Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Na ten stejnosměr stačí natáhnout dámskou silonku jako filtr a sem tam ho vyčistit-projet v destilce ve sklenici.Když umře tak za tři sta novej.Osobně jsem měl v expedici senzorovej stříďák a nedělalo to dobrotu,jak čichl k vodě cukal až přestal jet.Bezsenzor co jsem viděl tak není tak citlivej-mluvím o pomalých autech.Stříďáky (čtyřpólový bezsenzory)jezdím v shortech,kde schytají bordel,blato vodu a jedou pořád.
No a kryt spuru,já používám a nikdy jsem neměl problém,ale hodně lidí jezdí bez něj a taky pohoda,viz Píťa a ,že ten toho najezdí.
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Balu to popsal, co si myslím.
Pokud stridakum nevadí bordel, tak v tom případě nechapu kluky, co jezdí rally a shorty, proč vyrábí "bordelkryty". Je to zcela jistě kvůli všemu ostatnimu, jen ne kvůli motorům.
A myslím, že argument - cena, není úplně to pravý ořechový. Stejnosměrný regl, třeba od Žily za 1000 a k tomu motor za 300, když k tomu přičtu poštu, jsem na ceně stridaku z činy. Ano, jistě namitnete, za stejnosměrný z činy za 300, ale pokud je stridak tak super fungující, tak stále nachapu, že rozdíl 500-600 je opravdu důvod, proč 90% lidi jezdí stejnosměrný. A to málo kdo má levnější 45A regl( já ho teda mam). Vesměs jezdí speester, hpi atd a tam je cena srovnatelná s Čínou ve střídě.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Cena myslím taky hraje roli,já jezdím v expedicích a v trialu regl za 400kč a motory plechovky cenově kolem 300kč,za cenu obojího nekoupím ani střídavej motor.
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Stridaky nejezdi proto, ze stale ctou takovehle prispevky.


Bordelkryty se opravdu delaji kvuli vsemu ostatnimu jen ne motoru, to az v posledni rade. Spur a pastorek, servo a jeho prepakovani, baterka, regl.. Aby to nevypadalo takhle

Je to jen omezenost, typicky ceska hlaska "kdyz my jsme tak zvykli..."

Kdyz mam v aute stejnosmer regl a motor stoji 3 kila tak nebudu pri vymene uvazovat jinak. Kdyz stavim auto novy nebo proste menim elektro tak si tu projdu co tam kdo ma a zjistim ze 90% lidi tam ma stejnosmer tak ho tam dam taky. A zas o jednoho vic.

Rozumis, dyt to nema reseni kdyz se budem dokola presvedcovat ze stejnosmer je lepsi :-D

Stridak min zere, vic vydrzi, je silnejsi - akorat drazsi.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Oukej. Střída je teda v pohodě. Stejně si to do expe nekoupim, protože mám svoji pravdu. ;-)
Miro, že ty máš v autech střídavé komba... 8o
Balu, já jsem to přece psal, 700 za sestavu čínský regl a motor třeba od Žily.
Regl u Žily i s motorem je právě těch 1400-1500 a za to už činu stridu +-Koupim.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Taky se přidám. Mám dva axíky se stříďákama, obě jsou otevřený letecký oběžky s reglama z číny, pořizovací cena motor+regl cca 6-8 stovek včetně pošty. Víc o tom tady: post295875.html#p295875
Jsou v tom kuličkový ložiska a ty je třeba mazat proti zareznutí, jinak nic. Případně vyměnit normovaný ložiska (v řáru desetikorun) je mnohem snadnější, než jakkoli opravovat futra, nebo uhlíky v nerozebíratelné plechovce.
V senzorových motorech jsou Hallovy sondy - v principu vodotěsné. Jiná věc je izolace jejich plošňáku, konektoru, atd. Jelikož se na sondách vyhodnocují řádově milivolty, vlhko v konektoru = problém. Za to nemůže senzorový motor, nýbrž neznalost uživatele.
Kryt špůru jsem montoval především proti trávě, klackům a pod. Sundal jsem to hlavně kvůli pakárně při servisu, ale nikdy v tom nebyl jinej bordel, než voda.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Dotaz Axial kryt převodů

A jelikož je to moje vlákno ,tak obraťme list a nová diskuze či spíše rada.Mám kameru něco jako GoPro ale levnější a nemá mě kdo nahrávat.Tuším ale,že jsem si na nějakém videu všiml,že to má někdo na vysílači.Mám GT3C a tak mě napadlo (lépe řečeno jsem to někde viděl) že to bylo uchyceno na té ploše,na kterou se vysílačka staví ale shora.Máte s tím někdo zkušenost ? Napadlo mě udělat držák z PSH který by se na to nasunul.Nechci rady typu oboustranná páska či suchý zip.Tak a včil mudrujte.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Ve vsem mam stridaky. Jenom v expe ne, pac kdyz jsem to osazoval, tak jsem si tu nikde neprecet, ze stridak muze bejt i pomalej a senzorovej a ze je bezva.
Protoze kdyby jo, tak ho mam i tam. Pri vsech tech prachach co to vsechno kolem stoji bych je holt dal i za stridak :-) a jen co nacnu staveni noveho expe vozu tak tam stridak bude..

Pointa je tedy nakonec v ty cene...


Edit
Koukam otocenej list :wink: uz nic nerikam

A to s kamerou jsi vymyslel dobre, ne?
..otocny drzak na auto alias Leprasol jsi videl?
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Otočnej držák jsem měl na autě 1:16 a nebylo to ono.Dost se to třepalo.
Myslím si že na tý vysílačce by to bylo lepší a lépe by se to obsluhovalo.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Máte někdo tušení co je tohle za kastli ? Jakej rozvor atd ?
Případně zda jste již někdo překopával na RC ?
http://aukro.cz/skladem-auto-hummer-mod ... 09516.html
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Dotaz Axial kryt převodů

gecko-x píše:Nemáš lepší tuto?
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Ka ... ta/697745/


Na tu jsem se borca ptal,ale je celkem dotřískaná.Jde mi o to,zda jsou tyto auta totožná.Jestli to co je na Aukru má stejný rozvor jako to z modelbazaru.To bych raději připlatil a měl kastli i ze skly v pořádku.
Rozbít si to svedu již sám.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Tak jsem si vyrobil držák na kameru.


Obrázek

A takto to filmuje.

http://milan3528.rajce.idnes.cz/Defende ... 10_001.jpg
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Dotaz Axial kryt převodů

Ty,Milane. Máš to pěkný, ale proč to davas sem, do krytu převodu axial? Dej si to do vlákna třeba k defikovi, tady se to časem ztratí, což by bylo škoda, v defikovi to bude víc na očích. Nebo bych možná založil novy vlákno, tam by třeba vložili i ostatni svá řešení.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“