honcka
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 05.02.2014 17:29
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Já mám na BECu připojený akorát světla
, servo mám hitec, který optimálně funguje na 7,4V a to mám přímo na baterce
Axial Dingo
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Mám dotaz, dneska jsem provedl test venku a jezdí to s tím ext. BECem super akorát na tu 2S LiPo 1000 mAh to vydrželo jezdit jen hodinu. Přijde mi to málo, nemám sice vůbec tucha kolik tak může žrát to servo ale typoval jse m tak do 2 A to by to mělo vydržet tka 4 - 5 hodin, není to tedy divné? Jaké máte zkušenosti vy?
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Jestli máš "hlavní" baterku jenom na motor a tu 1000mAh jenom na BEC (světla, přijímač>servo) (takhle to chápu z popisu) tak to je hodně prapodivná kombinace, kterou asi nikdo jinej nemá čili chybí zkušenost, kolik by to mohlo vydržet. Co znám lidi, tak mají všechno na tu "hlavní" baterku. Pokud by jsi měl všechno na tu jednu 1000, tak bych řekl, že hodina je až až dost.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

No mám to přesně tak jak jsi psal, hlavní baterka 2S LiPo 5000 mAh na motor přes regl a pak mám "malou" baterku 2S LiPo 1000 mAh na přijímač, servo a světla. Vím že to asi není moc používaná kombinace, ale čistými počty mi to vyšlo tak, že by to ta malá měla utáhnout zhruba stejně dlouho jako ta velká motor, ale nějak se tak nestalo. Samozřejmě není problém kdykoliv přepájet konektory a dát všechno na jednu baterku - tu velkou, jenže i tak když vezmu že mi z ní za hodinu jen světla a servo odežere 1000 mAh tak se moc neposunu, neb motor by měl za hodinu sežrat ještě více, takže by m ito vydrželo tak max 1,5 - 2 hodiny, což není moc...
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ono to zase tak špatná kombinace není, jen to má tu hlavní nevýhodu, že pokud jedna baterka dojde dřív, tak jsi skončil, aniž bys vyčerpal tu druhou. Jinak to spíš vypovídá o dost žravém servu - jak jsi psal, tak LEDky sežerou 0.3A, přijímač minimum, na to servo vychází tedy kolem 0.6Ah a to je opravdu dost. Nejjednodušší řešení, jak z toho ven, je jezdit jen rovně. :-D :-D
Ale vážně: Serva někdy žerou opravdu mnohem víc, než je zadáno v parametrech a stálo by za to ho zkusit vyměnit.
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

No, ono je to docela pozoruhodné, je pravda že to je levné Turnigy servo od kterého jsem zázraky nečekal, ale takovýhle fígl jsem od něj taky nečekal:-D No zkusím pohledat nějaké jiné serva a uvidím jak to dopadne, ještě mi kamarád doufám změří kolik to servo teda opravdu žere, a uvidíme. Nicméně stejně mám doma baterky do vrťase, jsou to sice 3S LiPo 2200 mAh ale to by tomu ext. BECu nemělo vůbec vadit, takže to zase takoý problém nebude:-)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Před dávnějším časem tu někde proběhlo, že některý MG serva (995) si ve špičce klidně cucly i 8A. Když je špatný a/nebo těžký terén, tak neustálé šmrdlání volantem něco halt vezme.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

minotaur píše:Před dávnějším časem tu někde proběhlo, že některý MG serva (995) si ve špičce klidně cucly i 8A. Když je špatný a/nebo těžký terén, tak neustálé šmrdlání volantem něco halt vezme.

Přesně tak - David jich proměřoval několik a v podstatě výsledek byl takový, že co kus, to originál. Co do parametrů byly obrovské rozdíly.
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Jj, asi potvora žere dost, ještě to proměřím až mi kamarád půjčí přístroj kterým to jde změřit a pak uvidím, když tak pujde nové servo a bude... Ale i tak mě překvapilo že něco tak banálního jako je servo sežere tolik proudu:-D Jo a rozhodně to mohl oza to zahřívání reglu protože co má mten ext. BEC tak i když jezdím dlouho v kuse tak regl i motor jsou naprosto studené...
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ono to je rozumný. Servo je dobrý napájet z externího BECu, případně přímo z baterky, pokud je HV (high voltage). Z přijímače (z BECu reglu) pak napájet jen světla a podobný "drobnosti", co moc nežerou.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 646
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Tak mám další a poslední zkušenost s DSYS ,konkretně MDD90. Má důvěra vložená i po třetí do značky tohoto regulátoru tímto zkončila. Shořel. :BYE:
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Budiž mu země lehká :-D Já jsem s Dsysem žádný větší problém zatím neměl(když pominu 1 problém s nastavením výchylek). Doma jsou 4 a zatím v pohodě. Používáme je i do silničních osmnáctin. Synovec má "žlutou" 32 v Axíkovi a tam už jsem se bál, že je s ním konec. Naštěstí to bylo "pouze" špatným servem :-D :-D :-D
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

prysk píše:Tak mám další a poslední zkušenost s DSYS ,konkretně MDD90. Má důvěra vložená i po třetí do značky tohoto regulátoru tímto zkončila. Shořel. :BYE:

no že shořel to je škoda, ale asi mu taky nechutnalo když je zavřenej v krabičce a nemůže k němu žádnej vzduch a je vidět na fotkách že na motoru nemáš žádné odrušení atd. dle doporučení výrobce
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 646
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

mara126 píše:
prysk píše:Tak mám další a poslední zkušenost s DSYS ,konkretně MDD90. Má důvěra vložená i po třetí do značky tohoto regulátoru tímto zkončila. Shořel. :BYE:

no že shořel to je škoda, ale asi mu taky nechutnalo když je zavřenej v krabičce a nemůže k němu žádnej vzduch a je vidět na fotkách že na motoru nemáš žádné odrušení atd. dle doporučení výrobce


Ano, "dle doporučení výrobce" promin Máro,ale tomu už nepomůžeš :-D Jestli mu to nechutnalo mě je jedno, nevim jak jinak to udělat aby to bylo vodotěsný,že to nechutnalo jen DSYSu a sotatnim reglům jo,je minimálně divný,že auto stálo 10 minut bez pohybu,záběru,trápení po dobu co jsem točil, je taky přinejmenšim divný. Jak řikám, 3x jsem tuto značku zkusil a 3x "SEM určitě něco špatně udělal JÁ" ,takže vždy stejná odpověď :hura: ,takže ke mě už to nesmí,abych mu zase něco neudělal a nevyhodil 1600,- Kč za regl co má 1miliardu nastavení a já po něm chtěl jen dopředu, dozadu a STOP v neutrálu. :-p
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Kup speedstara a mas klid :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score

Zpět na „Pohony a regulátory“