lukino343
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: 15.12.2015 18:11

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Renglon
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 19.01.2013 21:59
Bydliště: Olomouc

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

Nádherná Tatra.
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

no107064 :
Dojazdil som tu Tvoju Cruise mapu. Fajn expedicna mapa, uplne ako stvorena na transformaciu na geocaching. Velmi pekne scenerie, dobry mix terenu, vsetko vsade pekne nadvazuje. No tentokrat budem aj trochu kritizovat - malo hlbokeho bahna. Chybalo mi najma na 2 miestach :
- plocha vyzerajuca ako mocarisko - trochu bahna tu je, ale mohlo by byt hlbsie
- potok tecuci planinou s texturou sucheho rozpukaneho bahna - v okoli vody to malo byt zabahnene az na hranicu prejazdnosti, na zopar miest zmenit material a tam toho bahna urobit o cosi menej, aby sa tadial dalo prejst
Do niektorych zatravnenych miest v blizkosti vody by som tiez zakomponoval neviditelne bahenne pasce, do ktorych auto zahuci a nebude ina moznost, len ho vytiahnut inym autom v style Camel Trophy.

Este by bolo dobre vymysliet, ako nasimulovat hlboky makky piesok - ten by sa tiez hodil na tu pust. Nie je nic krajsie, ako sa pod dunou zakopat az do polovice dveri na 2 -3 prehrabnutia kolies. Standardnym postupom - teda zabahnenim - to nie je ono, na pusti je iba piesok a pod nim opat piesok.
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

V12 píše:no107064 :
Dojazdil som tu Tvoju Cruise mapu. Fajn expedicna mapa, uplne ako stvorena na transformaciu na geocaching. Velmi pekne scenerie, dobry mix terenu, vsetko vsade pekne nadvazuje. No tentokrat budem aj trochu kritizovat - malo hlbokeho bahna. Chybalo mi najma na 2 miestach :
- plocha vyzerajuca ako mocarisko - trochu bahna tu je, ale mohlo by byt hlbsie
- potok tecuci planinou s texturou sucheho rozpukaneho bahna - v okoli vody to malo byt zabahnene az na hranicu prejazdnosti, na zopar miest zmenit material a tam toho bahna urobit o cosi menej, aby sa tadial dalo prejst
Do niektorych zatravnenych miest v blizkosti vody by som tiez zakomponoval neviditelne bahenne pasce, do ktorych auto zahuci a nebude ina moznost, len ho vytiahnut inym autom v style Camel Trophy.

Este by bolo dobre vymysliet, ako nasimulovat hlboky makky piesok - ten by sa tiez hodil na tu pust. Nie je nic krajsie, ako sa pod dunou zakopat az do polovice dveri na 2 -3 prehrabnutia kolies. Standardnym postupom - teda zabahnenim - to nie je ono, na pusti je iba piesok a pod nim opat piesok.


jj já se snažil dělat expediční. Hlasvně mapu, kde se dá jezdit i se sériovýma offroadama, který nejsou zvedlý dva metry do vzduchu a kola pomale z traktoru. Ale klasický offroady, jako cruisery FJ40 a 80, Landrovery, uazy atd.

No já se snažil šetřit s bahnem šetřit, ale spíš používat tint. V nynější verzi co ladím dál tak je ta oblast pod pilou (směrem ke garáži) celá pořádně zmáčená "tintem", některý místa víc, některý míň .... tak to je teďka na pořádný bahnitý offroadění.
Jak protýká ten potok tím vychlým jezerem, tak jsem udělal, že kolem potoka je tráva a keříky, ale je dobrej nápad tam použít bahno a funkcí "tracks" udělat kraje potoka na tu pustinu. Udělám tam i vých skrytejch pastí jak si psal, u tý vody.
Poušť je celá udělaná bahnem, ale jen z lehka aby se to kolem kol ten písek hejbalo (de to cejtit, že auto ikdyž jede po rovině tak má větší odpor) ... aby to nevypadalo jako kdyby auto jelo na asfaltu. Jinak v nynější verzi je přidáno i pár menších dun a propadlin aby to nebyla jen rovina.
Jinak je tam i pár míst, která mi přišla úplně nezáživná tak ty místa postupně měním nebo upravuji.
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

