tomyks
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 13.07.2013 20:34

Pneu do 85mm

Zdravim vsechny. Konecne jsem si poridil svoje vysnen CC-01, konkretne s kastli Landfreeder. Chtel bych pro zacatek poridit nejake offroad gumy, pac dezen na tech origo neni do terenu. Nechapu proc nemuzu najit zadne offroad gumy s podobnym prumerem, nedovedu si predstavit ze bych na to hodil nejake obri pneu jakych jsou plne eshopy. Muzete mi prosim poradit nejake pneu do 85mm prumeru? Diky
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Pneu do 85mm

Koukni na shop rc 4x4. Jirka Pstruzina tam má ty samé pneumatiky jako sou origo vod tamiye ale jsou z měkčí gumy
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pneu do 85mm

http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... 1-55-Tires

Minimalne dvoje tam splňují tvoje požadavky... :BYE:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pneu do 85mm

... Ahoj.

Vidim tu tvuj prvni prispevek a taky vidim, ze ses tu registroval v roce 2013, ... Mas forum precteny?

Zas dle dotazu soudim, ze nemas.

A taky vidim, ze ses na CC tesil a ze te asi bavi.


Takze? Precti si naprosto zasadni topic o tom, co s CC, aby to jezdilo. Dezen, jak rikas,neni do terenu :mrgreen: a tady se dozvis, co s tim udelat, aby ti to delalo radost. Protoze to tu studuju od rana do vecera, lacne oko se muze past na zdejsich modelech cely den, tak dim, ze je treba tyhle upravy udelat a to prosim vsechny najednou. Kdyz jsem nekde na videu zahlid CC co pekne jezdi a dohledal zde na foru, vzdy melo vsechny tyhle upravy jako pres kopirak. Nebo to auto dokonce delal sam autor Mrak...
tomyks
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 13.07.2013 20:34

Re: Pneu do 85mm

Troufam si tvrdit, ze forum mam nastudovane radne za ten rok a pul a mam jasno co a jak se s podvozkem bude dit. Pneu jsou alfa a omega jizdnich vlastnosti, takze je resim primarne. Nenasel jsem odpovedi, tak se ptam. Diky za tipy, o tech gumach 1.55 vim. Jen jsem si chtel overit, zda nahodou neexistuje i jina alternativa nez pneu + disky za 2500,-. Ikdyz se prej nechaji nasadit i na 1.9 disky i tak je to palka jak cyp a jelikoz jsem soudny clovek, nevyhodim hned litr za 4 gumy.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Pneu do 85mm

tak skus e-bay a nejake tam najdes. alebo bazar
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pneu do 85mm

Noj o, jenze ony jine nez 4 za litra nefungujou. Kdyz je to tak zasadni jak dis, tak to neosalis lacinou cinou. Leda cihej na marketu, ale tak maly gumy tu moc nefrceji... Kup nejaky 1.55 holt za litra a k tomu disky a i kdybys nic jinyho nekupoval tak ti to radost delat bude. Tady nelze delat kompromisy. To tam nech ty puky co tam jsou...
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Pneu do 85mm

Buď ty od Jirky Pstružiny (ale koukal jsem , že stránka e-shopu RC4x4 nefunguje) , nebo bych se nebál ani o trošku větších 1,9 pneu kolem 95mm , na CCčku pořád ještě vypadaj dobře.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Pneu do 85mm

Co mám info, tak pneu od Jirky Pstružiny zatím nebudou, dokud jim dodavatel nedodá jiný materiál na výrobu. Bohužel termín dodání nikdo nezná. Proto jsou že shopu stažené.
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Pneu do 85mm

Tak ako pisal rotruck. Na cc sa hodia 1.9disky s 96mm gumami. nie su velke a vizera to ako realne. Kolko budu stat zalezi od toho co si vyberes, len sa na to budes musiet pozerat. cize niekedy cena nehra rolu pri vybere
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Pneu do 85mm

TYHLE LOSIny fungujou parádně,a jsou jen o malinko větší.Kuba je jezdí léta na Wrangleru.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Pneu do 85mm

niekedy ich robilo RC4WD ( Crazy Crawler ) v priemere 105mm. Ich mam a su super drapy. jedina nevyhoda, ze na sypkom terene sa brutalne vies s nimi zahrabat
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pneu do 85mm

:-D hosi vy mu teda radite. Gumy o centak vetsi nez chtel.

Ja mam na scx10 kola asi 94 nebo 6 mm 1.9 a kdyz na to tak koukam, tak abych byl jooo skejlovej tak bych fakt musel obout 1.55 a gumy jeste adekvatne mensi. Jenze to bych drel hruskou i na asfalte.

Cccka na velkejch kolech dobre nevypadaj, leda zas retezy lana navijaky a delat z toho obligatni naprcanej offroud. Ale pojem "civilni offroad" existuje :FINE: takze proc ne treba toto

Jeste jsou tam dirt grabbery s civilnejsim vzorkem, ale uz jsou asi fakt maly, 76mm.... Ale v 1.9 mi na aute funguji skvele, jezdi to v zasade stejne jako ostatnim s hrubsim vzorkem. Temer :mrgreen: ..
tomyks
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 13.07.2013 20:34

Re: Pneu do 85mm

Kuci diky za komentare a rady. Asi mi nic jineho nezbyde nez ty prachy nakonec obetovat. Mam doma pro porovnani tamiyacke 85mm a i ty mi prijdou dost velike. Chapu ze na to co tady jezdite mate z ceho vybirat. Ale na muj decentni pick-up nebo nejake scale SUV by to bylo sci-fi. Na Range Rovera co mi lezi doma asi nesezenu nic jineho nez on road gumy. Ale tam taky nebude zaden super offroad podvozek, takze nevadi.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pneu do 85mm

To nezbyde... To se vi od zacatku. A bacha, existujou levnejsi vatianty z ciny za 40% ceny, ale kdo koupil, zahodil pro jejich absolutne nefunkcni smes. Musis se placnout pres kapsu a brat rc4wd... Ja jsem na svyho Rangeeho temer nic nekupoval, ale gumy za litra byly jednou ze trech veci, co ano. ...

Zpět na „Kola a pneu“