Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Haubna se ti fakt povedla,ikdyž většinou nebude vidět,je to krásnej detail.

Stahovací okno jsem dělal už hodně dávno.Jsou to převody ze starýho serva,ale je tam hrozně málo místa.Možná by šlo použít mikro lineární servo.

http://vid365.photobucket.com/albums/oo ... 272924.mp4

Když tak koukám na tvoje výtvory,měl bych začít opět modelařit :lol: Přistála mi tu bouda od LC 70 killerbody,takže jí budu muset vykunit..

Rád se zajdu mrknout na postup,tak ať se daří. :FINE:
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Taky se hlásím k těm původním
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Coresi děkuju moc za video. Je to super. Tak nějak podobně to mám v hlavě. Zda to půjde či ne se teprve uvidí. Mám v hlavě udělat ozubené kola možná na tiskárně. Teď se to těžko špekuluje. Potřebuju dodělat tu přední stěnu na okno a pak vyříznu dveře. Až budou venku v ruce, tak se to teprve ukáže co a jak. Panty už mám hotové od včera rána a nejsou to ty ani ty :lol: Ještě teď něco dodělávám a buď dnes, nebo zítra odpoledne zveřejním. Před chvilkou jsem dodělal jednu vychytávku, ale nebudu předbíhat. Tak díky za rady a názory a zatím se mějte.

PS: Šup do LC :wink: Rád vaše stavby sleduju. Tím myslím i tebe Zaxi. Vše je super a dodává to inspiraci.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Panty kapoty

Po dlouhém rozhodování jaké panty jsem zvolil střední cestu. Takový lehký tuning podobný originálu.

Obrázek

K výrobě jsem použil panty od MP Jet, které jsem celkové zúžil a zkrátil. Do původních direk jsem ještě vlepil kulatinky, aby se zpevnily zároveň pak kvůli broušení, aby tam nevznikly na okrajích zuby. zadek pantů co půjde na boudu jsem nalepil 0,8mm PSH abych srovnal celou stěnu s pantem. Na vršek, co bude tvořit hlavní tvar jsem nalepil 3mm PSH

Obrázek

Pak jsem to dremlem zbrousil.

Obrázek

Obrázek

Problém byl, že jsem nedokázal vytvořit tu šikminu na středu pantu. Proto jsem byl nucen udělat takové "T"čka a pak zbrousit stěny a nechat jen u té spodní špičky rozšíření.

Obrázek

A panty jsou hotové. Drenlem jsem vyfrézoval ještě prolisy na houbně jako u originálu. Nemohl jsem moc hluboko, kvůli otevírání.

Obrázek

Z důvodu manipulace s haubnou jsem vyrobil, takové kapsy na boudu, aby byla odejímatelná. Zalepím to, až po barvení.

Obrázek

Obrázek

Panty s kapotou jsem pak ještě po nalepení znovu provrtal a nacpal do nich nýtky. Dirky jsem pomázl vteřiňákem a pak teprve natlačil. 2 nýtky byly povylezlé, tak že je zatlačím. Mohu Vám říct, že se to ani nehlo. Nakonec se to tedy podařilo. Kleštěmi Leathermana jsem tak tlačil, až se mi klepala ruka. Prostě jsem tlačil vší silou. Takže mám tímto jistotu, že se někde neodlepí.

Obrázek

Obrázek

Zítra nás čeká něco lepšího a po dlouhé době mechanického. Tím je zámek kapoty. Ale bohužel už dnes nemám čas to sem dát i když to mám už hotové. To se mi hodně líbí a věřím, že Vám bude taky. Dobrou noc
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Jsi masochista Píťo.

Pri pristi stavbe uz budes delat spoustu veci jinak :FINE: . a na to ja se tesim. To si postavis auto cely sam. Ale nejdriv pekne dodelej defa, jde ti to skvele :FINE: :hura:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Mira píše:Jsi masochista Píťo.
:-D :YOP:

Zámek kapoty

Jak jsem včera nakousl, tak jdeme na to :wink: Haubna je tedy už otevírací na pantech a tím nastala další otázka, jak jí zajistit. Magnety a podobně mě nikdy moc nebavili a i na Tacomě je na celou boudu "U" profil přitahovaný k zámku kloboučnickou gumičkou. Až to bude číst Míra, tak ho úplně slyším, jak si říká, že zase ta gumička :-D

Ale i když jsem jí měl v plánu, tak tentokrát ne :lol: No, tentokrát to bylo hodně špekulování jak to udělat. V sobotu jsem u toho seděl hodinu a stále přemýšlel jak to udělat. Zkoušel jsem si stříhat různě plech a tvarovat a po té hodině stejně došel do slepého bodu a nic nevymyslel. Pak přišel kámoš na návštěvu a ten den už jsem na to prděl. Ale v hlavě jsem si furt přemýtal, jak by to mohlo jít, až mě večer jeden nápad podobný principu co už jsem zkoušel přes den napadl. Ráno jsem to šel hned vyzkoušet.

