Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Tím jsi měl začít i tady 8) Modul DSS má výstupy jako zdroje proudu, u kterých nastavuješ výstupní proud podle počtu a způsobu připojení LED, s krokem po 20mA, max. 80mA. Jelikož je DSS obvykle napájen z 5-6V, tak s ohledem na vlastní napětí LED diod lze připojit k výstupu pouze jednu cca 3V LED (typicky modrá, bílá) nebo dvě cca 2V LED (typicky červená, oranžová) do série. Paralelně pak tolik LED, kolik je schopen výstup utáhnout, tedy 80mA - to je například max. 4x LED bílá paralelně nebo 8x červená LED serioparalelně, pokud chceš využít max. svítivosti LED; LED můžeš připojit i více, ale výstup pustí jen nastavený proud, takže LED budou svítit méně. Když máš do série dvě LED, přes obě pustíš pouze 20mA. Když máš dvě stejné LED paralelně, nastavíš proud 40mA (každá LED si vezme +/- 20mA). Pokud LED kombinuješ, třeba bílá s červenou paralelně, tak LED s menším vlastním napětím (červená) musíš "dorovnat" rezistorem, jinak by moc žrala.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

RC spínač osvětlení Martina Michuta v nové verzi v4.0
Nová verze má víc výstupů, ovládání ze dvou kanálů a simulátor zvuku motoru.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Světelné moduly

Měl bych dotaz k MDL16 verze 5.1. Do výstupu RL4 jsem napojil brzdová světla parametry 3-6 nastavil na hodnotu 2 (svítí), parametry 8-10 na hodnotu 2 (50%) a parametr 11 na hodnotu 1 (100%). Jestli jsem to pochopil správně pro tomhle nastavení by měla být brzdová světla při jízdě dopředu a dozadu rozsvítit na 50% a na brzdě na 100%. Jenže v reálu jsou na brzdě a zpatecce rozsvícení na 50% a při jízdě dopředu rozsvícení na 100%. Pokud přehodím model z vlastního na auto 3 chová se to úplně stejně špatně. V čem by mohl být problém ??
Naposledy upravil(a) Honza285 dne 07.03.2016 17:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Světelné moduly

Nejsem v tom kdovíjak zběhlej, ale nemáš třeba reverzovanej plyn a přepolovanej motor? Když se to chová takhle obráceně?
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Světelné moduly

Přesně nevím co myslis tím rezervovány plyn. Pokud by byl prepolovanej motor tak by to i jezdilo obrácen ne ??

Edit:
Jo a další úkol bude naučit se cist... Reverzovanej ne rezervovaně :-)

Ne ne reverz na plynu nemam
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Světelné moduly

V tom případě bude muset poradit někdo chytřejší :BYE:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

S velkou pravděpodobností je to tak, jak psal Plutoone84 - máš asi na vysílačce nastavený reverz kanálu plynu a zároveň přehozenou polaritu na motoru - takže zdánlivě je vše v pořádku, ale osvětlovač se chová podle šířky pulzů, co jdou z přijímače a tam je to naopak.
Vyzkoušej reverzovat plyn a zároveň přehodit polaritu motoru a uvidíš. Poznalo by se to i na regulátoru DSYS, kdy při správné polaritě a správně nastaveném kanálu plynu by při dopředné jízdě svítila zelená LEDka a při zpátečce červená.
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Světelné moduly

Regulátor mám Mtroniks tio Rock-C tak je také signalizace. Když dam plný dopředu svítí mně modrá+zelená plný dozadu modrá+červená neutrál všechny tři dle manuálu je to dobře motor je zapojeny také dobře a reverzovaný kanál nemám viz. https://goo.gl/photos/Xc1gTJM33L9G9VCcA ... Ale ikdyby ano mělo by to v tom manuálním nastavení svítit jen na brzdě na 100% pokud všechny ostatní hodnoty mám nastavené na 50% nebo se pletu ??

Moje představa byla jedu dopředu svítí 50% brzdím svítí 100% zpatecka 50%.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Někde asi děláš chybu - nasimuloval jsem si to, jak píšeš a svítí to také tak, jak si přeješ. Takže někde něco není tak, jak by mělo být. Čím a jak to programuješ ? Vysílačkou nebo kartou ?
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Světelné moduly

Nastavení dělám přes vysílačku. Odpoledne zkusím zkontrolovat znovu nastavení.

Jinak ještě mě napadá nemám nastavit v neutrálu také svícení na 50% ??
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

V neutrálu si to nastav tak, jak se ti to líbí. Co jsem zkoušel, tak bych asi víc využil to nastavení na 25%, protože rozdíly mezi těmi vyššími hodnotami nejsou tak moc patrné.
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Světelné moduly

Myslel jsem to spíš tak jestli nebere neutrál jako brzdu. Logicky bych bral, že brzda je když pohybuju páčkou z max/min směrem ke středu(neutrál), ale třeba má reguátor jinou představu. Zkusím ještě mrknout na nastavení regulátoru jestli tam není nějaký háček.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Světelné moduly

Pokud nekdo chce jen dalkove ovladanou rampu, tak tohle je zajimava volba.
http://www.aliexpress.com/item/RC-Car-L ... b4b8fc0f19
http://www.aliexpress.com/item/RC-Car-L ... b4b8fc0f19

Zpracovani celkem prima. Tycka a nozky jsou z kovu. Dostupne s ruzne zbarvenymi skly. Kanalem vysilacky nebo tlacitkem vzadu si prepinate mody sviceni.
Uživatelský avatar
romca2
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: PRAHA

Re: Světelné moduly

Pěkné pro mě nedostupné nemám jak objednat. Teda neuznám to.
Willys podvozek Losi
Hammer2 podvozek Tamiya
HUMVEE 1045 podvozek CR-01
Unimog U300 4x4 podvozek Losi do P2 PROTOTIP
Unimog U 300 4x4 podvozek Losi
Unimog U 300 6x6 podvozek Losi
http://romcaparma.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Světelné moduly

V okoli se vzdy nekdo najde. U nas jsem to ja :)
Staci zaridit paypal a jde to az moooc snadno.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“