Uživatelský avatar
Honza Janoušek
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 29.12.2016 19:35

Prosba o radu - AXIAL SCX10

Zdravím a prosím o radu. Máme dva axiály scx10 a oba začaly dělat stejnou chybu. Při stisknutí plynu sebou pouze škubnou, ale nerozjedou se. Stává se to náhodně, při druhém či třetím stisknutí začnou normálně fungovat. Někdy se to neděje třeba týden a pak to opět některý z nich udělá. Baterky jsou nabité :-). Možná to je jen nějaká maličkost, ale jsme se synem začátečníci. Předem díky za radu. HJ
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Prosba o radu - AXIAL SCX10

Je to buď autem nebo vysílačem.
Odpověď stejně široká a nicneříkající, jak tvůj popis. Rozepis se, co máš za elektro (regl, vysílač, prijimac)
Zkontroluj i konektory na baterce, vice mě teď nenapadá.
A mimochodem, na axialy je tu sólo sekce ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Prosba o radu - AXIAL SCX10

Co třeba zarezlý ložiska ?
Obrázek
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Prosba o radu - AXIAL SCX10

Ahoj, taková blbost, ale vyzkoušet by možná stálo za to, párkrát se mi to stalo a zjistil jsem, že si to dělám sám tím, že zapnu vysílačku, hned regulátor a hned vezmu za plyn, ještě než to všechno dopípalo. Možná je to nějaký problém s kalibrací regulátoru, konkrétně to bylo u réglu Tazer 60A který se kalibruje automaticky.
Vím, že je to taková rada nerada, ale taky vím co takováhle blbost někdy stojí nervů.
Hoj Z
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Prosba o radu - AXIAL SCX10

Viz gecko-x. Po jaké době to začalo? Pokud tam máš original konektory Tamiya, je jen otázkou času, než se vytahají kontakty a naroste na nich enormně přechodový odpor, takže při záběru motoru poklesne napětí natolik, že se resetne přijímač, nebo regulátor. Může to být jedna z možných příčin.
Uživatelský avatar
Honza Janoušek
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 29.12.2016 19:35

Re: Prosba o radu - AXIAL SCX10

Jak jsem psal, jak s autem, tak i s diskusí na fóru jsem naprostý začátečník.
V každém případě díky moc za všechny nápady.
myslel jsem, že jsem se trefil do správné sekce AXIAL :-), budu ještě hledat odkazy.
Ložiska jsou asi jako jediná určitě v pořádku.
Konektor k baterce čistý. Celou elektroniku jsem hned po nákupu prostříkl Nanoprotectem.
Vysílačku zapneme a poté necháme auto "dopípat", stejně to udělá třeba po půlhodině ježdění. Je to opravdu velmi náhodné, ale dělají to už obě. (Wrangler a Honcho).
Obojí bylo RTR, takže veškerá elektronika je původní.
Zbytek prohlédnu a zkusím popsat trochu podrobněji.
Ještě jednou díky moc
HJ
Uživatelský avatar
Honza Janoušek
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 29.12.2016 19:35

Re: Prosba o radu - AXIAL SCX10

Aha, to je možné, obě auta mají původní konektory Tamiya, ještě jednou je pořádně zkontroluji. Na pohled se zdají v pořádku. Díky

Zpět na „Axial“