Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Ahoj, mám radu ohledně tohoto produktu:
http://dsys.cz/?prod=64&lang=cz
Chtěl bych z toho dostat na jednom kanálu ovládání blinkru a navijáku, a chtěl jsem se zeptat, když bych to měl na 3p spínači, tak jestli by šlo dvoj klikem nahoru odtáhnout a dvoj klikem dolů přitáhnout, ať mi to jen netáhne, nevím jak spínač nebo jestli otočí tok proudu.
No a u blinkrů to samé, nechci je závislé na řízení ale pouze spínat 3p vypínačem, tak se chci zeptat jestli je možné klikem nahoru pravý a klikem dolů levý.
Moc nechápu z návodu ty sekce A a B, myslím, že to jsou sekce jednotlivých kanálů, s tím, že jeden kanál potřebuju na plyn kvůli zpátečky a brzdovky
Díky moc, tady link na manuál
http://dsys.cz/downloads/MDL8X2_cz.pdf
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Ahoj ten modul je určen a ovládání světel a nikde v manuálu se nepíše že by dokázal to co popisuješ. Na takové ovládání jak popisuješ potřebuješ modul navržený a hlavně schopný to udělat.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Tento modul je určený pouze pro osvětlení a není možné na něj napojit žádný silový prvek ( motor, žárovku, kouř, zvuk ... atd ). Pouze LED diody na osvětlení modelu. Pro ovládání navijáku je potřeba jiný modul - MDS2x2, se kterým by šly i ovládat blinkry.
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Nejlehčí bude tenhle dotaz napsat rovnou výrobci.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Na ovládání navijáku modul určen není. Modul má 4 sekce výstupů XL1A až 4A, XL1B až 4B, YL1A až 4A, YL1B až 4B - to je význam těch sekcí A a B. Ovládání je vždy dvoukanálové - můžeš použít kanál plynu a kanál řízení, nebo kanál plynu a třetí kanál (AUX), apod. Jinak zapínání blinkrů (prostě blikání) na ruční ovládání by asi šlo nastavit, ale ovládání by bylo trochu složitější, ne jak si představuješ. Modul prostě má jistým způsobem uděláno ovládání výstupů a ty můžeš přiřazovat funkce výstupům, ale nemůžeš měnit způsob toho ovládání. On je ten návod dost hutný a může nahnat strach, tady jsem se to snažil nějak zobecnit - http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=svetelny-modul-dsys-mdl8x2&cisloclanku=2014080006
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Tak díky moc, modul je jednoduší než jsem čekal, myslím, že manuál zrovna nezvládli, když bych chtěl ty blinkry tak asi jedině rozdělit na dva výstupy, a naviják bez šance, takže naviják koupím se svoji dálkou z modelxu a 3kan bude na blinkry a rampu
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

DT-swiss píše:.... myslím, že manuál zrovna nezvládli, ....

Manuál nemůže za to, že jsi nepochopil, k čemu ten modul vlastně slouží.
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Borik píše:Pro ovládání navijáku je potřeba jiný modul - MDS2x2, se kterým by šly i ovládat blinkry.

