Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

Ondro je to takové, trochu divné. Nebo to dělají fotky :-p
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

:lol: ... to je otázka, co je v tvých očích divné?
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

Záklon předních kol? Taky osa spojovaček řízení.
Naposledy upravil(a) maztekk dne 14.09.2016 0:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

Ten je schválně zvětšený :wink: Mám v nápravách vložky a převrtané céčka

Řízení je homemade by Košťál. Já neřekl, že stavím RTR. To jsou moje úpravy léta osvědčené :lol:

btw. koukám na fotkách jsou dvě verze řízení, platí ta na fotce i s kastlí
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

Tzn. že tím chceš docílit většího rejdu? Jak si dokázal docílit ackermana bez spojovačky vzadu? Vypadá to dobře ale pro svou hlavu bych to potřeboval vidět :mrgreen:
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

Ten rejd je bych řekl znatelně lepší, než origo :mrgreen: mám uřezané těhlice. Neříkám, že je to poslední verze, nelíbí se mi ten dlouhý šroub na páce serva. Já už měl za svůj život miliardu typů řízení, ale špatný to jako není bych řekl.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

....no, rejd pěkný, ale tento způsob dvojpáky s sebou přináší větší riziko poškození, zvlášt při tomto extrémním rejdu(nevím jestli ti vydrží ty těhlice a taky CVD čka), dál potom při vyšší rychlosti se ti bude naopak zhoršovat poloměr zatáčení-auto bude mít tendenci jet chvíli "dopředu". Právě proto je povolen u C3 DIG, a snad jsi psal, že ho tam máš takže hnát rejd do extrému je celkem zbytečné je potřeba najít vhodný kompromis a HLAVNĚ to musí vydržet...záklon super, ostatně o tom jsme se už bavili..:)
...
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

No ten DIG tu mám od 3racing, ale budu rád, když to zatím zprovozním s navijákem, už to je pro mě challenge :lol: a budu se muset naučit rozumně hospodařit s místem na tom šásku, ten dig je prostorově docela náročný ... ale teď to nemá být TOP auto, jen něco aspoň trochu použitelného, abych aspoň dojel do cíle ... rejd na ostrý závod asi stáhnu a radši si víckrát couvnu i za cenu delšího času a nějakých trestných, ať ty poloosy nedrtím. Zkrácená těhlice mě nikdy nezklamala, tím jak má zkrácenou páku, už prakticky ani nemůže prasknout. U řízení je teď dobré, že tam není žádná spojovačka na ráně, která by vadila někde na šutrech. Na modelu je spoustu vychytávek, které jsem ochoten oželet a dohnat to v sekci srdíčkem :lol: :lol:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

:OK: ...jasné....
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

Tož ja su na tom tak že mam už napravy , převodovku s Digem ( z wraitha ) , alu platíčko převodovky 8) :lol: , naky soc tlumiče , teďkom budu mít vložky do naprav - takže nasadím řizení z XRka včetně křižových poloos , jediný co vážně nemám je šasi.. což je v celku zakladní problém celeho auta :-D No a navijáček ještě chybí..Co se týče komplet zapojeni a nastavení na vysílačce ... tož to je pro mě už teď panika 8(
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

...tak kluciii zdravím z Finkensteinu.....V závodech C3 jsem byl druhej...:) mám radost a tím i jistou kvalifikaci na finále CISE v Itálii ....jede se to 1.10.....jdu si dat par piv s kamosema.... Máme tu i sraz Jeepu 1:1.... Jinak trať byla hoodne těžká protože prakticky cele dopoledne a i v noci na dnešek lilo ..... Mám další zkušenosti o které se s vámi rad podelim......uvidíme se v Krnově....:):)
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

raun píše:...tak kluciii zdravím z Finkensteinu.....V závodech C3 jsem byl druhej...:) mám radost a tím i jistou kvalifikaci na finále CISE v Itálii ....jede se to 1.10.....jdu si dat par piv s kamosema.... Máme tu i sraz Jeepu 1:1.... Jinak trať byla hoodne těžká protože prakticky cele dopoledne a i v noci na dnešek lilo ..... Mám další zkušenosti o které se s vámi rad podelim......uvidíme se v Krnově....:):)


tak to ti Radku gratuluju, co se do tebe vejde.
Já už mám na C3 auto šasi a naviják. Nějak se začít musí.
:-D
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

Paráda Radku, tak to se zadařilo, budu držet palce na Itošku :OK:

Docela zoufale mi chybí nějaká dokumentace z ASTS závodů, všehovšudy jsem našel pár fotek z Erzbergu. Nejsou někde nějaká fotoalba nebo videa?

Já začínám pomalu testovat, má to ještě mouchy a budu ještě něco dodělávat, ale už teď je to dost zábavné vozítko. Kdyby se mi povedl do Retzu zprovoznit DIG, tak by to byl hodně zajímavý vůz ... dle mých měřítek :lol:

[youtube]gDDwtcc7x0Q[/youtube]
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
happyman
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.03.2016 16:58
Bydliště: Bílina - severní cechy

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

Zdar chlapy, předem velká gratulace Raunovi :OK:
Toto téma sleduju co to Swinák nadhodil, ale velice se mi líbí a zamlouvá tato kategorie 8o , je to výzva.
Takže práce na dlouhé zimní večery je zajištěna :-D
Mám tu ještě jedno scxso, takže nějaké díly by byli na začátek a tento, maximálně příští týden,hned jak to hodím do programu, nechám u nás v práci vysmahnout ty bočnice na CNCku , jak má Raul, ale budou z hliníku, tak uvidíme jaké budou vlastnosti :-p , líbí se mi na nich ta velká variabilita a myslím, že i z toho alu budou dobré ;-)

štve mi, že se nedostanu letos na ast v Krnově, abych to viděl vše v realu :cry:

A Ondráši, tvá stavba se rýsuje dobře ;-)
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: Pokec o extrémní kategorii C3

Pánové, no prostě nemám slov. Už když jsem četl první články tohoto topicu od Swiňáčka a Rauna, tak sem se do toho nějako zamiloval... :-)
Takže na dlouhé zimní večery bude zase hafo práce... :-D Nicméně to půjde pomalu tak nějako co dům dá a nebo se vyrobí, protože momentálně jako studentík nemám valuty na druhý (vlastně třetí) auto...

To šásko je hodně zajímavé... Je tu někdo, kdo by byl ochotný poslat nějaké rozměry (nejlépe okótovaný nákres), abych to mohl překreslit do CADu? Nebyl by potom problém udělat prakticky jakékoliv množství těchto šásek z nerezu, oceli, možná i hlíny jakékoliv tloušťky přítelem laserem a hlavně za pár halířů... :-)

Doufám Raune, že se v pátek a v sobotu potkáme v Krnově a pokecáme o tom... Rád bych viděl ten tvůj speciál pro nějakou další inspiraci... :-) A máš na tom winch down? Mám několik nápadů, jak by se to dalo udělat, ale jestli třeba nemáš něco osvědčeného...

Nicméně hlásím, že když se mi v dohledné době podaří postavit káru, tak do toho jdu s Váma! :-)
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...

Zpět na „RC Adventure Scale Trophy - C3“