Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

...kdyz jsem vyndal z krabice svyho rubicona (rtr) tak tenhle stav by pocatecni a zacal jsem upravovat... prvni sly narazniky a prahy, ty plastovy ohejbaci mi proste ke skejlovymu autu (potazmo celkem drahymu ze ano) nesedely. za cas me prestala naplnovat i ta lexanka, beru ji na monstrech a scckach a buginach atd ale na auto co jezdi krokem a zabava je v tom, jak se ti to pri jezdeni libi, jak to krizi, jak to proste fakt vypada jako jeep... kazdej pohled pod tu tenounkou lexanovou sukni zabolel... kup pod to aspon ten lexanovej podbeh, vypada to pak lepe
kdyz neni videt skrz ;-)

takze preju mnoho uspechu pri hledani inspirace a zabojuj trochu a hecni to vic, nez ze namotas retizek od spuntu kolem narazniku ;-)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

tik píše:pěknej, se ti povedlo. koukal jsem do toho obchodu a už ho nenabízí, jsi asi chytil poslední kus. Tak někdy na živo, ahoj.

Musíš mu zavolat a říct: Dobrý den, já sem Franta Vomáčka a chci to a to. No a on ti to pošle. Já na Axíika čekal asi 14 dni. Do 31.8. je na dovoleny. Nebo mu pošli mail.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Mira píše:...kdyz jsem vyndal z krabice svyho rubicona (rtr) tak tenhle stav by pocatecni a zacal jsem upravovat... prvni sly narazniky a prahy, ty plastovy ohejbaci mi proste ke skejlovymu autu (potazmo celkem drahymu ze ano) nesedely. za cas me prestala naplnovat i ta lexanka, beru ji na monstrech a scckach a buginach atd ale na auto co jezdi krokem a zabava je v tom, jak se ti to pri jezdeni libi, jak to krizi, jak to proste fakt vypada jako jeep... kazdej pohled pod tu tenounkou lexanovou sukni zabolel... kup pod to aspon ten lexanovej podbeh, vypada to pak lepe
kdyz neni videt skrz ;-)

takze preju mnoho uspechu pri hledani inspirace a zabojuj trochu a hecni to vic, nez ze namotas retizek od spuntu kolem narazniku ;-)

Tady je zas někdo chytrej. Auto nemám ani týden, tak to asi nebude hned na 100%. Dnes jsem s ním poprvé jel, asi 20m nejsou ještě nalepená kola. Motor mám Speed 600 eco. Docela mě překvapila jeho rychlost. Doufám, že nebude na úkor síly. Momentálně pracuji na osvětlení. Kastle z ABS se mi také líbí víc jak lexan. To asi každému. Ale pěkně postupně. Řetěz se mi vpředu taky nelíbil. Ale nějak jsem nevěděl kam s ním. Teď je namotanej kolem rezervy. Vypadá to lépe. Ale možná že nakonec na autě vůbec nebude a přemístím ho na zahrádku Pajera.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

ano, chytrej docela sem, o tom zadna :-D


...ja te chtel motivovat, ne urazit ;-)

podivej, ja to tak mel taky (dokonce nekolik dni): http://img3.rajce.idnes.cz/d0303/8/8186/8186103_bcc6fac1536e020fef0d76c05a4afc74/images/2013-05-17_11_30_57.jpg



nez nalepis kola.. nechces si koupit preci jen bedloky? budes davat zavazi a poruznu se to v kolech bude hejbat a zkratka prijde chvile, kdy je budes muset odrezavat a de to blbe..
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Mira píše:ano, chytrej docela sem, o tom zadna :-D
...ja te chtel motivovat, ne urazit ;-)
podivej, ja to tak mel taky (dokonce nekolik dni): http://img3.rajce.idnes.cz/d0303/8/8186/8186103_bcc6fac1536e020fef0d76c05a4afc74/images/2013-05-17_11_30_57.jpg
nez nalepis kola.. nechces si koupit preci jen bedloky? budes davat zavazi a poruznu se to v kolech bude hejbat a zkratka prijde chvile, kdy je budes muset odrezavat a de to blbe..