Udělal jsem dva proužky2mm PSH a do jednoho pilníčkem vypiloval přesnou drážku na plech. Plech jsem nasadil a přilepil vteřiňákem do té připravené drážky. Ten tvoří madlo na úchyt ruky při otevírání. Pak jsem do druhého plíšku vypiloval drážku na 1,6mm šroub co povede z kapoty. Hlavičku šroubu jsem opiloval do oblé špičky, aby to vytvářelo podobný tvar jako originál.

Obrázek

Obrázek

Na spodek vrchního okraje masky jsem nalepil další pásky PSH a střed jsem nechal jako dorazy pro plechové madlo. To abych netlačil otevírání a šroub nenarážel do boku posuvníku, protože by to pak drhlo o ostrou hlavičku a šlo blbě otevřít. Tacoma se skládá z kloboučnických gumiček a na Defendru si frčím na pružinkách z propisky :lol: Toto je celý princip. Madlo je úmyslně na druhé příčce mřížky a uprostřed. To je z důvodu, abych se tam později dostal prstem přes pevnostní nárazník a mezi budou paraboly.

Obrázek

Obrázek

Pak následovalo přilepení zadní stěny. To jsem si dával velký pozor, protože jsem měl strach aby lepidlo nezateklo a nezalepilo posuvník. To by byl pak velký průser :roll:

Obrázek

Takto to vypadá z vrchu. Madlo si pak ještě dopiluji dle potřeby. Na vršek masky jsem ještě nalepil kroužky, aby to bylo podobné originálu.

Obrázek

Pak už zbývalo takové příjemné hraní. Držák haubny v otevřené poloze s pružinového drátu a malý držáček na jeho zajištění.

Obrázek

A haubna už drží otevřená. Na ten šroubek jsem ještě před namontováním vybrousil malou podložku. Chtěl jsem tam dát i pružinku, ale ta už se tam kvůli místu nevešla. Ale i tak ten hroz vypadá moc dobře :hura:

Obrázek

Zde ještě pohled na masku.

Obrázek

A poslední pohled na zavřenou kapotu. Drží to parádně a nehrozí otevření. I kdyby se odlepil ten plíšek což nehrozí, tak se ten šroubek namá kam hnout a musel by prorvat všechny plasty. Na této fotce se mi docela hodně líbí to sání. Už to začíná vypadat drobet k světu. Pokud jste si všimli těch propadlin na čele haubny, tak ty už jsem dnes vykitoval. Ty vznikly, že jsem zespod haubny do růžků nalil lepidlo a prach z broušení, abych to zatmelil a jak tam byl díky broušení předního šikmého tvaru už slabý plast, tak to takto naleptalo a udělalo lavůrky :lol:

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Tak ten zamek kapoty (hlavne ten hrot) je za 98 bodu ze sta. Chybi pruzinka, to ty dva body. Ale ty az najdes tak malou propisku ze bude mit minipidipruzinku tak to doplnis... Bomba detail...
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Dostáváš mě....jsi hračička a toto bych si přál jednou vidět naživo...Obdiv před tvojí trpělivostí a představivostí jak co udělat aby to fungovalo... :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

98 bodů :-D No samotného mě to štve Míro. Malá propiska nepomůže. Já jsem ten drátek zkusil natočit na drátek, ale mezi maskou a spodkem haubny jsou cca.2mm a to už by se nezmáčklo. Leda sehnat nějaký pružinový vlas :lol:

Tomhabmw- však se třeba někde potkáme na akci :wink: Já už si to přeju vidět taky naživo :lol: Včera jsem se přistihl, jak jsem byl hrozně nedočkavý, aby to už bylo slepené a mohl jsem to pořádně vyzkoušet. Už jsem se nemohl dočkat i toho pohledu, jak je opřená haubna přes drát o masku.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

No,vypadá perfektně....hlavně ať plíšek na otvírání drží a neohýbá se... :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Plíšek drží jako kráva. Ten už se nehne. Už jsem ho i obrousil, tak kouká jen malý jazýček. Teď mám 40 fotek a nevím jak to udělám. Je toho nějak moc. No nějak to zkusím smrsknout, ale všechny fotky si prohlédněte OD TÉTO FOTKY DÁL

Stěna předního skla, otevírací poklopy a pohyblivé stěrače

To sklo co prodávají k Defendrům se mi vůbec nelíbilo. Byl by problém už jen s barvením. Oblepovat ten černý okraj a zbytek jsem nechtěl, tak jsem se rozhodl to vyrobit. A taky hlavně z důvodu, že to potřebuji už nalepit, abych mohl vyříznout dveře. Začlo to papírovými šablonami.

