Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Pár malých tipů SCXII

Ahoj,
protože je SCXII cheero hodně průhledná karo, tak jsem pro vytvoření interieru použil starou JK karo, ze které jsem vystřihl interier. Na podvozek SCXII kupodivu i velmi dobře jde lexanový podběh od Axialu.
Tím získalo moje cheero na "scale" vzhledu....Pár fotek je tady:
https://raun.rajce.idnes.cz/SCXII/

Obrázek

Obrázek
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Pár malých tipů SCXII

:OK: Moc pěkný.
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Pár malých tipů SCXII

Moc pěkná práce hned to vypadá lépe a ta fialová je dokonalá, nikdy by mě nenapadlo že může vypadat na autě tak dobře :OK:
Naposledy upravil(a) tomyprodejcz dne 14.07.2016 19:38, celkem upraveno 1 x.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Pár malých tipů SCXII

Díky kluci, ještě jsem vyzkoušel na druhé karoserii jinou barevnou kombinaci a navíc použil jsem přední nárazník z Dinga, má lepší nájezdový úhel-to je další malý tip, protože v kitu obsažený Vanguard je poměrně široký a zhoršuje nájezd na překážku. Kola jsou Gear Head...

Obrázek

Obrázek
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Pár malých tipů SCXII

Interiér to výrazě posunul! :OK:
Možná to ještě (u dalšího kousku?) zkusit bez sponek, někde jsem viděl tuším magnety nebo sucháč...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pár malých tipů SCXII

Radku v tvém podání je to moc pěkné, víc se mi líbí ten fialový :OK: Doufám že taky dorazíš na předváděčku, dlouho jsme tě neviděly a pár věcí bez tebe rozbily :-D
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Pár malých tipů SCXII

Ládo, dík, mě se taky líbí víc ten fialový....mám tu kastli radši, tu modrou budu mít na "testování" a otloukáníčko...jinak samo, už se do Brd těším, dlouho jsem nic nespálil a nezadřel...hihi:)
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Letec
Uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 29.02.2016 18:43
Bydliště: Praha

Re: Pár malých tipů SCXII

raun píše:Ládo, dík, mě se taky líbí víc ten fialový....mám tu kastli radši, tu modrou budu mít na "testování" a otloukáníčko...jinak samo, už se do Brd těším, dlouho jsem nic nespálil a nezadřel...hihi:)

Radku z mého pohledu je ta fialka také lepší. :hura: Zadírat a pálit jedem v sobotu tak se přidej :OK:
CFX-W- Jeep Mighty
CFX-W-Jeep 6kolka
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: Pár malých tipů SCXII

Maš to važně mooooc pěknýýý :OK: :tleskam:
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Pár malých tipů SCXII

Fialová je dobrá, ale gearheady jsou bomba. Akorát nechápu, proč je na trhu tak málo širokejch ráfků. To je hned úplně o něčem jinym.
Obrázek
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Pár malých tipů SCXII

Mě více oslovila ta modrá. Je úžasná a interiér :FINE: Ten by tam měl být už od výrobce. je to s ním o 200% lepší a nestálo by to skoro nic navíc.
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Pár malých tipů SCXII

..dík kluci za reakce..

....ještě další malý tip...řídící servo jsem trochu přizvedl za použití podložek 3mm, tím se zvětšil prostor pro práci panhardky-oka linků axial jsou relativně robustní, takže ne každé servo přesně sedne a dochází někdy ke kontaktu při propružení....
....další tip je motorizace: použitá převodovka v kitu je původně konstruovaná jako dvourychlostní (Yeti) a je určena pro víceotáčkové motory (viz Bomber 35T).
mně se to jen potvrdilo-když jsem jel 55T motor tak to bylo velmi "zvadlé" auto, při použití 27T se zdá, že je to ono. Jinak mám vyzkoušen i sřídavý pohon-střídavý sensorový motor ekvivalentní 35T stejnosměrnému je velmi příjemná kombinace....
...co se tlumičů týče-pokud se vám doma válí nějaké starší axial tlumiče s "machined" pístky a na pístní tyč instalujete před oko gumové dorazy, které byly na všech axial tlumičích, tak je po po problému se zadrháváním...výměna pístků udělá s tlumiči divy...použité žluté a bílé pružiny v kitu plní svou práci velmi dobře. Jak jsem vypozoroval zadrhávání se dělo ze dvou důvodů :první je pístek a druhý, že pístní tyč bez gumových dorazů před okem vyjížděla příliš vysoko ve válci tlumiče a docházelo i ke "křížení" pístní tyče ve vedení o kroužky v ucpávce- ikdyž asi to, že tam dorazy axial nedal-chtěl tím zvýšit pracovní zdvih tlumiče ...???)..
...tip pro zlepšení práce tlumiče je použití TRAXXAS 5859 pružin, je ale nutné si "vyhrát" s olejovou náplní-místo 30WT dát 20WT ¨třeba....
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Pár malých tipů SCXII

Radku

máš to fakt pěkný a určitě velmi dobře udělané stran funknčnosti. Líbilo by se mi to, tak jak to je. (jen ale s ABS kastlí.)
:OK:
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
h.h
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 09.07.2016 14:46

Re: Pár malých tipů SCXII

Ahoj, mohu požádat i jeden malý tip ;-) ?

Stavím toto auto a dalším krokem je naplnění tlumičů.... a narazil jsem...

Jak moc má být pouzdro tlumiče olejem naplněné? Podle návodu se zdá, že vrchovatě. Tlumič naplním olejem, uzavřu a:
- když to udělám s vysunutou tyčkou pístu, tak potom nejde tyčka zasunout do tlumiče (protože by se tím zvýšil objem hmoty uvnitř, a olej ani pístek nejdou stlačit)
- když to udělám se zasunutou tyčkou pístu, tak při vytahování vzniká v tlumiči podtlak a tyčku to vtahuje poměrně velkou silou zpět.

Poradíte mi, jak správně tlumiče naplnit?

Dík za pomoc...
Axial SCX II - Yellow Jeep Cherokee
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Pár malých tipů SCXII

Tlumič olejem vrchovatě neplň, stačí tak do dvou třetin válce při pístku v dolní poloze. Při otevřeném tlumiči opatrně projed pístem směrem vzhůru až těsně pod hladinu oleje. Pokud se vytvoří bublinky-nech je vyprchat, což je tak do dvou minut. Pak opět projed pístem dolů a ještě jednou nahoru, pokud tam již žádné bublinky nebudou, zajed pístem dolů a uzavři horní část tlumiče. Pokud máš správné pístky, mělo by to bez problémů fungovat..:)Olej použij 30WT ze stavebnice.
#RTR.CZ member and driver

Zpět na „SCX10 II“