Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

ECX Barrage

RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
toyota
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 30.11.2015 16:26
Bydliště: šumperk

Re: ECX Barrage

Taky už jsem na to koukal,vypada to celkem dobře.
toyoťák
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ECX Barrage

Za ty prachy to fakt nevypadá zle. Ty úzký nápravy by se hodily aj jinde. Co jsem četl nějaké ohlasy majitelů, tak než na kvalitu modelu si spíš stěžují na kvalitu sestavení, nedotažené šroubky atd.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ECX Barrage

Ale zase pojizdné za 5 tis...nekup to... :wink: Pokukoval jsem po tom...zatím odolal.. :-D
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Bohus
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 07.11.2015 19:37

Re: ECX Barrage

zdravim vas ...Chcem sa poradit,,mam zaujem si kupit nejake RC auto tak do 500 eur...ake je podla vas dobre mam zaujem o expedicne auto ...len neviem aka znacka typ auta je dobre ci elektro alebo spalovacie...dakujem za infooo....
Uživatelský avatar
toyota
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 30.11.2015 16:26
Bydliště: šumperk

Re: ECX Barrage

Ja osobně bych šel určitě do axialu.
toyoťák
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: ECX Barrage

Má už někdo nějakou zkušenost ? Drží to ?
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: ECX Barrage

Ja to prevracel v rukach na kramu, jsou tam celkem velky rozsirovaci hexy, coz vzadu, ale vepredu to kolo dost posouva stranou od stredu otaceni tehlice, tuhle vlastnost, ldy se kolo posouva po nejaky kruznici misto aby se tocilo v jednom bode pod behounem ja nemam rad. Navic je to na malej motor, 540 ani 600 tam nedas. Je to vaterra slickrock v tuhym ramu. Za min penez je to tedy trochu min muziky bych rekl, ale co, das bura a jezdis, nejni to marny. O kvalitu bych se nebal, horizon hobbies nedelaj ostudu (vaterra, losi, ecx).
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: ECX Barrage

Já mam Vaterru doma a bojim se ji až o tolik rozšířit. Ty vnitřnosti náprav maj kolikrát problém i s klasickou šířkou a malou váhou. Další problém je i ta geometrie zatáčení jak říkáš. Asi lepší řešení bude MST, které je v základu 200mm.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: ECX Barrage

Pod desetinkovýho samuraje na 1.55 Thompsonech asi ideál, vytvářet z toho auto velikosti pajera by byla asi cesta do pekel
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: ECX Barrage

Taky si myslim, pod lehkou lexanku je to dobrý. Mam tu ABSko G55 a to asi nemá cenu, musel bych to rozšířit na těch 200mm a dost zatížit kola aby to něco zvládlo. První co by asi odešlo je diflock, ten se sice dá vyměnit za kov, ale pak odejde něco dál.
Snad někdo napíše kladné hodnocení.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: ECX Barrage

Ahoj, tak nějakou chvilku mám doma ECX Barrage. Zadání bylo koupit autíčko pro 3 letého kluka, co je línej chodit, tak aby mohl na procházky jít sám bez žebrání. Takže veškeré Axial, Vaterra, MST, Gelande prostě nepřicházelo v úvahu. De facto jsem šáhnul po tom nejlevnějším, s tím že to kdyžtak poletí oknem. Před koupí jsem se na facebooku přidal ke skupině Barrage - asi 250 majitelů těchto aut (převážně Amíci) rádi sdílejí své poznatky.

Poznatek první: servo nepřežije dva dny.
Poznatek druhý: motor nepřežije 3 dny
Poznatek třetí: nápravy nevydrží.

Teď moje osobní zkušenost.
1. Přečíst si návod
2. Servo vydrželo 20 minut ježdění po bytě, pak odešlo. V Americe to řeší výměnou za silnější. U nás Astramodels pošlou to samé. Takže servo jsem si objednal silnější.
3. Motor - v návodu je psané, že první nabití baterie s s autem máte ploužit po bytě, aby se předešlo zničení motoru - nevím jak, ale všichni Ti co jim odešel, se na to vykašlali a jezdili hned plnej venku. Pro můj účel motor bez starosti vydrží, jinak tam dávají nějaký z Traxassu.
4. Ty rozšiřovací hexy vypadají hrozivě, za mě by mohly být i menší kola, přeci jen je to relativně malé auto, ale myslím, že to něco vydrží.