Obrázek

Vyříznutí a obroušení dvou desek.

Obrázek

Základní tvar hotový. Sklo olemované. To bylo blbé na vyměřování. Samozřejmně že jsem to olemoval a cca. o půl mm to bylo větší po obvodu, tak sundat znova lemovku, zbrousit a pak už to vyšlo. S tou lemovkou je to fakt super. Těším se na další okna.

Obrázek

Obrázek

Ostřikovač - klíčový dílek pro otevírání spodních poklopů. K tomu se pak dostaneme. Už se těším až ho nabarvím a dovnitř dám kousky drátu ze špendlíků, takže to bude vypadat, jako když má opravdu trysky :lol:

Obrázek

Na spodní dekly jsem musel udělat panty. Ty jsem vyrobil z mého oblíbeného modelářského vybavení. To je plech z konzervy z oliv :lol:

Obrázek

Obrázek

Až to pak nabarvím, tak dovnitř přijdou mřížky a oblepím kulatou gumou. To bylo taky vyměřování :roll: Aby byli poklopy při zavřeném stavu v rovině. Přemýšlel jsem zda udělat průduchy skrz, ale pak jsem uznal, že by to bylo spíš na obtíž, protože je za tím palubka a akorát by mohli prosvítat světla z diod. Kvůli těm gumám jsem nechal schválně i větší škvíry mezi stěnou a poklopy, aby prosvítala ta černá.

Obrázek

Pak přišlo na řadu vymyslet to otevírání poklopů, protože na atě jen rukou byto bylo téměř nemožné otevřít. Zde jsou všechny potřebné součástky. Ještě jsem předělal tyčku ostřikovače. Původně to mělo být jinak. Proběhlo víc pokusů a nic lepšího jsem nevymyslel.

Obrázek

Stačí zatáhnout za ostřikovač a takto se to pootevře. Škoda, že to nejde třeba o 90°, ale na to jaké to bylo trápení jsem tak nějak spokojen.

Obrázek

Obrázek

Funguje to tak, že zatáhnu za osřikovač. Ten zatlačí spodní desku s packami a ostřikovač zatlačím zpět a packy zůstanou ve stlačené poloze.

Obrázek

No a už se blížíme ke konci desky. To už zbývalo dozdobení proužkem PSH pod sklo a kapkovité držáky nebo co to je.

Obrázek

Obrázek

Stěrače

To je oříšek. Tedy montáž ne. Použil jsem stěrače z Loops model, které jsou určeny na zadní okno. Zkrátil jsem gumičky, provrtal a vteřiňákem nalepil 1,6mm šroubky.

Obrázek

První problém nastal, že byl krátky záviot na kontramatky a plech, tak jsem vyfrézoval stěnu a jednu matičku zapustil.

Obrázek

No a toto je výsledek. Je to super. Dokonce stěrače i krásně kopírují povrch skla, takže by mohli i pěkně stírat. Jsou krásně plynule otáčet, takže paráda.

Obrázek

Jenže jsem se dostal do slepé uličky a to už nechám na zítra. Potřebuju natáhnout táhla a někam pak umístit servo. Jenže mi to hodně blokuje palubka a je tam sakra málo místa. Do toho ta příčka na boudě pod sklem. To je peklo. Jako věřím, že to nějak půjde, ale už jsem na to dnes neměl nervy. To bude pěkná pakárna. Vymyslet jak musí být dlouhé páky na stěračích a na servu, aby to šlo do maximálních poloh a do toho to umístění. Tak se uvidí.

A takto je fotka nahrubo posazené desky na autě. Už to začíná nabírat nějaký tvar a mě se to začíná líbit čím dál víc.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zde poslední fotky. Včera jsem nalepil konečně přední masku. Ta má pár úprav od posledně. Zde jsem předělal ty horní misky na zámek a tyč. Koukal jsem na Defendra v práci a má to tvar misky, tak jsem to taky tak udělal. A na tyči to má navařenou podložku. Ta tyč pak přijde na černo a bude to vypadat dobře.

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

8o 8o :-( :hura: :FINE: :FINE:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Je to krása Píťo, jen kdy jsi byl naposledy, krom práce, venku? :-I :OK:
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

:-D Dlouho ne. Ale zítra jdeme po dlouhé době jezdit a to možná i ve větším počtu, tak se moc těším, až vydýchám ten PSH prach :-D
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

8o Tak ti nevím, jestli ta tvoje úžasná práce je motivující nebo spíš deprimující. :-p
bflmpsvz

Zpět na „Scale projekty“