Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: OT – 64A „SKOT“

Tak aspoň ta místa, kde bude epoxy, pořádně zdrsni - jinak riskuješ odloupnutí. Epoxy na hladkém PSH moc nedrží. Taky by pomohlo vmíchat do epoxy plnidlo - mletou bavlnu a trochu bílých sazí. Udělat takovou tixotropní pastu a prstem tou pastou vyplnit všechny rohy uvnitř kastle.
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: OT – 64A „SKOT“

Každá z odpovědí je správná, tak přidám ještě svůj postup. Zatím to nejlepší a nejfortelnější řešení co jsem používal - opomenu-li rovnou přinýtování k hliníkovým profilům :-D Ale díky nim jsem si začal dělat profily z PSH, neb limitování 90° je vskuátku omezující.

Nastříhám 0,5 mm PSH na 2 cm široké proužky, dlouhé dle potřeby. Na dvou ohoblovaných prknech sesazených dlouhou stěnou k sobě (do V) si nastavím potřebný úhel, na dno vzniklého žlabu položím proužek PSH, zajistím napínáčky - jinak se při zahřátí doslova roztančí a maj tendenci utéct z "formy". Vezmu horkovzdušku a nahřeju až zjihnou, Pistoli zahodím a hliníkovým profilem vyžehlím ke stěnám - AL profil je studenej a rychle odebere teplo plastu - a výsledek je profil z PSH, kterým přeplátovávám spoj. Lepím výhradně jakýmikoliv zbytky PSH v toluenu rozpuštěnými na hustou, ale stále tekutou kaši. Potřu obě lepené plochy, po chvíli jsou naleptané, přitisknu k sobě - a hned to drží. Zajistím malejma ručníma svěrkama (mám ty od wolfcraftu), případně zatížím, počkám půlhodinku a můžeme pracovat dál. Pozor však na namáhání, k opravdovému vytvrdnutí to chce alespoň den!!!
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: OT – 64A „SKOT“

To vyztužení páskem PSH bude asi to nejlepší řešení ze všech ... Ohýbání pásků v šablonách je velice dobrý nápad - stačí několik šablon spodních a horních dílů ( ohoblovných a slepených z tvrdého dřeva ) a dá se tak vyrobit téměř libovolný úhel. :FINE: :hura:
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: OT – 64A „SKOT“

Borik píše:To vyztužení páskem PSH bude asi to nejlepší řešení ze všech ... Ohýbání pásků v šablonách je velice dobrý nápad - stačí několik šablon spodních a horních dílů ( ohoblovných a slepených z tvrdého dřeva ) a dá se tak vyrobit téměř libovolný úhel. :FINE: :hura:


dvě prkna ze staré garnyže, z čela přišroubuju prkénko pod potřebným úhlem, to samé vzadu - a kolmej mám taky z té garnyže slepenej v kuse, origo tak jak byla
:-D :-D :-D
Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

Re: OT – 64A „SKOT“

Po delší době jsem něco málo začal dělat na Skotovi. Vítr z plachet mi trošku sebralo to, že vystřihovánka od GMP ani výkres z Modeláře neodpovídají skutečným tvarům Skota :sad: Po té, co jsem udělal novou "vylehčenou" verzi nástavby jen z 1mm PSH podle vystřihovánky, vycházel mi celkový rozchod daleko menší než u originálu. Podvozek jsem zase stavěl podle výkresu z Modeláře... Pomohl jsem si rozšiřovací sadou náprav. Také jsem začal pracovat na úpravě motoru a převodovky proti vodě. Nevím jak moc to bude životaschopné, vše ukáže čas...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nová nástavba z PSH:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: OT – 64A „SKOT“

Nezobrazují se mi fotky. Mám špatně nastavený prohlížeč webu nebo se nezobrazují se i jiným lidem??
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Ludek21214
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 29.10.2015 11:36
Bydliště: Brno

Re: OT – 64A „SKOT“

Také se mi nezobrazují.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: OT – 64A „SKOT“

Je to 7 let staré vlákno.. bohužel asi zdroj obrázků už není aktuální.

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“