Uživatelský avatar
Zdenda.R
Nově příchozí
Příspěvky: 38
Registrován: 16.07.2013 16:18
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Pokud chcete pouze zapinani světel, nebo přepínání, tak úplně stačí:
aliexpress.com

Za necelou stovečku přímé ovládání z volného kanálu :BYE:
Tamiya CC-01 Hummer H2
http://harry-4x4.rajce.net
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Woyta píše:Pokud nekdo chce jen dalkove ovladanou rampu, tak tohle je zajimava volba.
http://www.aliexpress.com/item/RC-Car-L ... b4b8fc0f19
http://www.aliexpress.com/item/RC-Car-L ... b4b8fc0f19

Potvrzuji, mám už půl roku dva vzorky doma a jsou docela pěkně udělané. Bohužel jsem se ještě nedokopal o nich něco napsat... Kupoval jsme je na Ebayi.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Světelné moduly

Tak jsem se vrátil k nastavování toho mdl16 a zjistil, že chyba bude asi přímo v modulu. Pokud nastavuji RL4 tak se nastavení intenzity led neslouží a ještě k tomu nastaví nesmyslné parametry např. pro P9 H8 a ta by dle tabulky neměla vůbec existovat. Pokud menim jen zda led svítí/nesviti/bliká tak se nastavení pro RL4 uloží.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Pro P9 by H8 vůbec neměla naskočit .... asi bude něco špatně. Zavolej výrobci, určitě poradí nebo vymění.
Ještě mě napadlo: jakou verzi SW máš ?
Bylo by dobré se spojit s výrobcem - pokud je chyba v SW, bylo by fajn na to přijít a popř. opravit.
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

:-p Mám problém s zapojením světelného modulu MDL16. Nedaří se mně správně zapojit světla, a to zadní brzdová s obrysovými na jedné led. na každé straně. Technik mně napsal jen ať si nastavím v režimu brzdy 100% a jinak 50%. To ale na konektorech které na to jsou určeny nejde (RL-2) Proto jsem je zapojil na konektory RL-4. Zde to už funguje ale vyskytl se další problém a to přední světla která chci aby svítila za jízdy na 100% a jinak na 25% Použil jsem proto konektor SL-4 a světla reaguji jen na povel řízení a nikoli na pojezd. V manuálu je poznámka De. (Deaktivováno) Ak. (Aktivováno). A tady je problém, nikde jsem nenašel jak aktivovat nebo deaktivovat. Mám takové tušení, že to asi mám špatně zapojený a že i rada ohledně zapojení brzd byla zavádějící. :-p
Mohl by mně nekdo poradit jak na to? :-I
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Tak, jak píšeš, to zapojit nejde. RL4 a SL4 jsou jediné vývody, kde jde nastavit jas. Jenže každý z těchto dvou vývodů je ovládaný jiným kanálem, takže RL4 reaguje pouze na výstup plynu a SL4 na výstup řízení, takže zapojení předních světel sem zapojit nelze. Řešením by bylo zapojit vývod S do třetího kanálu ( nebo i jiného ) a namixovat volným mixem tento další kanál se 100% závislostí na kanálu plynu.
A nebo nastavit ovládání modulu jedním kanálem ( řádek 12, hodnota H2 - ovládání "S" ).
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Světelné moduly

Tak vyřešeno akorát mně přišel z dsys mail, že chyba je v softwaru modulu a vyskytuje se pouze při programování ovladačem. Chybu už mají opravenou v softwaru 5.2 a obratem mně zasílají nový modul jakožto prvnímu kdo chybu hlásil.

Musím říct, že za mně opravdu super jednání a přístup k zákazníkům.
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Borik píše:Tak, jak píšeš, to zapojit nejde. RL4 a SL4 jsou jediné vývody, kde jde nastavit jas. Jenže každý z těchto dvou vývodů je ovládaný jiným kanálem, takže RL4 reaguje pouze na výstup plynu a SL4 na výstup řízení, takže zapojení předních světel sem zapojit nelze. Řešením by bylo zapojit vývod S do třetího kanálu ( nebo i jiného ) a namixovat volným mixem tento další kanál se 100% závislostí na kanálu plynu.
A nebo nastavit ovládání modulu jedním kanálem ( řádek 12, hodnota H2 - ovládání "S" ).


