Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Kentoya z Olomouce. Pak ho prodal nejakemu klukoj (areuratty). Auto nedoplatil a kdyz si nechal jinde vyvarit lem tak praci taky nezaplatil.
Takze pak mel auto bez papiru, technicke a dalsi prodej byl asi taky veselej.
Kdo vi kde to auto ted je.
Uživatelský avatar
MYSAK
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 13.10.2012 14:47
Bydliště: Sedlčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

No ne on je pan areuratty znamej uz i tady? Toho ma hodne lidi v lasce.. vcetne mne :D Ale ja tam nastesti nezahucel za zadny velky penize.

Jinak tomu radoby tuningu nahranim nejakejch uni map..nevim jak to chodi u ropaku, u benzinu je to jak pise vojta, uni cipy jsou bohatsi kvuli bezpecnosti. Trochu chudsi smes pojede lip ale jen do jisty miry nez bude chuda moc a neco shori na detonace / vysokou teplotu vyfukovych plynu :D

A neco pro pobaveni.. video z posledniho treninku :) Jeste to chce trochu prifouknout ale nejak se se mnou nekamaradi boost controller.

https://www.youtube.com/watch?v=i3m-70SpC94
Jeep Wrangler @ CC-01

www.PHOTO-BOX.cz Foto Sedlčany a okolí, případně i dál ;)
Uživatelský avatar
QuwinZZy-_-
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 14.11.2013 12:16
Bydliště: Osada na Sibiři

Re: Vaše auta 1:1

Právě jsem se vrátil z dovolené a musím pochválit naši Chrchnu (Škoda OctaviaII 1.9 TDI DSG).Až na menší nehodu na benzínce kdy se tak trošku počůrala byla cesta v ní uplně v pohodě.
Teď jí jdu udělat koupel za to že nás dovezla. Potom kdyžtak foto.
Jednou Mercedes=Navždy BMW

Nanda NRX10 Fiat Abarth 124
MF-01x Suzuki Jimny- ve vývoji
MF-01x Suzuki Jimny- offroad

Z donucení si už ani podpis udělat svůj nemužu.. :(
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Vaše auta 1:1

Už chápu majitele lexanových karoserií :-[ :-(

[youtube]GlxGeBwOchk[/youtube]

To auto prostě žije s majitelem, když majitel brečí tak auto taky. Aspoň mi to sté fotky tak přijde :?

Obrázek :sad:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Ooooo such a perfect day.... Ty vole co s tim? No tak brzdi vole :-D


Lado, to si ty?? Ty sis to takhle pocuchal?
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Vaše auta 1:1

"to dělá ono, nebo to děláš ty?" :-D
místo toho kua co s tim už bych lehce brzdil, ale co že se to tak rozhoupalo? přijde mi že jsi přejel plnou u krajnice, pak víc zatočil aby ses dostal zpátky a pak už se to houpe,že by kombinace nějaký vůle na nápravě a špatný tlumiče? ono by stačilo i zadní měkčí kolo a horší tlumiče. chudák auto,ale jsou to jen plechy, štěstí je že nikdo nejel v levym..
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Vaše auta 1:1

Ano brzdil bych kdybych za sebou netáhl podvalník s autem. Normálně se začal vlnit a proto jsem vyjel mimo tu krajní čáru abych se dostal mimo vyjeté koleje. Bohužel už bylo pozdě a i když jsem se snažil zrychlit, rozhoupalo se mi Disco natolik že už jsem jen pustil nohu z plynu a čekal kdy to přijde. Těsně před svodidlem jsem ještě hamsnul na brzdu a čekal jestli půjde na bok nebo ne. Řeknu vám že to co vyrdží ten přední pevnostní nárazník jsem nechápal, zachránil mi auto ;-)
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Vaše auta 1:1

Mira píše:Ooooo such a perfect day.... Ty vole co s tim? No tak brzdi vole :-D


Lado, to si ty?? Ty sis to takhle pocuchal?


Ano jeli jsme s tatíkem, já se držel volantu takže pohoda ale otec si dal ránu o bé sloupek a hnul si ramenem. Ale jsme v cajku a auto se opraví.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

No ty krávo Láďo, to je období pomsty všem Off modelářům, nebo co :SHIT: To je mi fakt líto a přeji co nejmenší náklady na opravu. Je fakt, že hlavní je, že jste oba v pořádku, kor na dálnici. To jsou ty naše super vyjebané dálnice, za které se ještě platí. Držím palce, ať to dobře dopadne :YOP:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

No to mi rekni. To te musel rozhoupat ten vozejk,to mi nerikej. Tohle se mi stalo kdyz jsem za osobakem vezl dvanact prazcu. Jedenact to nedelalo. Proste to v urcity rychlosti (70) chytilo tadytu padoucnici a honem na brzdy a sedesat. Si dlouho cekal, ze se z toho vylzes a ono to chytlo amplitudu :-) .... Tata zabere pojistku za rameno a hned bude na opravy. Co naklad, ten to prezil?
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Vaše auta 1:1

Podla mňa to spôsobil ten výjazd na bielu čiaru. Vozík proste na jednej strane buď šmýkal, alebo brzdil, každopádne sa tam stočil. No a to bol začiatok toho húpania. Ale tiež nerozumiem, prečo si hneď nezačal zpomalovať :-p
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Vaše auta 1:1

