Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo Defender 90

Do Pitaka se drobet rejpnout musi. Von funguje spis na rozkaz :-D

Jinak byste mu to furt chvalili, on by se prsil a pritom by jezdil se sponkama na kastli.



Kdyz jsem pred par dny obracel tu jeho treti verzi tacomy v rukach, tak je to fakt naladeny a cely to u sebe paradne drzi jako jeden kus, nic neodstava, neni vule,nikde nechybi ani neprebejva. Vsecko cisty a pritom jak se to zacne prohlizet zblizka a koukat pod sukni tak vidis na kazdym centimetru hned nekolik reseni, kila sroubecku, nastavcu, kolimatoru, ionizatoru a recirkulacnich nadizometrickych hromosvodu az zrak prechazi. A to jenom proto, ze celej vecer sroubuje a u toho nadava "se mi bude smat za zassss... sponky...." :hura:

Zdrava kritika je treba.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo Defender 90

:-D Ty jsi vůl Míro. Ale pravdu máte všichni. Kritika je občas rozhodně třeba. To by nám všem pršelo do nosu a jezdili by jsme s keplama :lol: No a s tím "koupil", na to mám maličko jiný názor. Já jsem po těch letech zjistil, že mě baví víc jezdit, než modelovat a také jsem zjistil, že raději předělávám něco částečně hotového. Takže raději vylepšuji, než stavím. Postupy, samo, že budu dávat, ale pro mě je Defík zatím neznámá a musím vymýšlet, jak usadit elektroniku, jak udělat interiér a mnoho dalšího. Přiznám se, že mám doma 2 boudy D90 a mohl jsem z toho tu 110 udělat sám, ale prostě se na to necítím a drobet převládá také lenost :sad: Na interiéru a této boudě je práce i tak ještě dost, takže si s PSH zablbnu dosyta.

Proč jsem ale hlavně psal o tom nákupu? Kdybych rám, nebo klec barvil, tak bych o tom přemýšlel, ale zrovna tyto 2 části nechám černé a je mi hrozně líto do toho řezat a vařit. Je to krásně zalité práškovou barvu a vydrží víc než sprej. Proto bych ty krátké díly rád prodal a něco připlatil a tím vlastně vyměnil, to co už mám. Nehledě co si tím dokážu. Vařit by to musel stejně někdo známý a že bych naplánoval délku, by u mě pocit lepšího modeláře neudělal a stálo by to také peníze :lol: Já prostě beru tyto celky jako materiál na kterém budu něco modelovat. :lol:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo Defender 110

Předělání strany řidiče na palubní desce

Takže jsem se konečně dokopal do stavby a pomalu to rozjíždím od vnitřku směrem ven :lol: Začal jsem palubní deskou. Jako první jsem odřízl kapličku tachometru a podlé ní odměřil řez na kastlíku. Kastlík jsem musel říznout níž, kvůli zachování tvaru a pod budíky se dodá proužek PSH.

Obrázek

Na stůl jsem si dal nehrubší smirkl co jsem doma našel a brousil a brousil. Na kastlíku jsem musel opatrně odřezat 2 stěny, aby na sebe pěkně navazoval spoj. Dal jsem si hodně záležet, protože nechci na palubku použít kit, aby zůstal ten hrubý vzorek. Pod volantem proužek PSH vadit nebude, protože tam bude spodní část volantu. Zatím se dílo daří a mám radost, že to pěkně doléhá.

Obrázek

Obrázek

Kapličku tachometru jsem do boku přibrousil o cca. 2,5mm, aby šla víc na střed, protože chci dělat boční kryt i s páčkami na ovládání topení.

Obrázek

Obrázek

Toto je tedy první hrubý tvar, já dal cigáro a příspěvek a jdu pokračovat :roll: Vzadu je vidět kolik se obrousilo plastu :lol:

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Zase mě to začalo bavit. Dnes jsem sochal a lepil a jak vidím už nějaký tvar, žene mě to dál. Dnes jsem začal šťastným číslem 7 :-D

Obrázek

A cože je ta sedmička :-p Je to boční kryt na pravé straně kastlíku. Vcelku se zadařilo zachovat spodní a vrchní linku.

Obrázek

Takto je to z druhé strany. Na jedné straně zbroušené do šikma.

