Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Zlepšováky na SCX II

Rozhodl jsem se udělat vlastní téma, aby se to ujednotilo a nepsal jsem to do jednotlivých příspěvků. SCX II má pár nešvarů a já by se je pokusil aspoň trochu odstranit a nebo SCX II vylepšit. Některé nedostatky který tenhle model má nepůjdou odstranit vůbec, nebo těžko, některé líp. Pokud budete mít sami nějakou zkušenost co jak vylepšit, tak to sem klidně přidejte.

Já jsem začal třeba touhle maličkostí a to jsou nové kovové kuličky do těch nových kloubků, protože ty plastové tam lítají jak okurek v pětilitrovce. Když už se dělaly, tak jsem i lehce pozměnil tvar, aby jsem z toho vymáčkl ještě větší úhel natočení. Tyhle kuličky jsou přesně pasovaný do těch nových kloubků. Samozřejmě pasují i do starších kloubků, já je zkoušel jsem i do plastových linků na Wraitha a tam sedí těsněji, ale nic hrozného, co by bránilo modelu v jeho funkci. Cena je 15,- za kus.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

Máš v plánu ještě něco dalšího teď? Akorát SCX stavím, tak jestli počkat s objednáním, jen těch kloubků je tam teda hromada :HOPS:
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

Ano, už jsem navrhl nové umístění baterie, které se posune dolů za přední nápravu a před převodovku. Kvůli tomu se dá pryč celé plato co tam je dá se tam nové. Do rámu v přední části se umístí dva duralové příčníky a na ty se chytne nový držák serva z nerezové oceli a hned vedle něho bude ještě další chyt na servo-naviják.
Teď čekám, až mi dojdou první prototypy, pak se o to hned podělím s vámi.
Dále budu vylepšovat centrování a házivost hlavního kola převodovky, to je fakt tragédie.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

Hlavní kolo jsem ted akorát dělal, tím že nepoužívám prokluz na spojce (dotaženo natvrdo) tak házivost nevypadá, problém bude v tom, že středové kolečko nemá vnitřní dílu oválovou, ale to se dá asi vytisknout když by bylo potřeba ...

Jinak převodovka vypadá dobře. To plato mě zajímá rozhodně :-)
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zlepšováky na SCX II

Vyměnil jsem kuličky za Slickovi a rozdíl je opravdu znát. Teď už se nápravy ani nehnou tak, jak by to mělo být.

Obrázek

Obrázek
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
Youki
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 22.09.2013 14:16
Bydliště: Trenčín

Re: Zlepšováky na SCX II

Kedy budú kuličky na eshope?
Axial Jeep SCX10
Toyota Hilux
Jeep JK 4 Door
Jeep JK 2 Door
http://youki.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

První ověřovací sada kuliček je vyprodaná, další jsou ve výrobě, počítám, že do 25.8 by už měly být hotové.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Zlepšováky na SCX II

Na jednej strane ocenujem Slickovu ochotu poskytnut zakaznikom axialu kvalitne diely( nielen na axial ). moja ziadost na toto vlakno je, ci by sa nenaslo nieco take ako zoznam chyb/ veci na vylepsenie priamo tu niekde a postupne by Slick vyrabal upgrady.
Myslienka za tym je, ze by potencionalny kupec SCX10/2 vedel si dopredu urobit rozpocet kolko ho to bude stat dostat model, aky mal povodne vyjst z fabriky Axialu.
Podotykam, osobne tu neprezentujem negativny postoj k tej znacke, len proste neexistuje zoznam komplet chyb a ake riesenie je na nich ( pritom uz zopar ich je tu postavenych ). Mozno by to aj Slickovi pomohlo ziskat prehlad, ze co novy vlastnici tohto modelu budu chciet ( hoc Slick je podla mna dost skuseny nato, ze uz asi to aj niekde ma takyto zoznam ).
Cize sa tesim, kam to upgrady dotiahnu a odstrania sa vsetky tie detaily a nedostatky na novom modele.
PS: Mozno by to chcelo vlakno, ze "Slick development a engineering" ( pre vsetky modely ), ci nieco take :-)
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Zlepšováky na SCX II

Apollo
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 28.11.2015 10:41
Bydliště: Chrudim

Re: Zlepšováky na SCX II

Zrovna ho dávám drobečka dohromady a každé vylepšení uvítám. Jinak kuličky Traxxas pasujou perfektně.
8x8 Mad Torque Monster Truck Crawler - Himoto MegaE8MTL - Traxxas Stampede -Axial SCX10 II
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

Fakt je třeba si hrát s umístěním serva na řízení, jinak to tlačí do panhardky a blbě kříží na tu stranu.

A můžu potvrdit že bez problémů se vejde HPI redukce z Wheely Kinga
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
Youki
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 22.09.2013 14:16
Bydliště: Trenčín

Re: Zlepšováky na SCX II

Kuličky Traxxas nepasujú.Sú volné.Som skúšal.
Axial Jeep SCX10
Toyota Hilux
Jeep JK 4 Door
Jeep JK 2 Door
http://youki.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

Tak kuličky jsou už na shopu: http://www.eshop-rychle.cz/mstechnology ... l-d425.htm
A snad během týdne bude i konverze na baterii a další díly.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Zlepšováky na SCX II

Před nějakou dobou mi dorazily z MStechnolgy tuningové kuličky do Axial kloubků http://www.mstechnology.cz/tuning-kulic ... l-d425.htm . Po jejich osazení jsem byl mile překvapen, nikde není náznak sebemenší vůle a kuličky díky hlubšímu vybrání umožňují větší záklon než u původních plastových, za mě tedy super produkt fotky zde:
http://gillettenm.rajce.idnes.cz/Kulick ... echnology/

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

Tak jsem dodělal další vylepšení, tentokrát je to kompletní konverze uložení baterie a serva řízení.
Když už jsem byl v tom, udělal jsem tam i možnost osazení servo navijákem.
Uložení na servo řízení a servo naviják je z nerezové oceli tl. 2mm, plato na baterii je z duralu tl. 2 mm.
Když jsem osazoval model tlumiči, tak se mi teda moc nelíbilo, jak natěsno jsou k držákům tlumičů a bylo to tak blízko, že podle mě by to při maximálním křížení náprav tlumiče mohlo i poškodit, protože opravdu neměli moc volnosti pohybu do stran. Udělal jsem teda ještě i set dílů, které je o 2 mm dají dál a problém se vyřešil. Nejsem si ale moc jistý, jak moc by tohle pomohlo při osazení silnějších tlumičů, třeba typ GMade.

Více foto na: http://slick7.rajce.idnes.cz/Tuning_Axial_SCXII/

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.

Zpět na „SCX10 II“