Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

já bejt tebou tak vemu šmirgl a sundám to celý,jinak to bude dělat furt bordel a nikdy neodmaštuj jarem,to je pičovina,tech,benzín je ideal :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Já odmašťuji šampónem na vlasy a nikdy jsem žádný problém neměl :-D Každopádně pokaždý když stříkám novou barvu, tak kastly vezmu jemně smirkem 800 a pak stříknu do základu. Používám buď Tamiya primer Obrázek
nebo základ od jiné značky ale HLAVNĚ AKRYL!!Ten základ od Tamiye je ale nejlepší protože je jemnej :OK: A pod světlou barvu používám buď světlou šedivou nebo bílou základovku. Docela dobře se mě dělá s barvami od dupli color AKRYLOVÉ barvy :-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
zata
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 08.02.2013 9:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Tak jsem vzal brzdovku a začal sundávat. Moc se tomu nechtělo, ale šlo to. Zbytek budu brousit a ten Tamiya Surface Primer už mám objednaný :wink: Snad to napodruhé dopadne lépe!
Obrázek
Uživatelský avatar
zata
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 08.02.2013 9:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Tak jsem zase trochu popojel a po odlakování brzdovkou jsem model stříknul Tamiya Surface Primerem a poté první dva nástřiky bílou barvou :wink:

Obrázek
SlashKO
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 04.03.2012 0:00
Bydliště: Mohelnice/Hanušovice

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Tak já už vím, kdo mi vyfouk toho Hiluxe na Yotách z modelbazaru :-)
Uživatelský avatar
zata
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 08.02.2013 9:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

SlashKO píše:Tak já už vím, kdo mi vyfouk toho Hiluxe na Yotách z modelbazaru :-)

Hehehe, ano je to tak. Ještě nevím, jestli si auto nechám, protože mám jiné, ale rozhodl jsem se, že ho dám trochu dohromady a pak se uvidí :wink:
Uživatelský avatar
zata
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 08.02.2013 9:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Vzhledem k tomu, že jsem při svých cestách po Africe viděl samé Toyoty pouze v bílé barvě, rozhodl jsem se pro kombinaci bílé a černé. Co vy na to? :wink:
Obrázek

Obrázek

Zatím jsem na to necpal nějaké další, barevné samolepky, tak to možná vypadá trochu smutně, ale nevím. Nechci to přeplácat. Záměrem jsou ještě světla, jiná kola, naviják a dle možností i převodovka z TF2.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Pěkná, sluší jí to :OK:
bflmpsvz
SlashKO
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 04.03.2012 0:00
Bydliště: Mohelnice/Hanušovice

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Moc hezký :)
Zippich
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 11.04.2011 0:00

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Moc pěkný, až bude mít nový kola tak to bude super. Jo a bez rampy je hezčí....:-)
Uživatelský avatar
zata
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 08.02.2013 9:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Zippich píše:Moc pěkný, až bude mít nový kola tak to bude super. Jo a bez rampy je hezčí....:-)


Tak tu máme ta nová kola a základní osvětlení.... ;-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zbývá naviják a eventuální montáž (až dojde) tohou dvoukvaltu :wink:
Zippich
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 11.04.2011 0:00

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Že jsi ani na kafi nic neřekl, bohužel se na fotky kouknu až doma, tady rajče nefachá....:-D
Uživatelský avatar
zata
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 08.02.2013 9:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Zippich píše:Že jsi ani na kafi nic neřekl, bohužel se na fotky kouknu až doma, tady rajče nefachá....:-D


To víš, překvápko :wink: Musel jsem vyzkoušet, jak jsi zdatný čtenář fóra :-)
Uživatelský avatar
zata
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 08.02.2013 9:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Tak včera mi dorazil ten dvoukvalt :tleskam: Vyřezal jsem původní obloukový nosník motoru (nosník jsem zachoval, co kdyby... :wink: ) a jen tak volně si zkoušel hrát s optimální polohou nové převodovky s motorem. Teda, místa nic moc. Zatím se mi jeví jako optimální přichytit převodovku k nosníku tlumičů a motor strčit co nejvíce dopředu, hned vedle serva, viz. foto č.2.
540 motor se tam ale o chlup nevejde, tzn. asi tam bude muset být 400/480/500 :-p A navíc je tam hrozně málo místa díky nízké kapotě karoserie :-[ Neřešil to tu už někdo?? Nemá někdo zkušenost jaký je nejlepší takový "malý" motor (předpokládané 9000-13000ot/min).

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
zata
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 08.02.2013 9:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mex Hilux + 2rychlostní převodovka

Tak převodovka je zatím provizorně chycená k držákům předních tlumičů a taktak se to celé vejde pod karoserii, resp. přední kapotu. Propojení převodoky s rozvodovkou bude zajišťovat malý kardan. Jediným problémem se tak stává velikost, resp. délka motoru, který by měl být hned vedle serva řízení. Vejde se tam, ale přední maska toyky je tak blbě chycená ke kapotě, že mi tam překáží ta přichytávací lišta :? Vešel by se tam motor Graupner Speed 480 7,2V, ovšem kdyby byl někde dostupný :-(

Obrázek

Zpět na „MEX by RCMODELEX“