Sám jsem tento modul http://www.dsys.cz/?prod=6&lang=cz nedávno pořídil, sice jsem měl drobné peripetie s nastavením (tím že občas čtu v návodech ob řádek, strácel jsem se v těch min a max výchylkách a pořád to nedělalo co mělo), ale nakonec naviják s mojí flajskou funguje. Až budu mít chvilku, zkusím i ty blinkry nezávisle na volantu, kanálů mám dost. Nebo světla, ještě nevím.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Ten modul MDS2X2 funguje jako čtyřnásobný spínač, nebo dvojnásobný spínač a obousměrný regulátor a nebo jako dva obousměrné regulátory. Takže pokud by se na naviják použil obousměrný regulátor, tak zbývají dva jednoduché spínače a nebo ten druhý reglec, kam se dají napojit blinkry. K tomu je potřeba využít dvou kanálů na vysílačce. Pokud by na to všechno měl být použit jen jeden kanál, tak by to mělo jít taky ( nemám to ale vyzkoušené, netvrdím to na jisto ) s tím, že postupným spínáním by se řídil třeba pravý blinkr, pak levý blinkr, potom navíjení lana a nakonec odvíjení lana. Ovšem tato kombinace ovládání je značně komplikovaná a nedovedu si představit, jak bych stíhal jednotlivé funkce rychle přepínat. Zejména ruční ovládání blinkrů považuji za nesmysl, ale když má někdo takový požadavek, tak proč ne.
Těším se, až Minotaur napíše recenzi na tento modul, protože každé jeho seznámení a objasnění nových zařízení je bezva a pomáhá nám všem.
Ještě k těm návodům: Opravdu se nelze zavděčit všem ... Aby se popsalo vše, co je možné spínat a ovládat ( a to jakým způsobem a se všemi možnostmi ) tak to prostě pár stránek zabere. Na druhé straně výrobce dostává maily ve stylu: "Koupil jsem to a to, podíval jsem se na návod a dál než za první stránku jsem se nedostal a tak výrobek letěl do šuplíku a šel jsem radši na pivo."
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Borik píše:Zejména ruční ovládání blinkrů považuji za nesmysl

To já zase preferuji nezávislé ovládání :-D Připadá mi legrační u některých autí, že v okamžiku když zastavím, rozblikají se varovné blinkry a kdoví co ještě případně při plné výchylce při jízdě to hodí směrovku.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

No vzhledem k faktu že se tak trochu do programování světelného modulu montuju profíkům do řemesla tak ti mohu s jistotou říci že nastavit se dá naprosto cokoli, od chvíle v jaké výchylce se má směrovka zapnout až po to jak rychle má blikat. Popravdě několikrát jsem měl i požadavek aby se daly blinkry vypnout úplně tedy že si majitel sám zvolí kdy blikat budou a kdy ne. A myslím že všechny moduly co mi prošly rukama mají přesně takové funkce jaké byly požadovány.
Takže chceš li nějaké speciální funkce musí se to modul naučit a to pokud vím komerčně prodávané moduly neumí neb by byla jejich cena někde úplně jinde a staly by se dost neprodejné. Komerční modul musí byt malý a jednoduchý aby zvládl základní požadavek a to blbovzdrnost ( tím nechci nikoho urazit) myslím tím fakt že nedopatřením uděláš něco co modul nemá naprogramováno. Jinak jak se tu píše že potřebuješ spoustu kanálů :-D jde to i s naprostým minimem dokonce za určitých okolností by ti stačil jediný kanál abys ovládal naviják blinkry a zbytek světel ale to je na jinou debatu.
Doporučil bych jak tu již zaznělo kontaktovat výrobce a pokud ho tvůj nápad na ovládání zaujme třeba ti to přeprogramuje je to šikovný a hlavně hodný člověk aspoň co vím. A za zeptání přece nic nedáš maximálně tě pošle do háje a to přežiješ.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

No, výrobce jsem kontaktoval již 3x, bezúspěšně...
A když blinkry umí spínat u řízení proporcionálně servo řízení, nevím proč by to nemělo jít na 3p spínači nahoru jeden dolu druhý, a to jak ses zastával návodu, nepříjde mi zrovna, že mám s technikou problé, ale ... návod kde je 36814681 řádku, nulová orientace, naprosto blbě rozčleněné a jen nějáký náznak co můžeme se mi zdá trošku marketingová slabina, to víte že se tím nějak prokousám, nekomunikativnost výrobce ani nemluvě, po ochutnání dsys moc nadšený nejsem, v prodeji neztačí jen dobrý produkt, to je mnohdy jen maličkost při komplexní spokojenosti. Asi v dsys pracují jen elektrotechnici (jako výrobek perfektní, o tom žádna) a marketing je takový komunistický.
Ten naviják jsem vzdal, ono by to uměl ten nižší model ale to bych zas přišel o ovládání světel.
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Pleteš pár věcí dohromady ... za prvé jsi psal o osvětlovacím modulu, který není určený ke spínání čehokoli výkonového, ale je POUZE pro LEDky. Takže návod opravdu nemůže za to, že jsi si vybral úplně jiný výrobek a pleteš troubu s kukačkama .... do obojího se schová pták, ale v kukačkách se prostě neupeče ať se budeš snažit sebevíc.
Co se týká komunikativnosti výrobce, tak ti obrovská většina modelářů potvrdí, že telefony bere úplně normálně, na maily odpovídá co nejdřív, ale holt tento týden je mimo republiku na dovolené a teď se mu opravdu nedovoláš.
Pokud bys byl ochoten sepsat lepší návod, nic ti nebrání - pokud bude lepší, nebude to zadarmo.
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