Obrázek

A to je pro dnešek všechno. Mám už rozdělanou druhou stranu, ale to je takový hlavolam, jak poskládat desky a páčky na topení :?: Jdu na pivo, tak zítra pokračování. Každopádně je to v rovině a to jsem rád. Fakt mě to začlo bavit a sám se těším na další části.

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Pítovo servisní Defender 110

Ty jeden Pito - nerozčiluj mě ... Já to nebudu už předělávat !!! :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Pítovo servisní Defender 110

To já také ne :-D , správnej Lanďák má řízení vpravo :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Pítovo servisní Defender 110

Tak to píťa předělá zpátky :-D :-D :-D :-D
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110

:-D :-D :-D :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Tak jsi tomu sochání koukám taky Péťo propadl ;-)
Zatím pěkný, ale udělej si zásobu lahváčů, protože až se do toho zažereš, tak do hospody se už asi nedostaneš :-D .
Tady máš na inspiračku jednu moji fotku kámo ;-)
Obrázek

PS: a nezapoměň na klíčky ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
pajam
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 11.02.2015 17:00

Re: Pítovo servisní Defender 110

:FINE:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

:-D Když jsem Jirko vložil příspěvěk, tak jsem si akorát na tebe vzpomněl a najel na tvé rajče a zrovna tu fotku co jsi sem dal,tak sem na ní koukal a říkal si že to co mám v plánu, tak jsem oproti tobě břídil :-D Ty jsi normálně PSH maniak 8o Ty výdechy topení mám také v plánu a páčky na světla a stěrače taky a sem tam možná i nějaký čudlík. Prosím tě vysvětli mě jak si dělal kroužek na ty klíče, že to máš tak krásně rovnoměrný a kulatý? Na střední ovládací panel mám samolepku, tak půjdu podobnou cestou jako na Tacomě a něco 3D chci dát na tu samolepku. Včera jsem zjistil, že mi ale nevychází samolepka na tacháč, tak jsem přemýšlel, jak udělat budíky každý zvlášť a nevěděl co dát za rantly kolem budíků a pak jsem viděl to tvoje. Budu to muset udělat podobně. Chci to mít také osvětlené a to samé platí i pro rádio. Tam dám tu samolepku a chci se pokusit udělat do plastu mini drážky, že by prosvítali přes samolepku jen třeba zesilování topení atd. Máš pravdu, že jsem se do toho zažral a nebýt domluvený na pivo, tak asi dělám do noci. To sochání má své kouzlo.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Břídil zdaleka nejsi Péťo. To co jsi už vysochal Tě posunulo na uměleckej level draku ;-)
Jestli je ještě nemáš určitě doporučuji koupit PSH profily z MPJetu. Mají tam různé tloušťky a tvary. Já si koupil sady kde je od každé tloušťky jeden. Mají kruhové, čtvercové, trojúhelníkové a trubičky. Ten kroužek na klíče jsem udělal tak, že jsem si vzal ten nejtenčí kruhový profil. Je tenký skoro jako režná nit. Obtočil jsem ho kolem většího aby držel tvar. Trošku se po sundání roztáhne, tak to chce namotat kolem menšího průměru než budeš chtít výsledný průměr kroužku. Pak to tedy stáhneš a užízneš nebo ustřihneš si dva závity. Nakonec nasadíš opatrně klíčky a přichází největší opruz. Slepíš kroužek aby se nerozevřel. Při té velikosti, kdy klíček má cca 5 mm je to pakárna hlídat aby se ti klíčky a kroužek neslepili dohromady, ale když se zadaří je výsledek efektní, když se při jízdě klíček houpe. Jeden klíček pak vlepíš do patrony a celé si to potom namaluješ. No a na sloupku si vyvrtáš dírku na patronu do který to pak už jen vsadíš s kapičkou lepidla. Já to tam lepil až když jsem měl všechno v barvě. Na té fotce je to jen nasazené. Tu patronu jsem taky dělal s tech profilů od MPJetu. Stačilo vzít dvě trubičky. Jednu většího průměru jako kroužek kolem patrony a do té menší je zasunutej a vlepenej kroužek. Když to tu teď píšu a vzpomínám na to jak jsem to dělal, tak jsem z toho dostal chuť zase něco vysochat. Mám taky rozdělanej projekt 110ky, ale zatím ve stádiu shromažďování matroše. Zatím mám boudu, šásko, ochrannej rám a kola, takže ještě nápravy, pohonné ústrojí a budu taky tvořit ;-)
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Stavba Defendra konečně pokračuje - výroba palubní desky

