kusto
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2014 21:09

HSP pangolin

Ahoj znáte tuhle hračku někdo? Sháním něco pro kluka do začátku a nechci dát moc peněz, tak se ptám zkušených ;-)
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: HSP pangolin

Zdar.
Myslíš toto? http://poteam.rajce.idnes.cz/Dubova_201 ... 050015.jpg
více foto v oné galerii

Tak hračka je to vážně zajímavá. Za těch pár šušňů co to stojí - elektro je téměř nepoužitelné (vysílačka 27Am), ale pro takové to poježdění postačí. Až na regl, ten jde do kytek po první rose - a to doslova - žádné potopení, nic - prostě po několika jízdách ádyjéé...

Auto jako takové - čistokrevný crawler - kopie AX10, oproti axialu spousta AL dílů, jediné co narušuje je tvar nápravy, je ještě hnusnější nez axík a ty ostré hrany všude, no nic moc. Jinak auto nadmíru povedené, v základu servo 9kg.

A NA CO POZOR!
Uvnitř nápravy odchází napojení poloos na ozubené kolo (dif.). Vše bylo bez problémů více jak rok ježdění (tak jednou měsíčně, ale pořádnej záhul). Pak došlo na změnu kastle a tak bylo potřeba dovážit kola a tak do nich přišlo olovo. Cca 180g na kolo (celkem +720g) a začly problémy - právě se zmiňovaným uložením poloos do difu. Jediné slabé místo selého auta, jinak vše OK. Jednou v průběhu času proběhla oprava kardanu, ale nic zvláštního - běžná údržba, jsou plastové...

Takže toliko. Auto by ušlo, ale ty nápravy...
kusto
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2014 21:09

Re: HSP pangolin

Je to tohlehttp://www.rc-rc.cz/produkty/pango ... gorie=6401 Chtěl jsem něco pomalého co dokáže ovládat šikovnej kluk kolem 6. let co autíčka neničí a furt zasněně kouká na yutube místo na pohádky :-p tak ho asi vezmu :-[
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: HSP pangolin

Delej jak myslis. Ale takoveho kluka co auta nenici... Nevim nevim. Tak daleko jsem jeste nedospel ani ja a to uz mam tricitku za sebou tak davno ze ani nepamatuju...
Jak jsem psal - pokud auto udrzis v rozumne vaze tak by to melo byt vse OK. Mozna se budes divit jak to auto je extremne lehounky, ale ono asi bejt musi...
kusto
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2014 21:09

Re: HSP pangolin

No určitě to trochu porychtuje ale silniční rc nechce používat ani na asfaltu, bojí že to roseká jak to skáče tak jen na hladkym. Jediné a to nejdůležitější je cena a víc než 4000,- dát nepujde jinak jestli tě napadne cokoli v tomto rozsahu tak se rád nechám navézt. :YOP:
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: HSP pangolin

tak to mas dobry, ty moji silenci jezdi se vsim a na doraz. Asi po tatovy...

V teto cenove tezko neco extra. Bud dobre sehnat ojetinu a nebo trebas toto.
kusto
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2014 21:09

Re: HSP pangolin

Ještě existuje Maverick scout ale to je podle mne to samí. Jdou na to scánět normálně díli ne?
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: HSP pangolin

Jak je to s dílama, těžko říct, ale v číně se dá objednat, ale není toho moc co jsem viděl. Na rc-rc.cz píšou že k tomu díly maj, ale za celou dobu co s ním známej jezdí nic nekupoval, vše se dá tak nějak sbastlit doma a běžně namáhané plastové i kovové části drží. Takže v pohodě.

Na rc už je s 2,4 vysílačkou a to je docela výhoda :FINE:

Takhle to auto vypadá a jezdí teď
http://rcoffroadtrial.rajce.idnes.cz/2. ... MG8408.jpg a dále v galerii. Dostalo u mě doma dělanej rám z pertinaxu a AL profilů trochu po vzoru SCX, zkráceno aby pasoval pod BMW a přestavěný těžiště - díky rámu baterka o něco níž a víc na předek a je to o hodně lepší! Vypadá to docela jako auto...
kusto
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2014 21:09

Re: HSP pangolin

Bavoráček pěknej, něco změn určitě taky bude a kupovat chci pravě na rc rc. SCX jsem chtěl ale ta cena je moc, tak to skusím touhle cestou. Stejně jak dál rozhodne kluk. Dík za poradu a dám vědět jak jsme spokojení :CIAO:
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: HSP pangolin

Skús sa ešte poobzerať po Redcat Rockslide RS10XT (staršia verzia Reely Rock Crawler). Ja ho mám už dva roky a celkom ma to s ním baví. Síce som na ňom pomenil už fúru vecí, ale to skôr preto, že by ma to dva roky bez úprav tak nebavilo :mrgreen:
Uživatelský avatar
george_m
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 28.12.2014 13:23
Bydliště: Chomutov

Re: HSP pangolin

Pangolina mám zhruba měsíc.A docela jsem spokojený.Na to jak to proháníme s vnukem i ve sněhu tak drží i elektronika.... :OK: :tleskam:
Uživatelský avatar
Pepuna
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 04.02.2015 20:03
Bydliště: Rumburk

Re: HSP pangolin

Zdravím,
mám jeden dotaz. Jaký to má modul zubu, nebo jaký k origo spuru vybrat pastorek.
Díky za každou odpověď.
AXIAL WRAITH , SCX10 DINGO

http://pepuna44.rajce.idnes.cz/
Monty CZ
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 03.09.2016 0:22

Re: HSP pangolin

ahoj podle všeho by měl být model zubu 0,6. Pořídil jsem si Pangolina jako základnu pro nějakou elektroniku a když jsem zjistil jak je to pomalé
tak jsem začal experimentovat s větším pastorkem. ten se tam bohužel nevejde, tak jsem si pořídil 80T spur od Axialu s modulem 48D a 15T pastorek
to se zase nedostane k sobě tak tam mám zatím 80T/18T a jede to už rychlostí chůze. Neexperimentoval někdo podobně ať nevymyšlím kolo? Pavel
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: HSP pangolin

A co takhle nechat původní převody a vyměnit motor?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Monty CZ
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 03.09.2016 0:22

Re: HSP pangolin

No u té čínské plechovky se špatně shánějí informace o parametrech tak mi ty kolečka přišly jednodušší

Zpět na „Ostatní crawlery“