Však já vím že ten naviják to neumí, psal jsem to že na to jen ten nižší model, a za marketing výrobce nemůžu, s prodejem jsem ve styku a takhle to nevypadá. Psal jsem jim toto:
(i když je mi asi jasné, že ty blinkry nevyjdou)
Dobrý de, po neúspěšném kontaktu na technické oddělení na tento produkt se obracím na vás
http://www.dsys.cz/?prod=64&lang=cz
A to na nastavení funkcí modulu.
Chtěl bych mít nastavení takové to, chci se zeptat jestli je to možné a jestli by jste mi toto nastavení mohli poslat mailem, nejlépe rovnou soubor který bych otevřel a nahrál.
Funkce: (jedná se o auto) a vašim regulátorem MDE90W
-na páce plynu : na jedné diodě mít trvale tak 50% svítivosti a při zabrždění (neutrál) brzdovku tudíž svítivost 100% (pokud by to nešlo na jednu tak rozdělit na dvě) a couvací diodu která sepne pouce při couvání.
-no a teď to horší, na 3p přepínači bych chtěl zmáčknutím nahoru pravý blinkr a zmáčknutím dolů levý blinkr. Dvojklikem nahorou pak výstražné všechny blinkry (pokud by to nešlo tak to oželím) no a trojklikem rampu.
Ozvěte se prosím co je a není možné, díky moc
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Dvoukanálový osvětlovač a spínač DSYS

S tím prvním zapojením není problém - na páku plynu jsou k dispozici 4 dvojice LEDek, přičemž každé dvojici lze naprogramovat, co má dělat v neutrálu, v plném plynu a v plné brzdě ( nebo zpátečce ). Takže první dvojice: plyn naplno, LED svíti, plyn v neutrálu - LED svítí, plyn v minimu - LED svítí. Druhá dvojice ( brzdová světla ): plyn naplno - LED nesvítí, plyn v neutrálu: LED svítí, plyn v minimu: LED nesvítí. Třetí dvojice ( couvání ): plyn v maximu: LED nesvítí, plyn v neutrálu: LED nesvítí, plyn v minimu: LED svítí. Čtvrtá dvojice: nevyužito.
S tím druhým případem to takto nejde. Buď je možné přímé řízení: nahoru jeden blinkr, dolů druhý blinkr a nebo postupné řízení, kdy pohybem páky na jednu stranu vyberu první funkci a pohybem páky na druhou stranu ji zapínám-vypínám a dále dvojitým pohybem páky na jednu stranu vyberu druhou funkci a opět pohybem páky na druhou stranu zapínám-vypínám a stejně tak analogicky trojitým pohybem ( nebo čtyřnásobným ) vyberu třetí ( resp. čtvrtou ) funkci opět pohybem páky na druhou stranu zapínám-vypínám. A nebo pětinásobným pohybem páky na jednu stranu vyberu vše najednou a na druhou stranu zapínám a vypínám všechny čtyři funkce najednou.
Ale nemohu to naprogramovat tak, že by jednoduchým klikem ( nebo dvojklikem nebo trojklikem s návratem do neutrálu ) něco zapínal a vypínal a to platí jak pro pohyb páky na jednu stranu, tak na druhou.
Teoreticky by to tak naprogramovat šlo, ale problém je v tom, kdo by to naprogramování zaplatil. Přepsat kus v programu není problém, ale několik hodin to zabere a to už se pohybujeme v řádu tisíců korun.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“