Někde na fóru jsem četl, že se lepidlo nechá odmočit v horké vodě. Neboj, namotivovanej jsem, není to moje první expedička. Pajero se mi myslím celkem povedlo, na to, jaká to byla troska, když se mi dostalo do rukou. Ale trvalo to 5 měsíců. Nevíte někdo o nějakým šikovným internetovýám obchodě, kde se nachá sehnat materiál na světla - konektory, odpory, kabely a diody. Potažmo bych potřeboval ještě nějaké barvičky. Klasiku, ne ve spreji.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Axial SCX10 z Potštejna

plutoone84 píše:.........
Někde na fóru jsem četl, že se lepidlo nechá odmočit v horké vodě. Neboj, namotivovanej jsem, není to moje první expedička. Pajero se mi myslím celkem povedlo, na to, jaká to byla troska, když se mi dostalo do rukou. Ale trvalo to 5 měsíců. Nevíte někdo o nějakým šikovným internetovýám obchodě, kde se nachá sehnat materiál na světla - konektory, odpory, kabely a diody. Potažmo bych potřeboval ještě nějaké barvičky. Klasiku, ne ve spreji.


Tak odpory, diody a kabely u www.gme.cz
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Děkuji. Kola by mu slušely tyhle. http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... loy-wheels
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Dotaz, dostaly se mi při lepení parabol výpary z vteřiňáku na lexan. Nevíte čím to vyčistit, aby zůstal čirý? Odlakovačem na nehty?
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Malý pokrok. http://plutoone.rajce.idnes.cz/Axial_SC ... 174358.jpg Auto je již pojízdné, jen ty světla jsem totál pokonil.
Vteřiňák prostě nedělá lexenu dobře, takže budu muset světla vyříznout a vlepit do nich vhodné paraboly.
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Vterinak je na světla a průhledný věci fakt zlej.musís na to hodně foukat když to prilepis aby ty výpary šly pryč.jednou mi takhle zbelaly Sklicka když jsem je lepil k parabolam :-) ale pak jsem po prilepeni do ty paraboly chvilku foukal jak debil a bylo to cajk :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: Axial SCX10 z Potštejna

na lepeni skel je idealni clearfix... :)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Od ted jsem zase o neco moudrejsi. V pondeli se snad zvladnu stavit v HK pro paraboly. Kdyz se to povede tak, jak bych chtel, bude to lepsi, nez puvodni reseni.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Paraboly mám hotové, naštěstí to předčilo má očekávání, tudíž jsem ze světly nadmíru spokojenej. Ještě něco na střechu. pár fotek a nějaký video z víkendu. Prosím omluvte kameramana. Manželku asi na příští natáčení Titaniku nepozvou :D http://plutoone.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10#SAM_1116.jpg
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Ještě mám dotaz. Děláte něco s motorem po ježdění ve vodě? Podvozek prostříkávám WDčkem, nebo jinými oleji, ale nevím, jestli mám nějak pečovat o motor.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

no me kdysi kluci vynadali, ze to mam cely zablity WDckem (prip. silikonovym olejem, vono hovno jako hod ho) a po case kdy jsem vodou jezdil skoro furt se neosvedcil zadnej postup. rozhodne kluci mazou nasucho, nakou teflonovou... pastou... nebo co - to je o dost elegantnejsi nez to prostrikavat tim wd. ted to napr. po takovym jezdeni porozeberu (ehm sundam kola..) a vycistim kolem viditelnych lozisek bordel a opet je vyplnim vazelinovym spuntem. taky prasarna, ale kdyz se o to takhle staram tak nemam v loziskach tolika toho jemnyho pisecku co je vymele. u motoru je lepe mit rozebiraci, vse vycistis, osusis a vazelinu zase jen do lozisek na osicce. my co mame plechovku speed eco tak prostriknuti je jasna volba :-D

Zpět na „SCX10“