy bylo potřebné udělat etážku s malým rozměrem, kterou ta moje ohýbačka nedokázala udělat o pár desetin mm. Proto jsem musel ohýbací lištu ohýbačky na vnější straně zbousit flexkou do 45-ti stupňů, a první ohyb udělat jenom do cca 70-ti stupňů.

Obrázek

Druhý ohyb na opačnou stranu už nedělal problémy, protože ten první byl jen do 70-ti stupňů, a díky zbroušené hraně lišty se to o ten kousek dalo posunout dál. Další ohyby už byly v normálu.

Obrázek

Obrázek

Potom jsem musel polotovar sevřít mezi dva čtyřhrany na stole, abych dotáhl úhel na úroveň 90-ti stupňů.

Obrázek

A toto z toho vyšlo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pak bylo nutné zamontovat kapsu na kotvící tyč, kterou jsem už dříve udělal.

Obrázek

Když jsem dělal i druhou stranu, tak jsem zjistil, že plech neměl být jenom zrcadlový obraz, ale že měl být bez otvoru na kapsu, tak jsem ho musel zaslepit ofrézovanou destičkou laminátu, protože jiný plech jsem neměl.

Obrázek
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

:BYE: HÉÉÉÉÉÉPY BÉÉÉÉRZDÉÉJ TŮŮŮŮ JŮŮŮŮ :BYE:
Ať zdravíčko slouží. :OK:
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

taky přeju všechno nejlepší :BYE:
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Mílo, vše nejlepší k narozkám a ještě hodně elánu do dalších modelů. :BYE:
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

I vám chlapci děkuji, elán ten já mám, to je to, co mě pomáhá se uzdravovat, nebo jak bych to napsal. Dělám to, protože mě to baví, a to je nejlepší na zdraví. Ne jako někde se ploužit za výdělkem, když tě ostatní stresují a ... s tím jsem skončil, a je mi tady mezi vámi modeláři dobře, a už skoro nepotřebuji chodit k doktorovi... Ať nám to vydrží!
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Po delší době jsem si to tu zodpovědně přečetl a zase čumím jak hřebík z pneumatiky. Jedním slovem nádhera. Každopádně mi udělalo radost, že když jsem tuhle dělal závit a říkal si, že to projedu jenom jedničkou a dvojkou aby tam šroub hůř sel, ale držel. O hele on sám mistr to taky používá. No a všechno nejlepší Mílo, to je samozřejmě jasné...
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Tak po dlouhé době se mi konečně podařilo sehnat pneumanžety, protože x-kroužky do průměru 20 mm bych si nemohl dovolit, protože by jeden stál 44 Kč bez DPH. 8o A to jsem se ani neptal, jestli je potřeba do každé pístnice jeden, nebo dva kroužky. :-( Potom jsem dostal nabídku na pneumanžety za 7 Kč bez DPH! :OK: Tak už jsou doma!

Obrázek

Mezitím jsem pokračoval na ohýbání plechů, abych nezapomněl, jak jsem ty první dělal... :-)

Obrázek

A stejně jako ty první, jsem je potom musel doohnout.

Obrázek

A takhle nějak to vypadá, když jsem plechy naskládal na plošinu. Nejsou přidělané, jen tam drží silou vůle, protože stejně musejí pryč, aby se dalo lépe pod plošinou dělat.

Obrázek

A když už jsem měl doma manžety, tak jsem musel zkusit vyrobit pružiny, abych mohl říci synovcovi, jaký otvor tam má nechat pro ně... Mám totiž obavu, že ty pístnice budou mít asi problém unést návěs i se mnou, proto je opatřím ještě uvnitř pružinami, které budou pomáhat mě unést. Nechci totiž jít s tlakem výš jak 5 Atm. :-D Začal jsem tím, že jsem si na soustruh vytvořil svislou káču na odvíjení drátu, protože při vinutí pružin, když jsem sám, to nemohu všechno stihnout. :NO: Abych odvíjel drát, hlídal posun, vypínal včas...

Obrázek

Do nožové hlavy jsem dal dřevěnou tyčku s rádiusem na konci, aby odtlačovala navíjecí tyčku, kterou jsem sevřel s drátem mezi dvě desky laminátu. První dva šrouby to celé drží, a poslední šroub dělá předpětí drátu, protože pod ním už není drážka na drát. Přesto, že jsem dal tvrdé dřevo, tak to sotva stačilo udělat ty pružiny, příště by to chtělo umatex, nebo něco podobného.

Obrázek

A takto se to navine.

Obrázek

Udělal jsem dvě různá stoupání, abych mohl podle potřeby dát měkčí, nebo tvrdší pružinu. :CIAO:

Obrázek

Obrázek
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
calvin
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 28.11.2012 10:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

8( tak toto som cital ako detektivku, ako tu pruzinu vlastne vyrobis...super
Loupak83
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 28.02.2012 0:00
Bydliště: Semily - Praha

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

8o 8o nemyslel jsem že mě tady ještě něco překvapí , chyba překvapilo ,
klobouk dolů
X-ray T3/2012 Stock
Durango DEX410V3, Durango DEX210
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily/386434194776233
Uživatelský avatar
otomysek
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 02.02.2012 0:00
Bydliště: Rumburk

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Co to je prosim tě za drát a kdes ho pořídil?Já mam doma nějaký zbytky pružinovýho drátu (v práci sme tomu řikali tvrdě tažený) a nějak sem nenašel kde koupit.Po namotání se musí ještě "napustit" zahřát do modra a pak drží.
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Kluci, vždyť na tom není nic světoborného. Já už pružiny vinu od dob, kdy jsem začal dělat tanky, protože sehnat vhodnou pružinu, a nejen jednu, ale třeba dvacet stejných, není nic jednoduchého, a ani laciného. Drát jsem sehnal tady ve výrobně pružin, normálně mi ho prodali. Pružiny jsem nikdy nedopékal, protože nemám kde, ale ani o tom nevím, a všechny, které jsem vinul stále slouží, i ty na zadku Oshkoshe.
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
otomysek
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 02.02.2012 0:00
Bydliště: Rumburk

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

No já je taky nedopejkam :wink: Ale ten pán,kterýmu sem koukal pod ruce a okoukal od něj pár fíglů ohledně pružin,to dělal.Ty menší rozměry normálně položil na plotýnku el. vařiče a čekal,až začnou chytat barvu :lol: Ta "pérárna" je někde přímo v Liberci?
Jestli to neni tajný... Na kolik vyjde nějakej takovej svazek co je na obrázku?Předpokládam,že to prodávaj na váhu

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“