Toto jsem už viděl z pohledu zezadu. Ale frajer to ustál. Můj názor je: Moc těžkej vozejk a k tomu nepřiměřená rychlost jízdy. Jak se to rozhoupe a ty se to snažíš korigovat volantem je to jen horší. https://www.youtube.com/watch?v=p7h-Dn1aPbc šlápnout na brzdy je taky špatně. Měl by jsi zvolnit a postupně to dostat pod kontrolu. To jsou ale jen teoretické rady. Na tvém místě bych s tím taky asi křápnul o svodidla. Že za to může blbá dálnice bych neřekl. Například ty svodidla se ani nehly, takže je to udělaný festovně :-D
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: Vaše auta 1:1

základ je podchytit to včas - při prvním náznaku vlnění okamžitě zpomalit, i bržděním. Ne ale panickým. Prostě zvolna zpomalit, ono se to zklidní. Udělá to opravdu vlek, když je naložený.
Když jsme naváželi s tátou dřevo na garáž, tak nám to taky udělalo, ale už cca v 50kmh. Hraje roli spousta faktorů - nahuštění gum, kvalita povrchu, zacházení s volantem, ale nejvíc asi váha na tom vleku. S nižší váhou se houpání dostavuje ve vyšších rychlostech...

Ještě jste dopadli dobře, plechy se opraví. Jít na bok, bylo by to horší....
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Já si to teď pouštěl asi 4x za sebou a on je to fakt mžik. Než si člověk uvědomí co se děje, tak už se to vlní moc. To už myslím nemá cenu řešit. Na to jak už pohvízdávaly gumy jsi to Láďo zvládl ještě hodně dobře. Někdo jiný by v tom mohl zazmatkovat daleko víc a ani nechci domýšlet následky. S nepřiměřenou rychlostí musím souhlasit. A pravidlo s brzděným vlekem je opravdu brzdit, jak píše Pájík. Kolik si jel? Já bych řekl kolem kilča :lol:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Vaše auta 1:1

Píta díky taky jsem rád že to dopadlo tak jak to dopadlo :wink:
S odstupem jednoho dne to vidím tak že vám to uvedu vše na pravou míru. Myslím že chápete že včera ani dnes při obědě se mi to nechtělo moc řešit.
Discárna v tomto rozpoložení váží cca 2500 kg, je zvedlá o 2,5 palce, širší a vyšší pneu, mám vyndané stabilizátory i když je to D II uvědomte si že to auto má jiný motor, žádné originální elektronické pomocníky a v tuto chvíli cca dva měsíce jezdím bez abs :| Tudíž řízení vozu záleží jen na řidiči.
Prázdný vlek má 600 kg, samozřejmě brzděný. Má horší gumy, nejsou zátěžové ale takové jako máte na favoritech a feliciích. Nové gumy s větším zatížením už mám dávno koupené ale zatím nebyl čas ani důvod je přezouvat.
Renault Laguna na vleku by měl mít cca 1500 kg.
Tažné mám na 3500 kg a vlek je otypovaný na 2600 kg.
K situaci, co není vidět na videu už předtím se mi vlek rozkymácel cca deset km před havárií ale jel jsem proti kopci a zrychloval z 75 km/h takže se vlek narovnal a přejel sem si mimo vyjeté koleje. Proto jedu půlkou auta v odstavném pruhu abych jel nad kolejemi a né v nich.
Video začíná chvíli po tom co jsem se vrátil zpět do jízdního pruhu. Chytl jsem zase vyjetou kolej a okamžitě začal tancovat. Na videu je to vidět když se zaměříte na tu pravou bílou čáru a budete sledovat haubnu je vidět jak se to čím dál tím víc zhoršuje až si toho všiml tatík a ptal se jestli to dělám já nebo ten vlek. Já jen odpovídám "né vole" a honím to pod plynem dál abych vleku ujel a tím ho srovnal, poté už panikařím protože vím že jak se takhle rozhoupu, už to disco nesrovnám a otec říká "tak brzdi né" já "ale píču a šlapu na plyn. V zápětí si přehraju v hlavě to bude mrda a ztrácím koule pouštím nohu z plynu, poslední rozhození a letím do proti směru, šlapu na brzdu a jsem ve svodidlech. Znovu nastartuji ihned uvolním dálnici, zaparkuji v odstavném pruhu, kouknu co jsem zase provedl. Zjistím že nemám RZ a za chvíli jdu mezi středová svodidla pro ní. Ostatní řidiči mě samozřejmě fakují a třeba probliknutí světlama jako vole běž já tě nesejmu se nekoná. Beru RZ vracím se k discu. Mezitím se tatík dostal zadními dveřmi ven páč v těch jeho je zkřížený blatník a nejdou otevřít. Dělám fotku a koukám že pevnosťňák to vše podržel a nikde nic víc než normálně neteče. Jedeme na varovkách dalších cca dvacet km v odstavném pruhu a pak vyložit Rencka. U kámoše si půjčuji jednorázové přední světla z mx5, žárovku do blinkru. Všechno poladíme průhlednou lepící páskou a hurá domů. Světlo oslní jen jednoho protijedoucího pražského blbečka ze všech a ještě potkám tři policejní hlídky které naštěstí vůbec nezajímám. Dnes po práci jsem si to trochu nafotil, zkouknul a takhle to dopadlo.

Obrázek

Všechno zde http://maztekk.rajce.idnes.cz/Mazel_300 ... 190205.jpg

Motor a chladiče jsou ok. Tak ten zbytek už se nějak poladí, nedokážu si představit kdyby to dopadlo hůř než tátovým naraženým ramenem. Pár bouraček už sem zažil, moje byli tři ale nikdy jsem přitom nevezl člena rodiny a věřte mi nechtějte to zažít :?

Zpět na „FreeKec“