Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

TL-01B jako MB Actros 6x6

TL-01B jako MB Actros 6x6

přmýšlel jsem zda do trucků nebo do tamiye, ale vyhrálo tohle. Dotaz??? Nefunguje to jak má!

Obrázek

Existuje nějaké zlepšené, nejlépe nějaký "hevydjůty" kolo pro TL01 - to co převádí sílu z převodovky na kardan (G-parts) to největší se zubatým věncem na kterém jsou zuby pod úhlem a zapadaj do protějších úhlovejch na kardanu??? Jedu dvě tři hodinky a je očesaný na smrt. Přece není možné měnit kolečko každý dvě hodiny. Chce to něco tvrdšího, bohužel se mi nepodařilo na netu nic najít, ale možná hledám blbě. Třebas tu má někdo lepší zkušenosti. Prošel jsem si i tamiyaforum, ale ani tam nic. Tak to zkouším tady.

Samozřejmě je mi jasný, že lze převést rovnou na kardan "v ose", takže by odpadl přenos síly v úhlu 90 stupňů.

Ale já to vyřešil otočením zadního dílu (s motorem) vzhůru nohama a napasovat na zadonápravovej díl. Takže tam mám jakože čtyři převody - na každé nápravě a kompletní ještě na motoru. Motor se otočením dostal dostatečně daleko a vysoko - daleko od kol, takže redukce od MPjet v pohodě a vysoko, takže ani voda ani bláto se moc neprojevujou.
Přece to nebudu zase řezat - všechno od začátku - vždyť potřebuju jedno jediný ozubený kolečko co nebude jak z pastelíny...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zpět na „Tamiya“