Díky za radu. :-p
Tento problém jsem vyřešil tak, že jsem přední světla zapojil na RL-4 a na brzdová světla jsem použil vývody RL-2 + RL-3 s odporem 850 ohmů a spojil jsem je.
RL-2 jsem naprogramoval na brzdu a RL-3 svítí přes odpor vždy kromě brzdy.
Výstup SL-4 je pro účely expedice téměř nepoužitelný. :BYE:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Pokud nepotřebuješ blinkry, zapojíš vše jen na jeden kanál a není problém využít i SL-4. Bylo by pochopitelně nejlepší, kdyby se dala nastavit intenzita osvětlení na všech výstupech, ale s daným procesorem to není možné.
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Světelné moduly

Borik píše:Pokud nepotřebuješ blinkry, zapojíš vše jen na jeden kanál a není problém využít i SL-4. Bylo by pochopitelně nejlepší, kdyby se dala nastavit intenzita osvětlení na všech výstupech, ale s daným procesorem to není možné.


Když už jsem se s těma blinkry dělal tak je tam chci. :BYE:
Tak jak jsem to zapojil mně to už vyhovuje. :FINE:
Chtělo by to aby výrobce na tomto trochu zapracoval. :-p Jednak jak vyplývá z výše napsaného chybí zde patřičný výstup na brzdová světla a samotná brzda tak jak je zde použita neodpovídá pro použití v expedičním autě (je to univerzální modul). Chtělo by to aby se brzda rozsvěcela v závislosti na rychlosti návratu plynové páky zpět do neutrálu. Tak jak toto funguje je spíše vhodné pro auta které vyžadují brzdu. Expediční auta jsou dosti zpřevodovaná do pomala a na brzdu většinou postačí jen ubrat plyn. :BYE:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Výstup na brzdová světla nechybí - nastavíš si je tak, jak potřebuješ - podle pohybu ovladače. Brzdová světla pak se chovají podle nastavení regulátoru - když přibrzdíš, rozsvítí se brzdová světla. Pokud přejdeš do couvání, rozsvítí se couvačky. Ta závislost na rychlosti pohybu páky do neutrálu je dost nejednoznačná věc - ale s výrobcem to probereme.
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Světelné moduly

Borik píše:Výstup na brzdová světla nechybí - nastavíš si je tak, jak potřebuješ - podle pohybu ovladače. Brzdová světla pak se chovají podle nastavení regulátoru - když přibrzdíš, rozsvítí se brzdová světla. Pokud přejdeš do couvání, rozsvítí se couvačky. Ta závislost na rychlosti pohybu páky do neutrálu je dost nejednoznačná věc - ale s výrobcem to probereme.


To je pravda, opravdu nechybí, tady jsem by špatně pochopen a nebo jsem se nedostatečně vyjádřil. Konkrétně zde chybí ještě jedem RL výstup u kterého by bylo možno nastavovat jas diod.(o tom se psalo již výše)
A to ovládání brzd jsem nakousl schválně. Chtělo by to nějak vymyslet aby to fungovalo i u expedic. Takto se brzdová světla aktivují jen ve výjimečných případech.
Podobnou funkci jsem naše u konkurence zde: http://www.bel-shop.eu/cz-detail-1104-dvoukanalovy-spinac-svetel-v-rc-modelu-dss2.html :BYE:
danlux
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 12.02.2016 13:07
Bydliště: České Libchavy

světla

ahoj nevíte jestly se sem da připojit svetelná rampa http://www.rcauta.cz/Fotografie/Zbozi/2 ... t_led1.jpg díky za nazory
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Bohužel není možné přidat další výstup, kde by se dal nastavovat jas LEDek - ten procesor to neumí a na každý kanál má jen jednu možnost ten jas řídit. Nicméně ten nápad s brzdovými světly není až tak marný - pří pohybu páky zpět ( z plynu do neutrálu ) by mohla brzdová světla svítit ( v podstatě se brzdí motorem, takže autíčko zpomaluje a je tedy vhodné, by brzdová světla svítila. Výrobce to probere s programátorem a pokud to nebude dělat neplechu v programu, dalo by se to do programu dopsat - takže uvidíme, jestli to bude možné.
Každopádně díky za nápad - ta zpětná vazba na výrobce je velice důležitá.
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Světelné moduly

Díky, že se s tím nápadem budete zabývat. :BYE:
Bylo by fajn kdyby se ten nápad podařilo aplikovat co nejdříve protože se chystám nakoupit jak světelný modul tak i regulátor. :BYE:
Jen pro zajímavost přikládám zapojení brzdových světel. Odpor R2 jsem použil 1K Ohm. R1 jsem nepoužil.
Obrázek

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“