Uz sa tesim.
Inak idem prerabat Phoenixa 8x8 na novy podvozok. Na Jamale sa velmi osvedcil. Drzte palce, aby to vyslo.
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

Zacal som premyslat nad este lepsim podvozkom Tatry, kde by nebolo potrebne nastavovat svetlost a zaroven aj pruzenie by bolo dostatocne makke na to, aby 15 tonovy nakladiak nenadskakoval ako 50 kilova motokara. Povodne zamyslane riesenie prostrednictvom dvojdielneho ulozenia polnaprav je nerealizovatelne vzhladom na HAVOK model prenosu sil, aktualne riesenie pouziva jednodielne ulozenie polnapravy s nutnostou prestavovania svetlosti. Nove riesenie by bolo opat jednodielne, ale pruzenie by bolo riesene uplne inak - k ramu auta by boli pomocou Prismatic Constraint upevnene pomocne bony, o ktore by sa opat cez Prismatic Constraint opierali zvisle tyce upevnene cez Hinge k polnapravam simulujuce pruzenie v mieste posuvneho ulozenia k pomocnym bonam. Ked to bude fungovat k plnej spokojnosti, doplnim schemu a navod, ako na to. Zmena svetlosti bude mozna aj v tomto pripade, ale uz nebude nutna.
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

Apseron1 píše:http://stmods.ru/mods/ural_next_v1_0_by_maks_dmitriev_for_spintires_03_03_16/

Mám přejmenovanou verzi ... (nezobrazují se všelijaký písmenka viz steam verze bez seřizovacího souboru)
Apseron1
Uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01.06.2015 11:11

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

no107064 píše:
Apseron1 píše:http://stmods.ru/mods/ural_next_v1_0_by_maks_dmitriev_for_spintires_03_03_16/

Mám přejmenovanou verzi ... (nezobrazují se všelijaký písmenka viz steam verze bez seřizovacího souboru)


Můžeš mi ji prosím poskytnout ať to nemusím všechno pracně přepisovat
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

Takze nova verzia podvozka funguje este lepsie, ako predosla, uz nepotrebuje nastavovanie svetlosti.
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

Apseron1 píše:
no107064 píše:
Apseron1 píše:http://stmods.ru/mods/ural_next_v1_0_by_maks_dmitriev_for_spintires_03_03_16/

Mám přejmenovanou verzi ... (nezobrazují se všelijaký písmenka viz steam verze bez seřizovacího souboru)


Můžeš mi ji prosím poskytnout ať to nemusím všechno pracně přepisovat

https://ulozto.cz/!RYdBqEvZa/ural-next-rar
Apseron1
Uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01.06.2015 11:11

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

Můžeš mi ji prosím poskytnout ať to nemusím všechno pracně přepisovat[/quote]
https://ulozto.cz/!RYdBqEvZa/ural-next-rar[/quote]

Díky
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

Cerveny Phoenix 8x8 na novom podvozku uz jazdi, je to pecka ! Tento novy setup je o triedu lepsi, ako to co je na Jamale 8x8, ktory sa dost natriasa. Phoenix ide po jamach a prekazkach ako vznasadlo, hore - dole lietaju len kolesa, ktore na rozdiel od Jamala teraz perfektne kopiruju teren aj pri vyssej rychlosti.
Este nie je prerobene vsetko, musim dotiahnut osvetlenie plus zopar detailov, potom pride na radu cierny a trialovy.

Kto mate rozohrane mapy s tymito autami, asi by bolo dobre ich co najskor dokoncit, pretoze ked to vydam na workshop, po stiahnuti aktualizacie to rozhodi savegame, nakolko sa podstatne zmenila struktura fyzikalneho modelu.
Apseron1
Uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01.06.2015 11:11

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

Apseron1 píše:http://stmods.ru/mods/ural_next_v1_0_by_maks_dmitriev_for_spintires_03_03_16/


Tak už je i na steamu

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =620156114
lukino343
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: 15.12.2015 18:11

Re: "SPiNTiRES" - TATRA 813 pro novy UPDATE str.247! :)

rusi robia fakt ze super mody.. a fakt ze super.. ale pytat zato peniaze.. velmi vela ludi pyta peniaze za tvorbu a nie za mod.. pytaju aby ho podporili v tvorbe modov.. a nie takto.. ale inak super ural to je

Zpět na „Počítače, hry a jiné virtuální světy“