Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Rekl bych ze dost slusne.. :-) Mam tu doma jedno Bronco RTR na test, foceni, video apod. A jak jsem ho tak obhlizel, tak vypada dost slusne, sem tam muska se najde ale hodnotim to pozitivne ;-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

k mému projektu sem potřeboval užší pevný nápravy a když mi Kuba řek co maj v plánu bylo vše dohodnuto a tak mi teď doma ležej jen části kitu a to nápravy kardany a převodovka..... byl sem požádan o vyjádření a tak to berte jen k částem co mám za celej model nemohu mluvit...

nejprve bych asi poukázal na materiály a celkové zpracování: plast mi příde dost pevný a houževnatý avšak si myslim že něco snese i co se kroucení týče a jen tak asi nepraskne.... ozubený kola mi přijdou jako litej kov a sem zvědav co snesou , kovové obráběné díly nemaj nejmenší chybku a spojovací materiál je také kvalitní, gumy maj reálný vzorek a i materiál s vložkou působí dost funkčně ..to se ale ukáže až v terénu

návod: nevim jak vypadá návod pro axíka ale todle je peklo....osobně mě u návodu vadí takové to díl a podle šipky na něj vše navlečte.... to ale párkrát zjistíte že nejde... neni problém i začátečníkovy dojde co kam patří ale po několikáté to nepotěší...

celkové zpracování: vše lísuje a sedí s přesnosti ne setiny milimetru což mě hodně překvapilo a za mě sem určitě nadšen a sem rád že sem do této varianty nakonec šel

takže ještě jednou děkuju pánové ;-)
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Tady čtu o možnosti nákupu jen dílů?
Budou v nabídce samotný gumy? Jaký maji rozměry, prosím. Daly by se použít jako alternativa tamiya puku?


Omluva, už jsem to tam našel 90x30mm a 500kc/par
:FINE:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Nahradni dily jsou jiz skladem, alespon ty, ktere momentalne mame, casem pribudou dalsi. :-)

http://www.rc4x4-shop.cz/CMX-nahradni-dily-c20_30_2.htm

CMX gumy jsou opravdu alternativa puku, skladem mame jeste mekci verzi nez je v KITu. Vic info vc. rozmeru zde:

http://www.rc4x4-shop.cz/101036-1-9-KM- ... r-d199.htm

Obrázek
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Rozsirili jsme sortiment stavebniho materialu o cerny ABS plast v tloustkach 0,5-3mm. :-)

Jedna se o material velmi podobny PSH. Velkou vyhodou je cerna barva, je tedy vhodny pro podvozkove casti, podbehy a ostatni nebarvene casti modelu.

http://www.rc4x4-shop.cz/Stavebni-mater ... 15_0_1.htm

Obrázek

Obrázek
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Oproti PSH je to podstatně kvalitnější materiál - jeho mechanické vlastnosti jsou o dost lepší a také se mnohem méně projevuje degradace vlastností díky stárnutí.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Nějaké vyzkoušené doporučené lepidlo?
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Asi nejlepší, s čím jsem kdy lepil ABS, bylo toto: http://tmely-silikony-lepidla.heureka.c ... 8fa14c2aa3 jenže před pár lety v ceně 150,- až 180,-Kč. Lepím také tímto: http://www.uhu.cz/cs/p/uhu-all-plastics ... 75954.html a taky drží perfektně. Nejvíc ale používám řídký vteřiňák v kombinaci s důkladným zdrsněním lepených ploch ( ... až z teho fósy plastu trčajů ... :OK: ). Vteřiňák ABS leptá a tak po vytvrdnutí ( šplíchnu na spoj trochu urychlovače ) to drží velmi dobře.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

.. A Kubo, myslis, ze bys mohl hodit na vahu treba milimetrovou desku psh a pak stejne velkou desku abs?
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

ABS sa dobre lepi Revell plastic professional. Vo vahe je tam rozdiel, ale hlavne v pevnosti a tvrdosti. ABS sa lepsie lepi
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Omyl ABS revel poradne neslepi protoze je to tvrdy ( tamka kastle) ale PSH je mekci a revel je na to super :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Wendis píše:Omyl ABS revel poradne neslepi protoze je to tvrdy ( tamka kastle) ale PSH je mekci a revel je na to super :-)

ABS tabule lepi pekne, karoserie, nie velmi. Tamyia pouziva divne ABS. to sa da lepit UHU.
Coz je celkom vtipne, lebo bud som to ja pomiesal, alebo mam uplne opacnu skusenost s PSH a ABS :-D
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Mira píše:.. A Kubo, myslis, ze bys mohl hodit na vahu treba milimetrovou desku psh a pak stejne velkou desku abs?


Dobra pripominka, vzal jsem 3mm desku aby se rozdil projevil co nejvice. Bile PSH ma 188g, cerne ABS ma 198g. ;-)

Co se vlastnosti tyce, pracoval jsem s cernym zatim jen malo ale rozdil od PSH jsem moc nezpozoroval. Lepim zasadne vterinakem Surefix a pouzivam aktivator. Lepidlo mame tez skladem ve trech hustotach.

http://www.rc4x4-shop.cz/Lepidla-c15_17_2.htm

Pokud se lepeny plochy sjedou smirglem a nejsou mastny, nic to uz nerozdeli, vterinak ma taky vyhodu, ze je mu jedno, jakej plast k jakymu lepi, drzi to stejne. Napriklad mam vterinakem lepeny upraveny tehlice na CC, zaklad tehlice je nas cerny lici material a na to je lepene prave ABS cerne, drzi to jiz skoro 2 roky provozu a bez problemu, ted s tim cvici 20kg servo. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Kubo a jaká hustota toho vašeho lepidla ti nejvíce vyhovuje na PSH a ABS ?
Zlatí komunisti.Ti měli od všeho jedno a bylo vymalováno.Ty tam dáš tři a co fčil ?
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

ono každá hustota se používá na něco jinýho.....já třeba řídkej používám tam, kde chci aby mi lepidlo zateklo do spáry, nebo samo vyvzlínalo třeba do praskliny,střední na klasický lepení a hustej třeba na koutový spoje atd. ...
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“