Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Land Rover Discovery v 1/14 -tuning stage 1

Dostal se mi do tlap LR Discovery v měřítku 1/14 od firmy Rastar. Kastle krásná, elektronika šílená - jede, nejede, jede, nejede, nejede, cukne, nejede....HUŠ HAJZLE! :D

Kastličku jsem sundal a vytrhnul motor na řízení i s přijímačoregulátorservovšeckovjednom deskou. Nakouknutí do šuplíku ukázalo, že to půjde, vzal jsem archivní regulátor TEU-101BK, k němu BEC, mini Li-Po baterku, servo bůhví z čeho a cestou nejmenšího odporu jsem to dal dohromady. Velké díky za vynález tavného lepidla. Přebytečné plasty jsem na hulváta vylámal kleštičkami - pan mikrobruska se odebral do křemíkového nebe. Vzhledem k ceně přestavby 0kč a tomu, že aktuální elektro asi nepřežijou převody (hlavně kvůli brždění) s tím budu popojíždět po pokoji pro radost sem a tam a kochat se, dokud se to nepose.e :lol: Potom budu vymýšlet co dál :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Ještě plánuju rozchodit světla , ale neměl jsem doma potřebné vybavení, takže až příště. Sneslo by se zpřesnit řízení, současný stav má díky využití maxima hračkoidních původních komponent vůle v pravdě víc, než zemědělské. Přestavba trvala cca 3 hodinky a tůůůze bavila :) Mějte se a smějte se :text-thankyouyellow:
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: Land Rover Discovery v 1/14 -tuning stage 1

nikdo nic? :-(


Tak popojedeme na Stage 2 ? :)


Dnes jsem si koupil mikroservo, konektory, a pana mikrobrusku a zase se modelařilo :)

Začal jsem prostorem pro baterii - zahladil jsem veškeré výstupky, co zbyly po vytrhání přepážek kleštěmi

Původní stav

Obrázek



Nový stav

Obrázek

Umístění serva se změnilo - teď je před nápravou. Skoro jsem měl pocit, že výrobci počítali s jeho osazením přímo do podvozku - je tam prostor na milimetr přesný :)
Vytrhal jsem původní systém řízení - šílené vůle a nepřesné . Nahrazen byl 1mm drátem na pohon kormidel u letadel, pružný a přitom dostatečně tuhý. Zároveň jsem zakrojil do vany podvozku a zvětšil jsem rejd až co dovolí podběhy blatníků. Když vyhodím i ty do pryč, dostanu se ještě dál. Ale aktuálně se otočím na metru, tak to už nehrotim.

Původní stav

Obrázek

Obrázek

Nový stav

Obrázek

Video vůlí před úpravou

http://pajovo.rajce.idnes.cz/land_rover ... 113616.jpg

a po úpravě
http://pajovo.rajce.idnes.cz/land_rover ... 193851.jpg

Zbytek vůlí je už v uložení kola na ose, a to se bez razantnějších zásahů do konstrukce auta už neobejde. A tomu se chci zatím vyhnout.


Trošku jsem učesal elektroniku

Obrázek

a spatlal jsem světla - v každém jsou 2 diody 3mm, svítí trvale.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
remekson
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.11.2013 22:39
Bydliště: Heřmanovice

Re: Land Rover Discovery v 1/14 -tuning stage 1

Mě se moc líbí ten chladič. Asi pořeším stejně pankově něco takového na můj dualsky regl. Diky za ispiraci. :tleskam:
TLR 22, Axial Exo, Losi micro rally, Losi micro SCT, Losi micro-T,
vše řízeno Spektrem DX3R Pro
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: Land Rover Discovery v 1/14 -tuning stage 1

chladič na reglu? to je 2mm hliníkový pásek nastříhaný a zohýbaný "na ježka" :) TEUčko to hodně posune - sneslo to dost silný motory i s LiPo baterkou. Teď jsem ho sundal, ten mikromotůrek v Discu to ani nepozná :)
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: Land Rover Discovery v 1/14 -tuning stage 1

Nevíte někdo o podvozku 4x4 se šířkou přes kola kolem 130mm? Nezávislé zavěšení...

Zpět na „Mikro expediční modely“