Servo v autě je menších rozměrů, doma se mi válelo jedno, které se nevejde, tak jsem hodil tlumiče z venčí rámu a servo se vejde.
Obrázek

Jen mělo krátký kabel, takže přijímač s vysílačem šli dopředu a baterie dozadu. Auto chodilo v kopci na záda, takže baterie šla před motor napříč.
Obrázek

Tohle jsem dát musel, projede to docela dost a motor s tím taky slušně hýbe.
Obrázek

No a do budoucna jsem na to chtěl dát kastli abs z Bruder Mack, ale kašlu na to, protože opravdu myslím, že by to ty součástky nemusely vydržel.
Obrázek

Mladej s tím jezdí každý den, až začnem nějaké delší tůry, můžu dát update, jak to drží, nebo ne. Co sleduju Amíky, tak si to zatím chválí a tuní :)
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: ECX Barrage

Ježdění po bytě asi neni moc dobrý pro to servo, hlavně když se jede po koberci a točí se na místě. Já mam stejné servo ve Vateře Slick rock, což je prakticky to samé a pohoda. Asi problém pro servo budou ty rozšiřováky, geometrie zatáčení nebude ideální. Průměrově menší kola tomu uleví.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: ECX Barrage

Tak v bytě mám dlažbu a na místě jsem točil minimálně, právě kvůli pověsti serva - kola mají průměr 105 mm - přijde mi to dost, objednal jsem 96 mm a silnější servo. Jinak dneska s tím mladej lítal venku a spokojenost, pro méně náročného člověka to je dobrý.
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
s4r
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 08.03.2017 11:11

Re: ECX Barrage

Ahoj, já jsem Barrage koupil nedávno - nechtěl jsem platit Axial s ohledem na to, že jsem nevěděl, a vlastně ani doteď nevím, jestli mě bude ploužení + šplhání bavit(a nejen proto, on totiž Axial není žádná výhra, rozhodně není bez práce a na běžné ježdění stačí Barrage úplně v pohodě už od pohledu). Pak jsem chtěl taky něco, co bych půjčil dětem a bylo mi tak trochu jedno, jak s tím budou jezdit.

No a dojmy? Všechno drží! Servo, šrouby, plasty, motor, regl, všechno v naprostém pořádku. Velká škoda je, že už z výroby nedali nějaké lepší gumy, které by se pro účel auta více hodily. Nasazené "repliky" jsou sice krásně zpracované, na šplhání jsou ale k ničemu, lépe řečeno, nelze se na ně moc spolehnout, ale vyjedou toho docela dost... Často diskutované téma je motor velikostí 370, že je prý malý a nevhodný... Doteď jsem nepochopil, proč by měl být malý a nevhodný, a co by mi přineslo osazení větším motorem, když ten stávající má síly dost + dokáže pelášit i rychle. Nepopiratelným bonusem je fakt, že kdyby odešel, stojí nový pár korun.

Za mě jednoznačně doporučuji člověku, který nechce trávit hodiny času laděním, krášlením a úpravami, ale chce občas hodit auto do kufru, cestou z práce si trochu zajezdit sám, pak třeba přijet domů a vzít s autem děti na procházku. K tomuto účelu je to ideální nástroj... Osadil jsem ho aku LiPo 2S 2400 mAh, reálná výdrž s možností plného plynu mezi 1,5 - 2 hodinami...při dětské úpravě plynu na trimu to vidím někde okolo tří hodin... :-) Co víc za ty peníze chtít? :-)

Jo a zapomněl jsem dodat...až tak moc mě to ploužení nechytlo, baví, ale ne tak, jak bych si představoval... Přikoupil jsem tedy Ruckuse 2WD Brushless a mám asi ideální garáž tak nějak na celý rok...:-)

Zpět na „Ostatní modely a novinky“