Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Nejvic to vystihl Maximo. Pod to bych se podepsal.. :-)

Obecne se da doporucti stredni jako takova "zlata stredni cesta". :-D Sam ho nejvic pouzivam, je zkratka univerzalni. Hustej je taky sikovnej, protoze nejen ze nestejka, ale taky je dobrej v tom, ze netuhne tak rychle a je jeste sance upravit polohu lepenyho dilu i po "relativne dlouhy dobe" - na pomery vterinaku samozrejme mysleno. Ridkej osobne moc nemusim, protoze tece az moc a hodne rychle tuhne.

Vyhodou hustyho je, ze s nim jde treba i tmelit, je to nejrychlejsi a pokud ma clovek po ruce ostrej smirgl a dava bacha aby to okolo neprobrousil, tak je to pecka. Samozrejme s aktivatorem. :-I

Obrázek
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Je to o zvyku .... hustý jsem nepoužil nikdy, střední tak 5%, zbytek řídký. Ale je to tím, že lepím převážně laminát a plasty. Třeba na balzu je řídký dost nevhodný, protože vzlíná do vláken dřeva výsledkem je měkká balza s tvrdými částmi - a to se dál nedá rozumně opracovávat, protože se téměř nikdy nepodaří výslednou věc obrousit rovnoměrně. Na EPP ( a další porézní materiály ) je také lepší střední, protože díky vyšší hustotě nezateče tak hluboko a slepí jen ten povrch a hlouběji se nedostane a tím je EPP dále pružné.
Na tmelení se moc nehodí - bez plniče. Samotné vytvrzené lepidlo je hodně křehké a proto se hodí jen na spoje, které nebudou mechanicky namáhány. Je to obdoba Epoxy bez tkaniny - křehká hmota bez potřebné pevnosti.
Zato výplň skleněnými mikrobalony s prolitím řídkým vteřiňákem udělá tvrdou a pevnou hmotu, která díky tomu sklu spolehlivě otupí jak klasické pilníky, tak i vrtáky.
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

A je tu dalsi novinka! :BYE:

Stepside korba pro Hilux a nejen pro nej! Korbu lze namontovat k libovolne kabine diky plochym zadum. Pro Hiluxe jsme pripravili rovnou zadni celo. :-)

http://www.rc4x4-shop.cz/Stepside-korba-d213.htm

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A zadni celo:

http://www.rc4x4-shop.cz/Zadni-panel-ka ... x-d215.htm

Obrázek

Obrázek
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Borik píše:Je to o zvyku .... hustý jsem nepoužil nikdy, střední tak 5%, zbytek řídký. Ale je to tím, že lepím převážně laminát a plasty. Třeba na balzu je řídký dost nevhodný, protože vzlíná do vláken dřeva výsledkem je měkká balza s tvrdými částmi - a to se dál nedá rozumně opracovávat, protože se téměř nikdy nepodaří výslednou věc obrousit rovnoměrně. Na EPP ( a další porézní materiály ) je také lepší střední, protože díky vyšší hustotě nezateče tak hluboko a slepí jen ten povrch a hlouběji se nedostane a tím je EPP dále pružné.
Na tmelení se moc nehodí - bez plniče. Samotné vytvrzené lepidlo je hodně křehké a proto se hodí jen na spoje, které nebudou mechanicky namáhány. Je to obdoba Epoxy bez tkaniny - křehká hmota bez potřebné pevnosti.
Zato výplň skleněnými mikrobalony s prolitím řídkým vteřiňákem udělá tvrdou a pevnou hmotu, která díky tomu sklu spolehlivě otupí jak klasické pilníky, tak i vrtáky.


S tou krehkosti si uplne nedovolim souhlasit, uz jsem takhle vytmelil hodne mist, i znacne exponovanych a jeste mi nikde nic nevypadlo nebo se nevydrolilo. Treba na svem Isuzu jsem vytmelil vyrobni vady (cca 2x3mm diry) v prahu prave vterinakem a drzi to velmi dobre. Vterinak jsem lil po vrstach a prubezne strikal aktivatorem. A zrovna prah je znacne exponovana cast auta. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Jakej to má rozvor ten Hilux s korbou ?
To by šlo jistě naroubovat na MST.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Těch vteřiňáků je velká spousta druhů, takže určitě budou mít i různé vlastnosti. Používám hlavně řídký vteřiňák z hobbykingu http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Thin.html
Samotný je křehký ( pochopitelně také "něco" vydrží ), ale s těmi skleněnými mikrobalony je to paráda.
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Milan3528 píše:Jakej to má rozvor ten Hilux s korbou ?
To by šlo jistě naroubovat na MST.


Urcite by to slo! Sirkou je to naprosto idealni. Rozvor je +-280mm pri pouziti kabiny Hilux od Tamiye. Zrejme by melo stacit protahnout linky vzadu, pouzit delsi kardan a nekam schovat tlumice, mozne by se vesly do podbehu korby, mozna je dat na sikmo do predu nebo do tvaru pismene A a pouzit nejake kratsi nebo tem origo omezit zvdih. Ale myslim, ze by to stalo za to! :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Borik píše:Těch vteřiňáků je velká spousta druhů, takže určitě budou mít i různé vlastnosti. Používám hlavně řídký vteřiňák z hobbykingu http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Thin.html
Samotný je křehký ( pochopitelně také "něco" vydrží ), ale s těmi skleněnými mikrobalony je to paráda.


Tak tenhle vterinak zas neznam ja, je mozne ze Surefix jsou pevnejsi, jak jsem rikal, zatim jsem nemel problem s drolenim apod. Mam tu jeste plnivo do vterinaku, takovy ultrajemny prasek, skoro jak cukr moucka, taky se tim dobre tmeli, pokud se to nasype na potrebne misto a pak prolije ridkym. Dobre se to pak i brousi, protoze to neni tak tvrde. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Ten prášek také používám, ale dost málo - špatně "teče" do škvír. Je lepší ho nanášet a hladit nějakou malou špachtličkou a po tenkých vrstvách zakapávat tím řídkým vteřiňákem. Skleněné mikrobalony se chovají přesně jak písek v přesýpacích hodinách - stačí malé naklonění lahvičky a už se tenkým pramínkem kuličky sypou. Dostanou se pak snadněji do míst, kam je špatný přístup.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Kuba93 píše:....Stepside korba pro Hilux a nejen pro nej! ...


Kuk mi to s tim doublikem... :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Ještě k tomu černému ABS 3 mm. Menší pružnost oproti 3 mm PSH, lépe se po naříznutí láme a celkově se jeví bytelnější. Lepil jsem na kaši rozpuštěnou směsí kousků jak černého ABS tak bílého PSH v toluenu. Po pár minutách možné dále pokračovat s prací, spoje při opatrnosti drží a za 12 hodin krásně vytvrzenej spoj.

Obrázek
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

mám takovej blbej dotaz nebudete taky vyrábět něco na Ascendera tzn Chevyho já bych měl zájem třeba o zrcátka nebo kliky :OK: :OK: máte dobrou náhražku jako zrcátka na Hiluxe ale ty se mi tam zdají moc malý :OK: :OK:
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Jojo na ascendera (chevy) by se mi taky něco hodilo :-p
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

e-shop super :OK: chystám se něco objednat...
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jirka Pstružina - Loops Model

Diky za pochvalu E-shopu, snazime se.. :-)

Momentalne jsme do pondelka na dovolene, tak budeme fungovat az potom. Podnet k vyrobe veci pro Ascendera beru na vedomi a treba se casem neco objevi. ;-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“