Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Range Rover Classic

Pěkná elektrárna :-D Co třeba paraboly od Axiálu, nevejdou se?
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Range Rover Classic

nbo z pajera2...muzu zmerit :wink: a maj i pekny sklo 8)
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Range Rover Classic

Míro vím že to stojí peníze ale vypadá to super http://www.rc-auta.eu/zbozi/14846/Prida ... --1ks-.htm ;-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic

Heeej wolffe to vypada hodne super! Dva a pul centaku prumer..... To du hned zmerit husty husty... Sice maj rantl co se mi uplne nepozdava, musim pokoumat fotky predlohy, ale to vypada ze bych taky na range konecne neco koupil :-D. ... Zatim je vse domorobo, z puvodniho rtr jsem dokonce spoustu veci zahodil :-D



Edit
Tak dira v masce ma 2.3 cm. To bych tam za pouziti brusne sily napasoval asi pekne... Vecer kouknu co tam maj, at nehonim postaka jen kvuli tadytomu.. Ja moc po eshopech nekoukam, nejaky tipy co by se tam na rangeeho za par kacek siklo? :-D
romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: Range Rover Classic

Nebyli by nějaké bližší informaca k té elektrárně. Je to ardunio? Schéma zapojení a čím se to ovládá?
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Range Rover Classic

Paraboly od Axiálu mají 20 mm
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic

Ovlada se to flajskou :-D

Hele ja nemam nejmensi predstavu co to je. Nejakej cip, nejaka pamet :-D nejaky programovani. Vyrobil to Honzik, silenec, jehoz maturitni projekt (kterej po nem nikdo nechtel) bylo funkcni vozitko s automatickym rizenim a s tim, ze to umelo drzet telo toho vozejku v rovine pres vsemozny prekazky. Cumel jsem na to jako tydyt. Ted se zabyva nejakou eletrickou formuli na cvut :-D a kdyz s nama de jezdit, tak si s nim moc nerozumime protoze mluvi vyhradne v binarnim kodu.

on kdyz si to tu precte tak to drobet osvetli. A nebo tomu bude rikat know how a vyprdne se nam. To se pozna..
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: Range Rover Classic

Tak tedy info k elektrárně :-)
Je to postavené na desce arduino pro mini, pod kterou je ještě jedna deska se spínacíma mosfetama a stabilizátorama napětí. Schéma je asi zbytečné posílat, nic moc na něm není.
ovládaný to bude celkem myslím 6 kanálama (ch2 (plyn) pro světla a řazení, ch3 naviják, ch4 zapinani světel a blinkrů, ch5 zapinani světla na stropě, ch6a7 bude ovládání rádia)
Kód je k nahlédnutí zde: http://codeviewer.org/view/code:4c27 ale ještě to není finaální verze, ještě se budou nějaké věci dodělávat.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic

Dík, Honzíku. ... ve tvým příspěvku jsou 4 slova, který neznám vůbec.. :-D







...kdo se bojí do lesa, ten se bojí parabol. Nejdřív je to třeba pořádně nahřát.

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic

no zprvu spíše z hecu, asi by bylo fakt jednodušší to koupit, ale ono je to vevnitř vážně celkem kulatý tak uvidim, až to frknu na auto, jestli to nebude moc plašit. I když je to takový drobet divotvorný (vono se to nad plamenem v kotli dělá blbě, dyž ti dojde plyn v ručním plamenometu) tak z toho mam normálně radost a zejtra hned sklo a uvidíme. Bude čirý, na takový ty oldschool žebrováníčka séřu, jehlou nebo čim do toho rejt ... vono se to za čas vodře samo. nebo to vemu prstem po stole a uvidíme, jestli to bude správná patina. Ráno moudřejší večera.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Range Rover Classic

Ze začátku to vypadalo naprd :mrgreen: ale jak si to cákl do stříbrný tak je to fajn. jo skla do nivy jsem taky udělal čirý, trochu Tuzing :twisted: dělal jsem je podle hlavy vraťáku šroubu, kterej jsem nahřál, pak jsem nahřál horkovzduškou i plast a natáhl přez šroub a vypadalo to dobře :OK:
jinak ten Range je fakt hustej, modrá metalízaje supr, ta sluší snad všemu :-D
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic

Vratak jsem nenasel, lec nasel jsem bombicku od plynu. Vypada to vselijak ale prave ta polokoule vevnitr je pekne polokoulovata a o to de :-D no sem zvedav. Este nejak zakamuflovat obrysovky, napatlat blinkry (takovy sem mel pekny a masku jsem rozlamal a blinkry postracel) ale kazda dalsi inkarnace zniceneho dilu je lepsi nez ta predchazejici takze hura na to.

A nesnaz se ospravedlnit svou nivu macenou v bledemodrym lavoru barvy :-D
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Range Rover Classic

Já nic neospravedlňuju :-D a máčený v lavoru to nejni :-D
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Range Rover Classic

KDYBY tě přeci jen někdy ty paraboly sr*ly, já je dělal z tohoto: http://www.postovnischranky.cz/shop/pla ... 54fbae.htm

Maj to v každým železářství bílí či černý, nejrůznější velikosti, ten šestihran v předu odfíkneš, vyvrtáš na led, foukneš stříbrnou a - a máš hotovo...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic

Coooooooovece to je vynalez. Uvidim jak to bude vypadat a kdyztak do nich pudu. Ale myslim, ze to bude ok, to se pozna za chvili, zrovna se chystam ze si k tomu sednu..

Nebo se naseru a koupim ty s tim libovym sklem.


Ale uz pred casem jsem dostal chut na zahradku a rampu tak otazka jak ji udelat je timto vyresena..

Zpět na „SCX10“