Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tak jistě... ale poznáš sám, po dvou závodech.. myslím, že to je tak na sezonu, spíš proto sehnat lepšejší :) aby se tam nedostal ten písek a prach tak rychle :) ..
Ale jinak, za 200? Kde to bereš? :) :D
Rado313
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2015 12:38

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Nazdar páni. Mám problém s nejakým divným zvukom v prevodoch....
Jedná sa o zvuk ktorý pripomína trenie o ten vrchný kryt prevodov.
Ten zvuk nie je stáli ale proste točia sa kolesá a zrazu ako keby sa to odrelo a zase sa točia v poho a odre sa....
Mám tam hpi prevodovku a Spur s pastorkom od Mraka a miesto kde by mohol pastorok drieť je upravené. Keď som dal dole kryt prevodov a vyskúšal to bez neho tak to nerobilo. Skúsil som dať aj motor do krytu aby som odskúšal či to naozaj tam nedrie ale tam to nebolo. Začal som postupne sťahovať kryt prevodov a všetko bolo OK. Tak som potom nahodil kolesá pripevnil Baterku položil na zem a zase to robí. Trafí mi z toho za chvíľu. A ešte ako dodatok pred tím to nerobilo....

S pozdravom Rado313 :-)
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravím pánové, mám na vás dotaz.
Mám na autě tohle servo, které jstemi doporučili.
http://www.rc-balik.cz/Turnigy-17kg-metal-gear-d26.htm

A tak se ptám, jak jste sokojení s rychlostí zatáčení serva?
Mi příjde, že to je hrozně agresivní, prostě moc rychlé. Možná je to jen můj pocit, ale prostě mi příjde, že to má na svědomí pár převrácí, v těch naších Dakar závodech :)

Vysílačku mám FS GT3C :) Kdyby nějáká rada nebo pomoc, budu rád! :)
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zajimal by me nazor, co patri (davate) za mazivo do plastovych prevodu... s obsahem grafitu? Obycejna zluta? A proc?
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Molicote vazelínu a maximální spokojenost v jakékoliv teplotě drží vizkozitu :OK:

http://proprumysl.cz/vyrobce/molykote/
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Já jsem přijal názor zkušených Rally jezdců a na TL-ku jsem plastová kola nikdy nemazal , aby se na mazivo zbytečně nechytal prach a písek pokud by se tam dostal. Žádný problém z nemazání jsem nikdy nezaregistroval. Jestli je na TL použitý plast stejný jako na CC-čku netuším . V současné době na novém autě používám suché teflonové mazivo.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Dotaz: Jak jste spokojeni s kovovými díly na CCčko.. hlavně v oblastí přední nápravy, jakého výrobce používáte a spokojenost?
Nejlépe delším testováním?
Je lepší kov nebo plast? Díky :)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Gavius píše:Dotaz: Jak jste spokojeni s kovovými díly na CCčko.. hlavně v oblastí přední nápravy, jakého výrobce používáte a spokojenost?
Nejlépe delším testováním?
Je lepší kov nebo plast? Díky :)

Plast.
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Takze lepsi plast? Ani ramena, horni ramena, kameny nebo tak jo? ;)
A zkusenost s CVD osami?

Plast mi sice praskl, trochu se to pridira, ale vim, ze nejake negativni ohlasy na kov byly.
Takze lepsi koupit vic dilu v plastu a casteji menit?
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Myslím , že otázka není úplně dobře položená a kluci tady budou se svýma radama vycházet ze zkušeností při expedičním ježdění.. V první řadě je potřeba říct co prasklo , kde to prasklo jak prasklo , jak často to praská , kdy a při čem to prasklo ;-)
Při rozhodování mezi plastem a alu je taky potřeba ještě vzít v potaz rozdíl mezi stylem ježdění expedic a RC Dakaru. Na Dakaru jezdíme nesrovnatelněji rychleji , skáčeme a díly dostávají rány v rychlosti a tam by alu mohl mít opodstatnění.
Zase naopak - další věc je , jestli na alu dílech nápravy budeš moci udělat takové zásahy pro zvětšení rejdu, přeuchycení tlumičů atd. jako na plastových :-p
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Na CC jsem vyzkousel nespocet veci, jezdim nekolik podvozku jiz vic nez 7 let, jezdim expe i trial.. Za me: zustat u plastovych dilu, vymezovat vule podlozkama, pripadne vymenit cas od casu. Hlinik se rychleji vydre vlivem prachu, bahna, pisku apod. V namaze nebo velkym razu spis praskne, plast zapruzi a vrati se. Co se tyce uprav, je lepsi taky plast, spis do nej zabrousis a dily jsou masivnejsi.

Co se tyce CVD, ty od GPM jsou s*acky! Zlamal jsem jich snad 6 paru. Nektery vydrzely rok, nektery 3 mesice, jedna mi prdla fungl nova v pulce jestedu!! Nebrat ani zadarmo!!!

Tamiya udelala konecne origo CVD pro CC, material lepsi, umozni vetsi rejd, maj lepsi konstrukci.... Vsechno lepsi, jen jsou drahy.. Ale, mam je v aute 2 roky, zazivaji teror a drzi porad, temer bez vuli! :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

To je fakt, blbe polozena otazka. Ano, jak pise Rotruck, jedna se mi o celkem rychle jezdeni v tezsim terenu.
Letos ma podvozek rok, sezonu.
No praskly mi kameny rizeni, tehlice, jednak u sroubu, co je drhi pres Cecka a jednak narazem, to neresme :D
A pak mi praskly Céčka ve spoji s horním ramenem. A pak se přídírá kulák v horním rameni, ale to je věc druhá
Je fakt, ze nevim, jak by se upravily cecka, tehlice a ramena pro tlumic.
No tak tedka nevim. A je pravda, že se jezdí v prachu, písku, občas vodě a bahně :)
Jinak dekuji zatim Kubovi a Rotruckovi za nazor ;)
U tech CVD pisou vyrobce nejaky Yeahracing, takze to je asi stejne, jak to GMP nebo jak to je, ze?
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Spíš bych položil otázku zda je podvozek CC vhodný na RC Dakar, jednoznačná odpověď - není. Podvozek CC je v podstatě hračka, jde zlepšit řízení, převody, ale to vše pro expediční, nebo trialové ježdění. Rychlá jízda, skoky a nárazy to prostě není vhodné. Čím dřív to pochopíš, tím víc si ušetříš práce, zničených dílů, peněz a času.
bflmpsvz
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

No máme na to rozdílný názor... já myslím, že to je jeden z nejlepších odrazových podvozků pro tuto kategorii. Je to levné (např oproti MST), relativně dost náhradních dílů, dost lidí to zná.
Položil jsem otázku na CC, ne na to zda je vhodný nebo ne, je mi jasné, že pokud chci dál, musím změnit podvozek, vše bude, jen není tolik času a peněz, jak bych chtěl.. takže tak.... ;)
A jezdí několik CCček, nebo bude, a je to prostě bezva, když se to poladí a vychytá, myslím, že to umí něco dokázat.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Co naplat.Plně se přikláním k názoru Milana008.Ale komu není rady ...

Zpět na „CC-01“