Jé to už je dlouhá doba :oops: Musím přiznat, že po poslední stavbě Tacomy jsem se nějak zasekl a převládala drobet lenost, nebo spíš absolutní nechuť stavět a modelovat. A sláva, chuť se konečně vrátila sama od sebe, tak jsem opět plný elánu a začalo mě to opravdu bavit. Teď bude přes svátky čas a v lednu jdu jen do 6 služeb, tak bude čas taky a snad mi ta chuť vydrží. Věřím, že jak se to začne pomalu rýsovat a bude vidět už nějaký ten výsledek, tak mě to nepustí. Včera jsem od Žíly objednal šásko a to je poslední co jsem ke stavbě potřeboval, abych věděl kam co uvnitř rozmístit a přizpůsobit. Začnu lupat fotky, ať se moc nenahromadí i když výsledný celek je ještě daleko. Jdeme na to.

Začnu páčkami ta topení. Použil jsem hliníkový plech z tiskárny a PSH

Obrázek

Jsou hodně titěrné, ale vypadají hezky

Obrázek

Dále jsem vytvořil i mřížky do odkládacího prostoru palubní desky. Chci to nabarvit jinou barvou, tak proto jsem si dal práci je vyrobit. Jinak bych to asi ani nedělal.

Obrázek

K těm mřížkám přijdou i ovládací táhla. Ani nevím k čemu slouží. Dovnitř přijdou ustřižen špendlíky s kulatou hlavičkou.

Obrázek

Další je vytvoření boku panelu u řidiče. Tam jsem musel drobet improvizovat, z důvodu jiného tvaru palubky než má originál. Skládal jsem desky Psh a postupně je brousil a tvaroval. Celek toho uvidíte na fotce ke konci celého příspěvku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Co mi dalo časově a nervově zabrat jsou výdechy topení. To jsem předělával, protože u první verze nebyly pravé úhly v rozích a tvořilo to nepatrné lichoběžníky a jak je to malé, tak by to vypadalo blbě. Teď jsem si z PSH udělal takový kvádr který šel přesně dovnitř a ten posloužil jako takové kopyto na výrobu.

Obrázek

Obrázek

Dremlem jsem je ofrézoval a zabrousil, aby výdechy vytvořily lemy.

Obrázek

A pak následovalo rozměření a pracné dlouhé broušení. U tohoto člověk nesmí ujet, protože by bylo vidět každé vychýlení jak nahoru nebo dolů, tak hlavně vodorovné otvory.

Obrázek

Tato fotka je zatím vše co mám. Ještě budu pokračovat s dalšími doplňky interiéru.

Obrázek

A takto nahrubo posazené, jak to bude vypadat. Mřížky do ofuků jsem vyráběl z 0,5 mm PSH. Ještě do nich přijdou čudlíky na sklápění. Když jsem u toho sklápění, tak bych docela rád aby byly naklápěcí. Uvidím jak se to povede. Vím, že je to v praxi k ničemu, ale rád bych. To samé platí u těch táhel na topení. Jenže je tam tak malý přístup a ten rozhodne zda se to nějak povede.

Obrázek

Zde je vidět na celek bočního panelu o kterém jsem psal na začátku.

Obrázek

Zde pohled i s táhly. Docela se mi líbí ty zapuštěné výdechy topení. :wink:

Obrázek

Dal jsem teď hodně fotek, ale v brzké době to budu dávkovat postupně. Teď bylo něco nahromaděného i z dřívějška a za poslední dva dny. Jdu zase tvořit, takže fanděte, ať se dílo daří a VŠEM PŘEJI NÁDHERNÉ SVÁTKY :BYE:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Pítovo servisní Defender 110

Pita,ty to zase hroutíš ... 8o
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110

Pita si uziva vrtani milimetrovy diry na osu ovladace topeni, aby to ve finale vypadalo i "fungovalo" jako rovnou prilepeny :FINE: to je zapal hned zezacatku panecku....

U toho prekvapeni s fotkou nakonci jsem si dloubo pri cteni myslel, ze to bude prolis palubky z boku co pasuje k zavrenym dverim.... :FINE:

Zpět na „Scale projekty“